Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

babka 20:44, 02 maj 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Bilans strat pozimowych:

Zawilce japońskie Honorine Jobert - 5 z 5 szt
Carex Phoenix Green - 5 z 5 szt
Carex Everlime - 1 z 1 szt
Miskant chiński 'Gracillimus' - 7 z 7 szt
Miskant chiński 'Morning Light' - 1 z 2 szt
Rozplenica japońska Hameln - 1 z 2 szt
Hortensja ogrodowa - 2 z 3 szt



Edit: zapomniałam dodać, że też prawdopodobnie wszystkie carexy Milk chocolate czyli
8 z 8 szt

____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
07_Rene 21:28, 02 maj 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
O matko, ale się porobiło u mnie wcale je lepiej. Dziś dzieliłam zurawki bo mi kilkanaście FC padło- wygnilo chyba. Inne trawy też są na razie wątpliwe ale ciągle mam nadziejĘ bo korzenie nie rozsypuja się w rękach.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Luki 22:33, 02 maj 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Olu niestety te straty z zimą mają mało wspólnego, wszystko przez mokry i zimny marzec, wtedy rośliny wygniły na potęgę, a trawy w szczególności nie znoszą mokrej i zimnej wiosny
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
babka 23:07, 02 maj 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
07_Rene napisał(a)
O matko, ale się porobiło u mnie wcale je lepiej. Dziś dzieliłam zurawki bo mi kilkanaście FC padło- wygnilo chyba. Inne trawy też są na razie wątpliwe ale ciągle mam nadziejĘ bo korzenie nie rozsypuja się w rękach.


Jeszcze poczekam z miskantami, też mam nadzieję ale.... Zawilce napewno padły. Zaniepokojona pogrzebałam dziś im przy korzeniach i się okazało, że martwe
Ech, przy tak małym ogrodzie to spore straty.

Luki napisał(a)
Olu niestety te straty z zimą mają mało wspólnego, wszystko przez mokry i zimny marzec, wtedy rośliny wygniły na potęgę, a trawy w szczególności nie znoszą mokrej i zimnej wiosny


Zaczynam się zastanawiać w takim razie czy trawy to dobry wybór. Te na których mi nie zależało rozrosły się jak szalone a te porządane niestety padły. Czym zastąpić, jaka alternatywa ?

____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Zana 23:16, 02 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Napisałam już jeden post, ale gdzieś go wcięło. Straty czytam bardzo duże. Serdecznie współczuję. Na rozplenice i misktanty jeszcze poczekaj, a nuż... One późno startują. Moje w większości też jeszcze nie wylazły, ale nie wpadam jeszcze w panikę. Czy z jakiegoś powodu jesteś pewna, że padły. Czy to te miskanty, które rosły w szpalerze i jesienią cudownie kwitły? Pamiętam, że zachwycałam się tymi zdjęciami. I to chyba były miskanty, które okazały się inne niż miały być?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
babka 23:29, 02 maj 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Tak Anula, to dokładnie te. Ale Ci utkwiły w pamięć Chyba się na mnie obraziły, że tak na nie szkalowałam no i teraz mam. W sumie najbardziej to mi ich właśnie szkoda, zawilcy i brązowych carexów. Na te miskanty jeszcze czekam ale jak zaglądam to tam nic się nie dzieje
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
mateuszmichn 02:23, 03 maj 2016


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Masakra ile ci tych roślinek się zmarnowalo. Szkoda wielka
____________________
Mój mały zakątek
amelia_b 03:48, 03 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
babka napisał(a)
Bilans strat pozimowych:

Zawilce japońskie Honorine Jobert - 5 z 5 szt
Carex Phoenix Green - 5 z 5 szt
Carex Everlime - 1 z 1 szt
Miskant chiński 'Gracillimus' - 7 z 7 szt
Miskant chiński 'Morning Light' - 1 z 2 szt
Rozplenica japońska Hameln - 1 z 2 szt
Hortensja ogrodowa - 2 z 3 szt



Edit: zapomniałam dodać, że też prawdopodobnie wszystkie carexy Milk chocolate czyli
8 z 8 szt

koszmarna ta twoja lista,u mnie też dużo roślin padło i wiele też wygląda paskudnie,damy radę Olu
____________________
Pogubiłam się po drodze
Zana 07:35, 03 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Utkwiły mi, bo pięknie wyglądały. Idź pogadaj z nimi, może dadzą się przeprosić za to szkalowanie
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
07_Rene 07:43, 03 maj 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Tych Twoich zawilców mi najbardziej szkoda, bo tak bardzo mi się podobały... Myślałam, że one nie mają problemów z zimowaniem? U mnie tulipanowiec nie daje znaków życia A trawy wszystkie są podejrzane, myślałam, że puszczają, ale nie wiem czy to nie jakieś inne zielsko się wysiało w kępach. Tylko molinia, hakone i red baron niezawodne. ale carex frosted c rozsypał mi się w rękach jak wykopałam. Z jednej kępki tylko coś odbija.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies