Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

monteverde 22:40, 09 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Bohater drugoplanowy rubaszny dekoracje jesienne w donicach bardzo ładne Janie a czy masz u siebie w ogrodzie klon palmowy? pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
bql3 22:47, 09 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
monteverde napisał(a)
Bohater drugoplanowy rubaszny dekoracje jesienne w donicach bardzo ładne Janie a czy masz u siebie w ogrodzie klon palmowy? pozdrawiam



Aniu,
...tak mam klonik ale okaz bardzo malutki a drugi dziś się nie załapał na sesję w foto ujęciach:


pozdrawiam
Jan


____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
hanka_andrus 23:15, 09 paź 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jak przystało na pobyt w herbaciarni, opiłam się herbatą. Dziękuję.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zawitka 08:34, 10 paź 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
Dzięki za wizytę u mnie ---lubię tu zaglądać choć nie zawsze się wpiszę Słoneczka przy herbatce życzę
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Agania 09:10, 10 paź 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Janie dziękuję, za zaproszenie na jesienną galerię, fajnie wyglądają rabaty żwirkowe, i mam dla ciebie propozycję, czy nie lepiej wyglądałyby krzywe równolegle do tarasu mniej więcej np.

oglądałam w ostatnio piękny film o ogrodach japońskich i mowa była o krzywych i prostych liniach.

Najbardziej podobają mi się bluszcze porastające drzewo i płotek bambusowy, trawy wprowadzają jesienny klimat, a wiszące ozdoby, jeszcze bardziej zachęcają do wypicia herbatki.....brakuje mi bonsai, możesz się sam pobawić w ich tworzenie i wyginanie, mógłbyś w ogrodzie posadzić też sosnę drobnokwiatową ja lubię ich obecność w ogrodach japońskich.

Dyniok zabawny
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 09:33, 10 paź 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Janie twoja herbaciarnia jest bardzo klimatyczna

poczytałam jak ją budowałeś, pagodowy dach w twoim wykonaniu jest charakterystyczny dla japońskich pagod, ale nie wiedziałam, ze nieparzysty układ dachu ma jakieś znaczenie i jakąś określoną symbolikę, u Ciebie zawsze można się czegoś interesującego dowiedzieć

Czy fascynujesz się również kuchnią japońską?

pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
monteverde 10:39, 10 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
bql3 napisał(a)



Aniu,
...tak mam klonik ale okaz bardzo malutki a drugi dziś się nie załapał na sesję w foto ujęciach:


pozdrawiam
Jan


widzę, że to Atropurpureum ja mam 3 klony palmowe a masz ciemierniki? japończycy je uwielbiają jest nawet stronka z Japonii im poświęcona na Fb
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
kasia_w 12:43, 10 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Skąd ten Budda, jest piękny ! Też chcę
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
bql3 18:04, 10 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Karolinek napisał(a)
Trawki na drzewie wyglądają ciekawie, sprytnie je zamontowałeś, nie mogę się dopatrzyć doniczek


Karolinko,
Dzisiaj mam chwilę to staram się pisać odpowiedzi :
- no nie widać doniczek bo są dobrze zamaskowane ale przyznam się,że nie wszędzie je dawałem i są trawki bez doniczek( tak specjalnie zrobiłem w ramach eksperymentu ).

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 18:08, 10 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
AgnieszkaW napisał(a)
Janie, piękna sesja fotograficzna Widać, że ogród ma rys indywidualności i to jest bardzo fajne. Kompozycje w donicach, herbaciarnia, przebarwiający się winobluszcz - to wszystko robi fantastyczny klimat Trawy na drzewie? Super pomysł, jak to zrobiłeś technicznie? Pozdrawiam serdecznie



Agnieszko,

sposób był bardzo prosty ale zamiast opisywać wykonanie tej wariacji z trawkami na konarze, to może lepiej jakieś fotki przygotuje i wrzucę ale daj mi trochę czasu.

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies