Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród nad rzeką...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród nad rzeką...

chojna 20:56, 29 mar 2015

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Padam, ale resztkami sił podzielę się z Wami efektem mojej pracy.
Jeszcze czeka mnie trochę pracy przy tym żywopłocie: )
Nie został przycięty, bo nie mam odpowiedniego sznurka.
Jutro kupię sznurek, zamontuję linię kroplującą i zasypię korą.

Sadzonki posadziłam co 35 cm. Rów wykopałam wczoraj, wsadziłam 10 sztuk i przegnał mnie grad. Dziś dla odmiany strasznie wiało, ale rośliny szczęśliwie znalazły się w swoim nowym domu. Ziemia w doniczkach pozostawiała wiele do życzenia, teraz rosną w ziemi uniwersalnej.
Zostały mi 3 sztuki, które znalazły miejsce na klombie. Będą zaczatkiem kuli, obok kulki bukszpanowej.
Rosną obok mikroskopijne siewki elegantissimy, które dostałam od sąsiada.

Oto mój żywopłocik.




I jeszcze trochę wiosny
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
AgnieszkaW 21:27, 29 mar 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Piękny żywopłocik wyszedł Cis to dobrze zainwestowane pieniądze
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Ewkakonewka 08:27, 05 kwi 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
W taką pogodę sadzić, ale masz samozaparcie dziewczynooo
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
chojna 10:55, 13 maj 2015

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Witam majowo

Troszkę mnie nie było, ale moja nieobecność wynika bynajmniej nie z przestoju, a z powodu zmian, zmian, zmian i jeszcze raz zmian

Już dzielę się z Wami tym, co "zaszło"

Po pierwsze dom zyskuje elewację. Roboty budowlane nie są jeszcze skończone, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby na działce pojawiały się nowe nasadzenia.

Żywopłot. Posadziliśmy 80 tuj, 11 choin kanadyjskich i 3 serby.
Danusia i Borbetka przekonały mnie mnie do niesadzenia jałowców. Nie chciałam tuj, ale względy praktyczne przesądziły o moim wyborze. Aby złamać monotonię szpalerów tuj, posadziłam choiny i w rogu działki serby.





Donice na tarasie też zyskały nowe rośliny. Tym razem postawiłam na stokroty, w których zakochałam się u MAD Do towarzystwa dostały werbenę i kocankę szarą.



Lawenda z paraperu w kuchni również trafiła do gruntu. Mój cisowy żywopłocik puszcza młodziutkie pędy. Obok lawendy rośnie hortensja bukietowa, którą będę identyfikować jak zakwitnie. Hortensję dostałam.



Przed domem oprócz żywopłotu pojawiły się donicowe komunijne dekoracje.
Posadziłam również magnolie (białą i różową), hortensje, rododendron, który dostałam, przesadzony z nieuzywanej działki, nowe hosty. Magnolia rośnie tutaj tymczasowo, to strona wschodnia, muszę jednak poczekać aż żywopłot podrośnie i stworzy dla niej miejsce bardziej osłonięte od wiatru.
Kule bukszpanowe przesadzę do gruntu, ale póki co bardzo mi się podobają na schodach.






A to miejsce na klon palmowy, który mam obiecany w prezencie
Myślę, że kulki bukszpanowe ze schodów dotrzymają mu towarzystwa.
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
kornelia 10:04, 14 maj 2015

Dołączył: 19 wrz 2014
Posty: 11
Jak jesteś na wątku, który oglądasz i chcesz podglądać klikasz u góry tego wątku, że chcesz go obserwować


Skąd mi się to wzięło?




Ogrom pracy za Tobą! Pięknie to wszystko wygląda.
07_Rene 22:06, 15 maj 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Cześć Bardzo mi sie podoba Twoj ogród. Brzozy nadają mu charakteru, a niestandardowe linie rabat oryginalności. Idziesz jak burza w nasadzeniach Spore te tuje kupiliście, szybko urosną. Jest pięknie, a będzie jeszcze bardziej. Będę podglądać
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Ewkakonewka 22:41, 15 maj 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Ile tu się cichcem wydarzyło i jak elegancko u Ciebie podoba mi się baardzo Chwal się częściej
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
chojna 23:17, 15 maj 2015

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
kornelia napisał(a)

Skąd mi się to wzięło?

Ogrom pracy za Tobą! Pięknie to wszystko wygląda.


No nie wiem , nie wiem

Dziękować!
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
chojna 23:18, 15 maj 2015

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Ewkakonewka napisał(a)
Ile tu się cichcem wydarzyło i jak elegancko u Ciebie podoba mi się baardzo Chwal się częściej


Dziękuję, zapraszam

Chwalić się będę na pewno!
Takiego wsparcia i dopingu jak tutat nie ma nigdzie!
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
chojna 23:20, 15 maj 2015

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
07_Rene napisał(a)
Cześć Bardzo mi sie podoba Twoj ogród. Brzozy nadają mu charakteru, a niestandardowe linie rabat oryginalności. Idziesz jak burza w nasadzeniach Spore te tuje kupiliście, szybko urosną. Jest pięknie, a będzie jeszcze bardziej. Będę podglądać


Dziękuję i zapraszam

Tuje kupiliśmy 100-120 cm. Mam nadzieję, że szybko urosną, bo lada chwila będziemy mieli sąsiadów za siatką.
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies