Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W zielonej aptece

Pokaż wątki Pokaż posty

W zielonej aptece

anka_ 10:36, 16 paź 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Ja grzecznie poczekam na te obiecane w wątku Agaty fotki. Bardzo lubię klimat twojego ogrodu.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Filomena 10:37, 16 paź 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Jesień i brzydka pogoda nastraja mniebardzo sentymentalne. To czas, kiedy przemijanie jest bardziej widoczne niz kiedykolwiek indziej.

albo tu:
____________________
Filomena-w zielonej aptece
AgataBC 10:43, 16 paź 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Są i zdjęcia bardzo się cieszę. Jak długo masz glicynię? Pięknie kwitła. Ja dopiero dwie wsadziłam teraz na jesieni i się zastanawiam jak oplotą kwadratową w przekroju kantówkę. Czy wogóle będą chciały się okręcić wokół takiej podpory.
Jak to jest u Ciebie?
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Filomena 10:49, 16 paź 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Cofam się jeszcze dalej:
2011

2008


Aż trudno uwieżyć, tak było chwilę temu...
____________________
Filomena-w zielonej aptece
AgataBC 10:52, 16 paź 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Pięknie wszystko zarosło i się połączyło. U mnie brakuje właśnie większych drzew i krzewów. Dopiero rosną.
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
anka_ 10:53, 16 paź 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Patrząc na takie fotki...

nasuwa mi się jedno skojarzenie- z ogrodem Salezjanów w Czerwińsku. I nawet nie chodzi o nasadzenia, tylko jakąś niesamowitą aurę bijącą z ogrodu. Tamtym ogrodem zapewne nie zachwyciłby się żaden projektant czy architekt krajobrazu. Ale ma właśnie to 'coś' co każe tam wracać. Ma duszę.

Filomeno pokazuj zdjęcia, dużo zdjęć, bo masz naprawdę ogrodową perełkę. A że nie w ogrodowiskowym stylu... no cóż. Nawet Danusia napisała w którymś wątku, że nie wszędzie muszą być kulki i stożki.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
AsiaK_Z 10:54, 16 paź 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Witaj. Kilka lat i taka zmiana. Dopiero jak robimy porównania "sezonów" cała prawda wychodzi na jaw, pt. "ile pracy włożone w tworzenie naszego zakątka".

Pozdrawiam
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Filomena 10:55, 16 paź 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Agcia napisał(a)
Są i zdjęcia bardzo się cieszę. Jak długo masz glicynię? Pięknie kwitła. Ja dopiero dwie wsadziłam teraz na jesieni i się zastanawiam jak oplotą kwadratową w przekroju kantówkę. Czy wogóle będą chciały się okręcić wokół takiej podpory.
Jak to jest u Ciebie?


Agciu
glicynię mam od 10 lat, od 3 kwitnie... taaak, czekałam 7 długich lat na pierwsze kwiaty. To jest glicynia chińska, japońska oplata się w przeciwnym kierunku. Wiem, że są w sprzedaży szczepione, które kwitną od razu, ale jest problem z ich przemarzaniem. Moja kwitnie też latem ( choć duzo słabiej), co może widać na zdjęciu - pomagam jej w tym letnimkwitnieniu odpowiednim cięciem - moge zdradzić tajemnicę
____________________
Filomena-w zielonej aptece
AgataBC 10:58, 16 paź 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Ja jeszcze sporo poczekam na kwiaty ale podaj tę technikę cięcia. Może zapamiętam
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
kasia_w 10:59, 16 paź 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Filomeno, jak miło że zamieściłaś zdjęcia
Masz cudowny ogród, w którym widać życiową pasję.
I taras z kostki, taki sam właśnie robimy w naszym małym ogródku.
Na pewno będę zaglądać. pozdrawiam
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies