Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Enklawa w mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Enklawa w mieście

Kasia_CS 12:05, 16 mar 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dzięki za wizytę u mnie fakt, z tym czyszczeniem tujek to upierdliwe.. s dlaczego nie OW?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
skarabeusz 14:37, 16 mar 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Kasia_CS napisał(a)
Dzięki za wizytę u mnie fakt, z tym czyszczeniem tujek to upierdliwe.. s dlaczego nie OW?


Kasiu, tak zakodowałam. I tu Polinka coś pisała.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3206-ogrodowy-powrot-do-dziecinstwa?page=1483#post_3
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
skarabeusz 14:39, 16 mar 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Posadziłam bukszpanki i nie pamiętam czy już je równać, czy czekać. Podpowie ktoś?
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Kasia_CS 15:57, 16 mar 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Madziu, pewnie myślałas tak jak i ja, ale w tym rzecz, ze tuje nie są kwasolubami
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
skarabeusz 19:25, 16 mar 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
No właśnie ostatnio obiło mi się o uszy.
Co robiłaś dzisiaj?

Jestem wykończona, posadziłam bukszpany prawie z centymetrem
Później jeszcze czyściłam róże okrywowe i wyrywałam chwaściory. Teraz dobrze wychodzą, bo wilgotno.

No i rysowałam co i jak przed domem. Pewnie skopiuję Przema , bo bardzo bardzo mi się podoba (tzn.jego rabaty ). A jeśli ja przeczytałam cały wątek znaczy to jest to.

On ma świetne rabaty i jest skąd czerpać inspirację.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Aurelllia 19:41, 16 mar 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Witam serdecznie Widzę i tu prace wiosenne ruszyły napracowałaś się z tymi bukszpanami pewnie ja jutro właśnie sadzenie buksików zaplanowałam zobaczymy czy pogoda pozwoli
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Tess 19:45, 16 mar 2017


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
skarabeusz napisał(a)
Posadziłam bukszpanki i nie pamiętam czy już je równać, czy czekać. Podpowie ktoś?

Ja bym nie podcinała teraz. Cięcie pobudza do wzrostu, a to nie jest teraz korzystne zarówno dla nowych przyrostów (jak przyjdzie przymrozek to je zmrozi i tak będziesz musiała ściąć) ani też dla korzeni - bo jak roślina energię skieruje na wzrost, to wolniej i słabiej się korzeni.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
skarabeusz 19:59, 16 mar 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Aurelllia napisał(a)
Witam serdecznie Widzę i tu prace wiosenne ruszyły napracowałaś się z tymi bukszpanami pewnie ja jutro właśnie sadzenie buksików zaplanowałam zobaczymy czy pogoda pozwoli


Pogoda będzie już tylko super. Jutro ma padać, ale ok. 15tej. tzn. córa tak twierdzi
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
skarabeusz 20:01, 16 mar 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Tess napisał(a)

Ja bym nie podcinała teraz. Cięcie pobudza do wzrostu, a to nie jest teraz korzystne zarówno dla nowych przyrostów (jak przyjdzie przymrozek to je zmrozi i tak będziesz musiała ściąć) ani też dla korzeni - bo jak roślina energię skieruje na wzrost, to wolniej i słabiej się korzeni.


Dziękuję Tess, jesteś skarbnicą wiedzy!!!!
Intuicyjnie zostawiłam, bo też mi się wydawało, że wcześnie.

____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Kasia_CS 20:02, 16 mar 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Magda, ja w końcu popsikalam OW cały ogródek i tak w śnie nie wiem co dalej.. bo chce zmienić nasadzenia i chyba muszę wykopac to co mam tych miejscach i przesadzić.. tylko potem muszę jeszcze dokupic rośliny, bo nie mam tylu, zeby zrobić to co zaplanowalam.. a na zakupy bylinowe chyba jeszcze lepiej poczekać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies