Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Mala_Mi 16:49, 02 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
babka napisał(a)
To teraz mam zagwozdkę bom powtykała czosnki w dwóch pasach: wzdłuż muru i wzdłuż brzegu rabaty. Środkiem wytyczyłam 60 cm pas pod lawendę. Sadziłam wg tego planu, który okazał się do niczego

Fioletowe kropki - czosnki
Zielone plamy - turzyce the beatles



Jak już posadziłaś czosnki... i chcesz trawki i trochę koloru.....
To może tak???? Kurcze , na panierze nie umiem układać roślin..


Patrzę jeszcze raz na fotkę.. i to co narysowałam to mi nie pasuje.. jednak neiaktualne jest to co na moich bazgrołach. Wrzosy przeniosłabym pod bonzaja dla ubogich. I turzyce też.
Wzdłuż brzegu całego brzegu, a nawet w układ L dałabym lawendę.
W środku Bitelsy (nie mam tej trawki i nie wiem do końca jak się zachowuje)
Do czosnków dołożyłabym dużo krokusów ..fioletowych lub lawendowych.
Pomiędzy trawki rzuciłabym kilka kępek niskich jeżówek.
Pisałaś o iryskach, dałabym w gęstej kępie z dwóch stron kamienia.. ze względu na liście potem.
Jak chcesz różę, to może jedna jakąś wyższą tam gdzie nr 4

1 - gwiazdki Bitelsi
2 - jeżówki
3 - iryski rect.
4 - ewentualnie róża

Iryski gęsto i przy kamieniu



Jeżówki
Butterfly Kisses


Piccolino

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
babka 18:19, 02 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Noo to teraz mam o czym myśleć Dziękuję kochana A już miałam zamawiać różyczki Teraz już nie wiem co sama chcę
Na 100 % wylecą wrzosy i turzyce z przodka, to już zdecydowałam. Tylko zaczynam się zastanawiać czy zastępować je lawendą lub innymi wyższymi roślinkami bo teren idzie pod górkę i wszystkie niższe nasadzenia za nimi widoczne będą dopiero z bliska. Może w to miejsce coś niskiego a nawet lekko zwieszającego się ? A może dobrać rośliny, które będą wychylać się znad lawendy ? Kurcze na drugie powinni mi dać Dylemat
Podoba mi się określenie bonzaj dla ubogich Nic dodać, nic ująć a taka dumna z niego byłam
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
malgorzata_s... 18:32, 02 lis 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Wpadam z rewizytą Bardzo mi się u ciebie podoba pomimo braku trawnika
Klimat na tarasie rewelacja Jak już zadaszę mój taras to pomysł z zasłonami zerżnę na 100%. No i ten piecyk, bomba Będę kibicować bo w projektach mocna nie jestem. Pozdrawiam Olu
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
babka 18:58, 02 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Wpadam z rewizytą Bardzo mi się u ciebie podoba pomimo braku trawnika
Klimat na tarasie rewelacja Jak już zadaszę mój taras to pomysł z zasłonami zerżnę na 100%. No i ten piecyk, bomba Będę kibicować bo w projektach mocna nie jestem. Pozdrawiam Olu

Wow kogo ja widzę u siebie . Tarasik to mój azyl zwłaszcza w tym roku kiedy na podwórku wykopaliska i nie było gdzie przysiąść. Zasłonki prócz tego, że chronią przed ostrym słońcem to rzeczywiście robią klimacik. Leżałam sobie i popijając Ouzo czułam sie jak w mojej ukochanej Grecji



A trawniczek będzie kochana, będzie tylko że dopiero na wiosnę Jesień nas zaskoczyła jak zima drogowców Kupe ziemi nawieźć trza by podnieść poziom i wymyślić sposób na zabezpieczenie przed moimi kochanymi szkodnikami czyt. piesami
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 19:07, 02 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Oswoiłam się już odrobinkę i dzięki takiemu serdecznemu przyjęciu do grona czuję się jedną z Was więc zdobyłam się na odwagę i pokażę Wam jak to u mnie wyglądało na początku lata, na chwilę przed wielkim bum




____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Ewkakonewka 20:05, 02 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Ale piękne dekoracje, orzechy i liście świetny duet, i te jeżówki cudowne
A te zdjęcia z początku tego lata? Wow to niezłe zmiany
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
babka 20:20, 02 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Ewuś jeżówki Ewuś jeżówki to propozycja od Małej Mi
Dzięki za słowa pochwały
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Ewkakonewka 20:32, 02 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Ale numer faktycznie to je sadź jak już tak ładnie u Ciebie wyglądają hihihi
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Mala_Mi 09:01, 03 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zrób zamianę... lawenda pod ścianę, a Bitelsiki do przodu Lawenda da radę pod tujkami (U Irenki z Miłkowa tak rośnie) a Bitelsy trza obejrzeć u Magdy (skleroza z nazwami wątków).

Rabata z różami zaproponowana przez Alinkę też mi się bardzo podoba... ale ja kwiatuszkowa jestem, wiec wszytko co ma kwiatki stoi w hierarchii wyżej niż to co nie ma Jak niedawno sadziłąś czosnki to je jeszcze możesz wykopać i posadzić ponownie

Bonzaja dla ubogich też mam zrobionego pod wpływem forum... tym samym się inspirowałam Dla ubogich bo z jałowca, wypasione są z sosny lub cisa


Zapisz nazwy jeżówek to je usunę, bo będą ci gratulować kfiotków.. wątków dużo, czasu mało, wiec jest latanie po obrazkach i na wyrywki. Ostatnio gratulowałam fajnej córki koledze z forum.... tylko to nie była jego córka
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Ewkakonewka 09:08, 03 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Ale kfiotki są naprawdę piękne nie ważne czyje one
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies