Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Muszelka 17:44, 13 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Gratuluję oryginalnego pomysłu na ogród. Klony obłędnie piękne...

Dziękuję za radość dla oczu
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
nicol21 09:47, 17 lut 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10337
Janie, miałam nadzieję ze powrzucasz zimą trochę zdjęć robionych latem i jesienią a tu cisza!!!!

Powiedz mi proszę czy na miejscu klona i tego cholernego grzyba mogę sadzić któreś z tych drzewek: buk, śliwawiśniowa, wiąz holenderski, deren kausa, tudziez klon tatarski ginnala? Czy one też są wrażliwe na grzyby f i w?

czeka mnie przeróbka kwadratu w którym główną rolę grał sangokaku, chyba nie chce czekać aż zupełnie go grzyb zniszczy... patrzeć i cierpieć.

Dzięki.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
bql3 18:31, 18 lut 2019


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Ewelina

no nie wiem co Ci opisać no bo nie miałem styczności u siebie na ogrodzie z tą "zarazą" ale może jednak spróbować z tą opcją wymiany w tym miejscy zainfekowanej gleby na nową - próbować nie zaszkodzi. Mimo wszystko szkoda tego "Sango Kaku"

Fotki zaś nie miałem totalnie czasu aby coś powrzucać ale dzisiaj powklejam kilka ale to raczej będą ze wspomnieniem zimy...










MATANE!
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
eVka 19:14, 18 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zimowy ogród japoński, piękny ale jednak tęsknię za kolorowymi klonami
Pozdrawiam
____________________
bql3 11:28, 07 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274

Huh... myślę, że zima odeszła już na dobre a klimaty wiosenne zagoszczą na dobre bo pierwsze oznaki tego są widoczne - zwłaszcza po ilościach fotek zamieszczanych na naszych wątkach.









cdn...


Matane!
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
eVka 14:16, 07 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Witaj Janie. Twoje klony już zachwycają, co to będzie w sezonie! Ja w końcu znalazłam odpowiednie miejsce dla mojego wymarzonego acer palmatum Aureum W zacisznym miejscu przy ścianie domu obok tarasu
Macham niedzielnie! A i palenisko się tworzy
____________________
hanka_andrus 14:55, 07 kwi 2019


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Tak myślałam, że kloniki już ruszyły! A niektóre nawet z kopyta! Miłego ogrodowego!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
bql3 21:51, 07 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Haniu,

nie wszystkie tak ostro ruszyły tylko kilka klonów ale pączki na pozostałych już są więc to kwestia paru dni jak się na nich tez pojawią listki.

____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Renii 21:56, 07 kwi 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Witaj Janie.

Właśnie myślałam o Twoich klonach, a tu miła niespodzianka, bo jesteś
Muszę pooglądać jeszcze raz Twoje klony, gdyż szukam klona palmowego Geisha, ale nigdzie nie mogę go dostać.
Możesz mi coś w zamian zaproponować? Stanowisko południowo-zachodnie, słoneczne. Będzie rósł niedaleko Garneta. A mam już w ogrodzie osakazuki i shaina

macham wiosennie
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
bql3 22:36, 07 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Renii,

Wiesz nie które odmiany klonów ciężko jest spotkać na rynku w sprzedaży , wybór mały jak wiesz i trzeba dużo się naszukać aby dostać swój okaz. Na a co do acer palmatum 'Gaiesha' też u siebie gdzie mieszkam nie miałem okazji widzieć tej odmiany w ofercie sprzedaży.
Ale jeśli mógłbym polecić jakąś odmianę na tę rabatę poł-zach. to np. odmiana acer palmatum 'Beni Maiko' - jedna z piękniejszych jeśli chodzi o wybarwienia wiosna i jesień. Fotki tego klona mam na stronie 95 (zdjęcie z fotelem a za nim biały parawan i obok ten klonik) - to możesz popatrzeć.
Następna odmiana to acer palmatum "Sceeter's Broom" który posiadam w swoim avatarze - ten klon ma tak ie kolory jakby płonął, jest Mega. Kolejna ciekawa odmiana to - acer palatum Shaina, jest to dość młoda odmiana powstała w wyniku skrzyżowania dwuch odmian klonów: Bloodgood i Atropurpureum. Powyższe klony należą do grupy klonów o czerwonych listkach ale też polecam acer palmatum 'Orange Dream' o pięknych pomarańczowych wybarwieniach. Możliwości masz wiele

pozdrawiam

ps. Reni w Tobie też jest nadzieja - bo zobacz jak mało nas pasjonatów jest na Ogrodowisku, którzy tworzą w całości swoje rabaty w klimatach japońskich ogrodów.
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies