Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Twardy orzech do zgryzienia - moje ogrodowe rozterki i marzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Twardy orzech do zgryzienia - moje ogrodowe rozterki i marzenia

malkul 11:20, 09 wrz 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
ja tak naprawdę też bym zostala przy tych tujach o ile sa ładne. ja bardzo lubię moje smaragdy są cały rok sliczne i dadzą docelowo tak porządaną przesłonę
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
beta 11:43, 09 wrz 2014


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
potwierdza...sumer snow to 'potwór'...u mnie pnie się na szopiszczu i zachwyca swoją wielkością
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Milka 11:56, 09 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Przybiegłam z wątku Malkul i poczytałam wszystko od początku....wieje pesymizmem, akurat dziś nie planowałam się udzielać, bo smutno mi, ale czując twoje zmagania, jednak uaktywniam się..
...myślę, że nie ma tego złego, coby na dobre nie wyszło, bo po pierwsze, mimo, że pod nosem wam pobudowano, to chociaż są to estetyczne budowle, a nie rozwalające się stodoły czy domostwa, zagrażające otoczeniu i szpecące bardziej lub tak bardzo, że nijak się nie osłonisz przed takimi widokami i sąsiedztwem...znam to z autopsji...
...po drugie, mieszkańcy tych domów, też będą myśleć o jakiejś zieleni w swoich mini ogródkach, więc będzie powstawać zielona enklawa..

Teraz co do tuj i serbów, wiem, że Danusia dobrze radzi, ale ja jednak zostawiłabym te tuje, skoro doskonale rosną i na dodatek można je ciąć, robię to u siebie, jak na razie dzięki cięciu nie widzę tego procesu starzenia, są piękne cały rok, stworzyły doskonały ekran od sąsiada i ulicy i hałasu; w tej chwili są tak olbrzymie i nadal rosną, że pomyślałam o wyrównaniu, zatem zostaw je, a dosadź inne drzewa liściaste, dadzą koronkowy efekt i może to być np śliwowiśnia, rośnie szybko, ma bordowe liście, kwitnie, możesz ją ciąć i formować, jak chcesz, nie jest droga, mocna i wytrzymała, kolejny może być ambrowiec np. kolumnowy, bo też szybko rośnie, pięknie się wybarwia i na tym tle stworzy ciekawy efekt
...na początek tyle, na pewno wszyscy pomogą, inspiracji u nas mnóstwo, najlepiej oglądaj różne wątki na początek, aby odszukać swój styl
intymność w ogrodzie, to przede wszystkim drzewa i dopiero potem niższe tło
zostawiam moje tuje, zobacz jaki szczelny ekran, być może w październiku będą pod linijkę
pozdrawiam, witam i mam nadzieję,że cię Aga nie znudziłam
i to moje tuje, mają 12 lat, sadziłam je, jak miały 20 cm
p.s. budy psie u mnie znikną, bo będą zmiany

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ewa004 18:58, 09 wrz 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Irenki tuje to najlepszy argument
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Ewa_w_ogrodzie 22:00, 09 wrz 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Witaj też dopiero raczkuję na O. Będę podglądać i wspierać. Zobaczysz ludzie na forum są świetni, już widzę że się rozpisali, zobaczysz znajdzie się rada. Jak liczysz + i - to ja jestem za zostawieniem istniejących tui
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
jalos 00:30, 10 wrz 2014


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
Witajcie, dzięki za słowa otuchy
Chyba sobie nie zdawałam sprawy, że aż taki smutek i pesymizm bije z moich postów.

Pomyślałam sobie też, że muszę szybko moja depresję zamienić na desperację w dążeniu do stworzenia miejsca, w którym będę się relaksować i odpoczywać.

Koniec smęcenia, bo nikomu nie będzie się chciało do mnie zaglądać - wszak to wątek o ogrodach a nie kozetka u psychologa (choć możnaby jednak z tym stwierdzeniem polemizować).

Plan na najbliższy miesiąc - skupiam się na drzewach (muszę przestać chaotycznie kupować jakieś pojedyncze rośliny, z którymi potem i tak nie wiem co zrobić).

Teraz drzewa. Do świerków nadal mam mieszane odczucia, bo
1. to poważna inwestycja (musiałabym ich kupić około 25 szt - nawet nie wiem ile może kosztować jedna sztuka, ale spodziewam się, że nie mało)
2.boję się, że docelowo to jednak wysokie drzewa
3. obawiam się takiego efektu jak na zdjęciu - nie wiem ile lat mogą mieć świerki, na zdjęciu wydaje mi się tak ażurowo między koronami

4. mój mąż jest bardzo i zdecydowanie przeciw zamianie tuj na świerki (z ewentualnym przekonaniem go jestem w stanie sobie poradzić

Może mimo wszystko jednak te liściaste?

Żeby było łatwiej jutro wstawię jakiś rzut działki i fragment mojego projektu ogrodu - może doradzicie co dosadzić?
Tymczasem znów masakrycznie późno się zrobiło i chyba za wiele już dziś nie zdziałam, bo siły mnie opuszczają.

____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
jalos 00:36, 10 wrz 2014


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
Milka napisał(a)
Przybiegłam z wątku Malkul i poczytałam wszystko od początku....wieje pesymizmem, akurat dziś nie planowałam się udzielać, bo smutno mi, ale czując twoje zmagania, jednak uaktywniam się..
...myślę, że nie ma tego złego, coby na dobre nie wyszło, bo po pierwsze, mimo, że pod nosem wam pobudowano, to chociaż są to estetyczne budowle, a nie rozwalające się stodoły czy domostwa, zagrażające otoczeniu i szpecące bardziej lub tak bardzo, że nijak się nie osłonisz przed takimi widokami i sąsiedztwem...znam to z autopsji...
...po drugie, mieszkańcy tych domów, też będą myśleć o jakiejś zieleni w swoich mini ogródkach, więc będzie powstawać zielona enklawa..

Teraz co do tuj i serbów, wiem, że Danusia dobrze radzi, ale ja jednak zostawiłabym te tuje, skoro doskonale rosną i na dodatek można je ciąć, robię to u siebie, jak na razie dzięki cięciu nie widzę tego procesu starzenia, są piękne cały rok, stworzyły doskonały ekran od sąsiada i ulicy i hałasu; w tej chwili są tak olbrzymie i nadal rosną, że pomyślałam o wyrównaniu, zatem zostaw je, a dosadź inne drzewa liściaste, dadzą koronkowy efekt i może to być np śliwowiśnia, rośnie szybko, ma bordowe liście, kwitnie, możesz ją ciąć i formować, jak chcesz, nie jest droga, mocna i wytrzymała, kolejny może być ambrowiec np. kolumnowy, bo też szybko rośnie, pięknie się wybarwia i na tym tle stworzy ciekawy efekt
...na początek tyle, na pewno wszyscy pomogą, inspiracji u nas mnóstwo, najlepiej oglądaj różne wątki na początek, aby odszukać swój styl
intymność w ogrodzie, to przede wszystkim drzewa i dopiero potem niższe tło
zostawiam moje tuje, zobacz jaki szczelny ekran, być może w październiku będą pod linijkę
pozdrawiam, witam i mam nadzieję,że cię Aga nie znudziłam
i to moje tuje, mają 12 lat, sadziłam je, jak miały 20 cm
p.s. budy psie u mnie znikną, bo będą zmiany


Milka, nie zanudziłaś mnie

I obiecuję, że będę się starć, by nie wiało pesymizmem - żale swoje już wylałam.

Jaką wysokość mają Twoje tuje? Piękną ścianę stworzyły - pasowałaby mi taka.

Własnie o śliwowiśni myślałam, ale muszę najpierw wkleić plan działki, żeby można było spróbować coś na papierze, na początek, wrysować.
____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
jalos 00:51, 10 wrz 2014


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
Katkak napisał(a)
Witam i ja . Nie martw się, nie Ty jedna masz taką zagrychę, ale na wszystko jest jakaś rada. Zerknij do wątku Kasi tj gród pełen złudzeń i niespodzianek". Ona ma praktycznie z każdej strony sąsiada, a tak fajnie się obsadziła, że ma teraz własny, spokojny azyl . Wszystko wymaga czasu, wiadomo, ale przecież czas nie stoi w miejscu .Pozdrawiam.


Muszę koniecznie odszukać ten wątek.

EwaG napisał(a)
Ja się wyłamię z szeregu polecających serby.
Być może te tuje to odmiana 'Smaragd'. W sumie za 2-3 lata mogą być już całkiem spore. Ja z przodu dosadziłabym dość gęsto drzewa liściaste o kolumnowej lub owalnej koronie. Z całą pewnością w lecie będa dobrą osłoną. Np. grusza drobnoowockowa 'Chanticleer'lub jarząb szwedzki 'Brouwers' lub lipę drobnolistną 'Simone' lub 'Green Globe' (do cięcia korony).
Rzą drzew jednego gatunku. Przy pnaich dajesz wyższe trawy i od późnej wiosny do jesieni ( a nawet i zimą - trawy) masz osłonę, a tuje rosną.
Ocalasz dobre stosunki z mamą , to też jest cenne przy powstawaniu ogrodu.


Ewo, dzięki za pomysł - zapamiętuję listę drzew, które polecasz - muszę je obejrzeć i poczytać o nich.

malkul napisał(a)
Jestem wreszcie, wybacz ze tak późno ale weekendowalismy poza domem
więc moja droga- smutno się to czyta bo wielki pesymizm z tego zionie, tak być nie może,

zawsze jest wyjście ZAWSZE

czas , pomysł i praca to najważneijesz eskladniki dla ciebie na teraz.

czas aby urosło to czym się odgrodzisz
Pomysł bo IM SZYBCIEJ POSADZISZ TYM SZYBCIEJ UROŚNIE!
praca- ktos to zrobić musi

Nie smuc się tylko weź zakasaj rękawy i wyduś tu na forum jakeiś mądre rozwiązanie
(ja ci nie doradze bo sie nei znam sama przecież brałam projektantkę).

Naciskaj aby zajrzeli, wołaj do siebie aż wreszcie na czymś stanie!

Trzymam kcuki i błagam cię kochana rozchmurz swoja buzię!


Malkul, już mi lepiej. Tyle osób namówiłaś na wizytę u mnie, tyle przeczytałam słów otuchy, że masz rację, nie czas na płacz nad rozlanym mlekiem. Zawsze to powtarzałam a tym przypadku jakoś o tym zapomniałam.
Żałuję tylko, że tak mało mam czasu na zaglądanie na ogrodowisko i bieganie po innych ogrodach, o wołaniu o pomoc nie wspominając.
____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
jalos 01:04, 10 wrz 2014


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
malkul napisał(a)
tu obserwuj a moze coś sie tam wykluje http://forum.muratordom.pl/showthread.php?230060-Chlew-w-granicy

nie mogę narzekać, mogło być gorzej, brrrr, skóra cierpnie na samą myśl o sąsiedztwie świnek na płotem....
Agania napisał(a)
Wszyscy będziemy Cię tutaj wspierali, możesz pomieszać thuje z innymi klumnowymi mniej lub bardziej wąskimi, świerki serbskie pendule, są węższe i ładniejsze, buki golden dawick i czerwona purpure fontain, naprawdę nie musisz wszystkich thujek przesadzać, ale możesz to ładnie przemieszać, będzie mniej pracy i nie będzie tak monotonnie, trzymaj się, trzymam kciuki za realizację pomysłów

zapamiętuję drzewa do szybkiego wygooglania

malkul napisał(a)
i jeszcze tak sobie pomyslałam że musiałabyś się okeslic jaki styl ogrodu lubisz bo to ważne aby wszytsko potem sie dobrze zgrało

Podobają mi się geometryczne formy i mieszanie traw z bylinami.
Do niedawna nie wiedziałam jeszcze, że podobają mi się bukszpany.
mam w projekcie sporo traw (m.in.rozplenice, red barony, carexy), hortensji (Anabell i Limelight) i bylin, których nawet nie zapamiętałam. Brakuje mi jednak w projekcie geometrcznych form.
____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
Milka 10:45, 10 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457

Milka, nie zanudziłaś mnie

I obiecuję, że będę się starć, by nie wiało pesymizmem - żale swoje już wylałam.

Jaką wysokość mają Twoje tuje? Piękną ścianę stworzyły - pasowałaby mi taka.

Własnie o śliwowiśni myślałam, ale muszę najpierw wkleić plan działki, żeby można było spróbować coś na papierze, na początek, wrysować


To całe szczęście
Moje w tej chwili mają 12m wysokości, szerokości już nie liczę, bo się połączyły, tnę je od przodu, żeby nie właziły na szlak komunikacyjnyale planuję wyrównanie górą
ostatnio cięliśmy znowu swoją najstarszą śliwowiśnię, prawie do 30 cm, a w tej chwili ma ponad 1,5m, czyli cięcie to rozwiązanie wielu problemów i pomysł na stworzenie ciekawego ogrodu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies