Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

bql3 12:53, 08 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Yahooo

Musiałem ogarnąć po zimie moje Chashitsu (herbaciarnię) - bo liści nawiało do środka co nie miara i bajzel był a po robocie była chwila spokoju na herbatkę










Matane !

cdn...





____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Nowa12 14:04, 08 kwi 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
bql3 napisał(a)
Renii,

Wiesz nie które odmiany klonów ciężko jest spotkać na rynku w sprzedaży , wybór mały jak wiesz i trzeba dużo się naszukać aby dostać swój okaz. Na a co do acer palmatum 'Gaiesha' też u siebie gdzie mieszkam nie miałem okazji widzieć tej odmiany w ofercie sprzedaży.
Ale jeśli mógłbym polecić jakąś odmianę na tę rabatę poł-zach. to np. odmiana acer palmatum 'Beni Maiko' - jedna z piękniejszych jeśli chodzi o wybarwienia wiosna i jesień. Fotki tego klona mam na stronie 95 (zdjęcie z fotelem a za nim biały parawan i obok ten klonik) - to możesz popatrzeć.
Następna odmiana to acer palmatum "Sceeter's Broom" który posiadam w swoim avatarze - ten klon ma tak ie kolory jakby płonął, jest Mega. Kolejna ciekawa odmiana to - acer palatum Shaina, jest to dość młoda odmiana powstała w wyniku skrzyżowania dwuch odmian klonów: Bloodgood i Atropurpureum. Powyższe klony należą do grupy klonów o czerwonych listkach ale też polecam acer palmatum 'Orange Dream' o pięknych pomarańczowych wybarwieniach. Możliwości masz wiele

pozdrawiam

ps. Reni w Tobie też jest nadzieja - bo zobacz jak mało nas pasjonatów jest na Ogrodowisku, którzy tworzą w całości swoje rabaty w klimatach japońskich ogrodów.



Ja nie mogę czytać takich opisów bo już mi przychodzi ochota na kolejne klony .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
bql3 11:41, 22 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Yahooo

W gonitwie przedświątecznej nie było czasu aby jakieś wiosenne fotki powrzucać... więc to nadrabiam zaś w ogrodzie dookoła herbaciarni za sprawą klonów i nie tylko robi się coraz bardziej kolorowo









cdn..

____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 11:54, 22 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274










cdn...





____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 12:43, 22 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274








cdn..
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 13:00, 22 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274









.... życzę miłego świętowania bo przecież Wielkanoc jeszcze trwa

Matane !


____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Katkak 21:08, 22 kwi 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kolory taktycznie obłędne. A co to za klon z takimi cieniuteńkimi listkami? Piękna filiżanka i taka w mojej rozmiarówce, a nie naparstek i koniec przyjemności.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
MirellaB 21:11, 22 kwi 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Pięknie
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
bql3 21:33, 22 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Mirella - dziękuję te kolory to zasługa wiosny nie moja .

Kasiu - jeśli chodzi Ci o klona z ostatniej fotki to acer palmatum dissectum 'Lion Head' a jeszcze to nie wszystkie są klony bo jest wiele które się budzą dopiero, więc na kolejne fotki trzeba będzie jeszcze poczekać parę dni
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Nowa12 21:38, 22 kwi 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Przeskoczyłam z innego wątku gdzie pisałeś o nawożeniu a raczej braku nawożenia klonów i w związku z tym mam pytanie czy nawozisz klony a jeżeli tak to czym.



____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies