Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Twardy orzech do zgryzienia - moje ogrodowe rozterki i marzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Twardy orzech do zgryzienia - moje ogrodowe rozterki i marzenia

ewakatowice 08:53, 05 wrz 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Witam serdecznie,
… trzeba pokochać lub chociaż się przyzwyczaić. Trudne wiem, wiem
Witam się ciepło i głowa do góry!
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Gocha 10:33, 05 wrz 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Cześć Aga. Ja sama zastanawiam się często czy ktoś nie wpadnie na taki pomyśł, żeby wybudować większe domy obok mnie. Z jednej strony- około 70 m- graniczę z polami uprawnymi. A jak to sprzedadzą komuś kto wybuduje choćby szregowce to faktycznie koszmar. Ale trzymaj się i oczywiście słuchaj szefowej- to napewno dobre rady. Zaznaczam i pozdrawiam
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
jalos 12:41, 05 wrz 2014


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
leon60 napisał(a)
Witaj Aga
Głowa do góry przecież z każdej sytuacji jest wyjście. Dziewczyny mają racje rady Danusi są bezcenne. Sama posadziłam sporo świerków serbskich niedawno a pospolitych jestem właścicielką od dawna. Boisz się ich szerokości ale przycinając będą się zagęszczać tworząc gęstą ścianę.
Myślę, ze warto to przemyśleć


Kto ma jeszcze ścianę ze świerków serbskich i może ją pokazać i podzielić się opiniami o nich?
Interesuje mnie gęstość sadzenia i szybkość przyrostu.
____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
BusyBee 14:56, 05 wrz 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Witaj na ogrodowisku głowa do góry- będziemy Cię wspierać. Tu jest wiele osób z dużym doświadczeniem, przede wszystkim Danusia, która zawsze ma rację. Twoje tuje są jeszcze małe i da się je przesadzić. Może nawet trzeba będzie je odsprzedać i w ich miejsce posadzić serby...... Wiem, że to wygląda dość kłopotliwie, ale pewnie jedyne wyjście....
Ja mam stare, prawie 3 metrowe szmaragdy, które sadziłam, kiedy za płotem były drzewa i łąka Posadziłam za rzadko, gdyż nie chcą się zrosnąć mimo ściętych wierzchołków, a teraz za płotem mam drogę....

Gdybym mogła- posadziłabym serby. ....., mimo dużego wysiłku...to inwestycja na lata-warto

Przejrzyj wątek Danusi - ona naprawdę ma podobne warunki, a ogród ustronny i przytulny

Pozdrawiam
____________________
U BusyBee w ogródku...
jalos 18:46, 05 wrz 2014


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
Nikt zatem nie wierzy w moje tuje?............

Łudziłam się, że skoro tyle urosły w jeden sezon, to w końcu kiedyś będą miały te 3,5-4 metra i mnie zasłonią....
Czy świerki serbskie rosną szybciej? jakie mogą mieć roczne przyrosty?
____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
Jagodaa 19:00, 05 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Przejrzyj sobie informacje tu: http://www.ogrodowisko.pl/watek/1259-swierk-serbski-picea-omorika
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Kamajla 20:24, 05 wrz 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Witaj, wpisz świerk serbski w Google grafika, z pewnością znajdziesz tam zdjęcie ściany z serbow. Wydaje mi się, że nie ma szansy na taki efekt w przypadku tui. Trzymam kciuki,żeby szybko rosły
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
EwaG 20:54, 05 wrz 2014


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Ja się wyłamię z szeregu polecających serby.
Być może te tuje to odmiana 'Smaragd'. W sumie za 2-3 lata mogą być już całkiem spore. Ja z przodu dosadziłabym dość gęsto drzewa liściaste o kolumnowej lub owalnej koronie. Z całą pewnością w lecie będa dobrą osłoną. Np. grusza drobnoowockowa 'Chanticleer'lub jarząb szwedzki 'Brouwers' lub lipę drobnolistną 'Simone' lub 'Green Globe' (do cięcia korony).
Rzą drzew jednego gatunku. Przy pnaich dajesz wyższe trawy i od późnej wiosny do jesieni ( a nawet i zimą - trawy) masz osłonę, a tuje rosną.
Ocalasz dobre stosunki z mamą , to też jest cenne przy powstawaniu ogrodu.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Loosiuu 23:00, 05 wrz 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Hej, ja wiele nie pomogę, bo tylko potwierdzę, że najlepsze będą świerki serbskie. Przy takiej wysokości, jaka w pełni zasłoni sąsiednie budynki świerki będą nadal wyglądać pięknie, a żywotniki zaczną się starzeć.
Wiele więcej miejsca nie zajmą, bo działka nie jest jakaś starsznie mała, a ten gatunek jest dość wąski. Tuje możesz przesadzić na boki i tym sposobem osłonisz się z każdej strony.
Pamiętaj, że nie masz tragedii. Bywa, że ludzie mają działki otoczone blokami
Małe ogrody można tak sprytnie powiększyć nasadzeniami, że klaustrofobia szybko zniknie
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
malkul 08:47, 08 wrz 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Jestem wreszcie, wybacz ze tak późno ale weekendowalismy poza domem
więc moja droga- smutno się to czyta bo wielki pesymizm z tego zionie, tak być nie może,

zawsze jest wyjście ZAWSZE

czas , pomysł i praca to najważneijesz eskladniki dla ciebie na teraz.

czas aby urosło to czym się odgrodzisz
Pomysł bo IM SZYBCIEJ POSADZISZ TYM SZYBCIEJ UROŚNIE!
praca- ktos to zrobić musi

Nie smuc się tylko weź zakasaj rękawy i wyduś tu na forum jakeiś mądre rozwiązanie
(ja ci nie doradze bo sie nei znam sama przecież brałam projektantkę).

Naciskaj aby zajrzeli, wołaj do siebie aż wreszcie na czymś stanie!

Trzymam kcuki i błagam cię kochana rozchmurz swoja buzię!
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies