Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Katkak 20:32, 31 paź 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj Wszystko już fajnie wygląda, ale jak dla mnie brakuje trochę koloru. Jest sporo kamienia i iglaków i tak trochę szaro-zielono się zrobiło. A jak ten winobluszcz poczerwieniał to aż ogród rumieńców nabrał . Może by tak np. czerwonych berberysów dosadzić? I imperatę cylindryczną Red Baron? Co myślisz? I na zabój zakochałam się w... poidełku . Pozdrawiam .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
babka 21:01, 31 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Cześć Kasieńko, cieszę się że do mnie przybiegłaś z pomysłami fajnymi
Masz rację, że szaro ale mam zamiar własnie trochę to zmienić. Te tarasy to tegoroczna realizacja więc dopiero nabierają wyrazu. Mam nadzieję, że z Waszą pomocą jakoś sensownie ubiorę to moje podwórko Już mi się wszystko trochę zaczęło klarować
Podoba mi się propozycja Alinki coby rabatę przy budynku gospodarczym ożywić różami, lawendą, czosnkami itd
Red Baron już jest, narazie taki tyci więc mało widoczny ale myślę że w przyszłym roku ożywi pod ścianą zieloność berberysków a czerwone posadziłam przy wejściu - na powitanie
Na rabacie gdzie są żurawki planuje dosadzić jeszcze jasno czerwone więc i tam przybedzie troszkę rumieńców
Biegnę do Ciebie
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
alinak 23:08, 31 paź 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
babka napisał(a)
acha i jeszcze: czy w tym planie widzisz miejsce dla ostnicy, którą proponowałaś wcześniej? Bardzo mie się podoba.


Ola to osobny pomysł

róże the fairy +lawenda +ostnica pony tail +białe zawilce






1--zawilce białe
2 róża the fairy
3 lawenda
4- ostnica

zamiast lawendy może być szałwia omszona ,albo przetacznik niska odmiana niebieska

zamiast róż mogą być berberysy admiration
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
babka 20:47, 01 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
wersja nr 2 chyba bardziej mi się spodobała. Jest troszkę lżejsza i subtelniejsza a kwitnąca Berberyski lubię ale w tym zestawieniu byłyby zbyt mocnym akcentem więc wygrywają róże Oczami wyobraźni już widzę tę rabatę i bardzo mi się podoba
Perovskia też znajdzie się u mnie napewno ale w tym miejscu, powyżej sosenki:



Nie wiem czy dobrym sąsiedztwem dla hortensji ( przed drewutnią osłoniętą matą wiklinową) będzie trzcinnik lub miskanty ? miejsca nie ma tam zbyt wiele i mam obawy, ze będą się wzajemnie zagłuszać. Mam rację ?

Dziś taki nostalgiczny dzień, pełen wspomnień o bliskich którzy odeszli i tak sobie myślę co powiedziałby mój Tata na te rewolucje jakie przeprowadzam na Jego włościach. Mam nadzieję, że by mu się podobało ? ....

____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Ewkakonewka 00:14, 02 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Pewnie zerka i się cieszy, że tak dbasz i się starasz, zmiany piękne to wielka radośč jak dzieci kontynuują dzieło rodziców, ja bym była takim stanem rzeczy zachwycona buziak
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
yolka 08:52, 02 lis 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Kolejna sąsiadkę znalazłam w Kamiennym u Ani, jest nas kujawianko-pomorzanek coraz więcej. Pozdrawiam i nadmieniam, że miło byłoby Ciebie gościc równiez w Prawie ogrodzie
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
babka 10:28, 02 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Ewkakonewka napisał(a)
Pewnie zerka i się cieszy, że tak dbasz i się starasz, zmiany piękne to wielka radośč jak dzieci kontynuują dzieło rodziców, ja bym była takim stanem rzeczy zachwycona buziak

Wzruszyłam się. Dziękuję za miłe słowa

yolka napisał(a)

Kolejna sąsiadkę znalazłam w Kamiennym u Ani, jest nas kujawianko-pomorzanek coraz więcej. Pozdrawiam i nadmieniam, że miło byłoby Ciebie gościc równiez w Prawie ogrodzie


Już biegnę, już lecę Miło, że mnie odwiedziłaś i że rośniemy w siłę
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
zawitka 11:05, 02 lis 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14037
No i sąsiadki się spotkały ha ha to fajnie postępy w pracy widać a teraz przez zimę to i plany wiosenne będą Pozdrawiam jesiennie
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
babka 14:21, 02 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Jesień za oknem i w domu.



Prościej już nie można






Hortensji drugie życie

____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 14:23, 02 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
zawitka napisał(a)
No i sąsiadki się spotkały ha ha to fajnie postępy w pracy widać a teraz przez zimę to i plany wiosenne będą Pozdrawiam jesiennie


Hej, miło gościć Cię u siebie, lubię gości
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies