Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród nad rzeką...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród nad rzeką...

chojna 10:11, 17 cze 2015

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
bdan napisał(a)
Chojna podziwiam, ze walczysz sama. Ja bym nie dała rady.

Co do nasadzeń w półkolu - rodki to fajny pomysł. Ja w projektowaniu kiepska jestem, zastanowiłabym się na tym ile tam masz miejsca, bo jednak rodki trochę rosną.
Chcesz mieć zimozielono i kwitnąco wiosną, no to te warunki rodki spełnią.

A może jakieś trawy z kwiatami na lato a wiosną tulipany? Może hortensje z miskantami, fajnie też zimą wyglądają, albo rozplenice z jeżówkami.

A może jakieś derenie, np Ivory halo. Do brzóz fajnie by pasowało


Danusiu dziękuję za pomysły, pomyslę.

Miejsce na Rodki zmierzę. Rodki rosną również naprzeciw pod oknem kuchennym.

Jeżówki dosadzę do rozplenic pod perukowiec.
Hortensja jest dalej w stronę drewutni.

A może całe półkole zakulkować z trawami i jeżówkami? Tylko wtedy ta hosta by musiała być rozsadzona. Choć zakulkować chciałam miejsce obok przy abies koreanie.
Na razie przesadziłam stantąd trzmieliny i berberysy.

O dereniach nie myślałam zupełnie.


Plan na dziś to pielenia ciąg dalszy i koszenie trawnika.

Po wiosennym nawożeniu trawnika musiałam ograniczyć dzieciom dostęp do zabaw na trawie. Następne nawożenie zostało już wykonane nawozem Humus Active do trawnika. Minęły 3 tygodnie od tego nawożenia i jakichś spektakularnych efektów nie widzę, ale cały ten sezon mój trawnik będzie dostawał tylko ten nawóz. Zobaczymy.
Macie jakieś doświadczenia z HA?

Może zrobię jakieś fotki z pielenia trawnika moim wyrywaczem.

Pozdrawiam wszystkich oglądających
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
sylwia_slomc... 13:33, 17 cze 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82007
Odpisałam Ci u mnie i witam się u Ciebie. Brzozy zabieram takich mi potrzeba, a moje na razie maluszki.
Piękny dworkowy styl zazdroszczę, marzył mi się kiedyś taki, ale u mnie dom by nie pasował. Świetnie podświetlone, rewelacja.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
miskka 18:44, 17 cze 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Olu, u Ciebie jest cudnie!!! Dziękuję za miłe słowa ad mojego nowego trawnika, ale przy Tobie czuję się taka malutka... Ile rewelacyjnej roboty włożyłaś!!!! Ogromne gratulacje. Podziwiam Cię, bo ja też wszystko sama, a w dodatku niskobudżetowo
____________________
chojna 22:39, 17 cze 2015

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
sylwia_slomczewska napisał(a)
Odpisałam Ci u mnie i witam się u Ciebie. Brzozy zabieram takich mi potrzeba, a moje na razie maluszki.
Piękny dworkowy styl zazdroszczę, marzył mi się kiedyś taki, ale u mnie dom by nie pasował. Świetnie podświetlone, rewelacja.


Sylwia dziękuję, skopiowałam sobie. Obiecałam synowi , że zrobimy taki domek, ale kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać.
Miło mi, że Ci się podoba
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
chojna 22:52, 17 cze 2015

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
miskka napisał(a)
Olu, u Ciebie jest cudnie!!! Dziękuję za miłe słowa ad mojego nowego trawnika, ale przy Tobie czuję się taka malutka... Ile rewelacyjnej roboty włożyłaś!!!! Ogromne gratulacje. Podziwiam Cię, bo ja też wszystko sama, a w dodatku niskobudżetowo


Missko dziękuję za tak entuzjastyczny wpis. Straaasznie mi miło
Nie masz bynajmniej powodu aby czuć się malutką. Doskonale wiem jaki ogrom pracy włożyłaś w swój trawniczek. Mój trawnik też był niskobudżetowo, dopiero w tym roku zainwestowaliśmy w troche roślin. Ale duuuuuużo przede mną

Mój trawnik został dziś skoszony i Mój synek postawił na nim swoje pierwsze w życiu kroki! Czysta radość z posiadania trawnika!
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
ewak 15:30, 18 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 29


Witam piękne kompozycje w donicach Pozdrawiam EWAk
____________________
Pozdrawiam Ewak Front domu i nie tylko
chojna 00:37, 21 cze 2015

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
ewak napisał(a)


Witam piękne kompozycje w donicach Pozdrawiam EWAk


Dziękuję
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
chojna 00:56, 21 cze 2015

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Zrobiliśmy wczoraj regenarację trawniczka na froncie.
Najpierw poszedł aerator, potem oborniki granulowany, potem ziemia z worków.
Przegrabiłam elegancko, podlałam. Oborniczek napęczniał, zaczął pachnieć. Super!
Dziś rano wyglądam przez okno, a mój pies ów obornik wyżera!!! Jak dzik żółędzie nosem ryje w tej, pożal się Boże ,trawie i głupa udaje jak ją przeganiam.
Ręce załamałam i zamknęłam psa w kojcu.

Kot mi, z kolei, załatwił hosty i barwinka. Toaletę sobie zrobiła.
Za to codziennie poluje na nornice, więc nie ubijam. Nagradzam.
Choć ostatnio przesadziła i podała do kuchni na podłogę.
Następnym razem wprost na talerz????
Pyszności
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
Ewkakonewka 09:34, 21 cze 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
chojna napisał(a)


Mój trawnik został dziś skoszony i Mój synek postawił na nim swoje pierwsze w życiu kroki! Czysta radość z posiadania trawnika!


Ja bym się poryczała Coś pięknego
Generalnie nie wiem skąd masz taką moc, że przy tak małym dziecku jeszcze tyle roboty w ogrodzie masz czas i siłę zrobić, bo ogrom zrobiłaś. Szczerze podziwiam.
Donice super obsadzone, chyba zmałpuję bo kolorki fajne, bardzo mi się podobają, a moje bratki już takie mało reprezentacyjne są
Buziak
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Kacha123 09:41, 21 cze 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Witaj Olu! Tworzysz bardzo piękny ogród. Z przyjemnością będę podglądać kolejne etapy Pozdrawiam
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies