Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

AgnieszkaW 18:44, 10 paź 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Janie, poczekam spokojnie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
bql3 18:50, 10 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Agatko,

Biorę pod uwagę i Twój pomysł z tą rabatą - taka ewentualność która mi zaprezentowałaś też jest ciekawa i oryginalna choć z tematem tej rabaty dopiero ruszę na przyszły rok bo w tym już nie zdążę z wykonaniem czegokolwiek przed zimą.

pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny w herbaciarni


Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 19:51, 10 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Agania napisał(a)


Czy fascynujesz się również kuchnią japońską?

pozdrawiam


Agatko ,

Co do kuchni japońskiej to mam swoje ulubione danie (wręcz przepyszne jak dla mnie!) i opanowałem jego przyrządzenie no prawie na perfect- a jest to Okonomiyaki. Jest to danie które można przyrównać do pizzy po japońsku dodam tylko , że są dwie szkoły a raczej sposoby przyrządzania - wersja Osaka i Hiroshima, bo to w tych prefekturach najwięcej się przyrządza i spożywa Okonomiyaki to tam ono jest najbardziej znane i popularne.
Aby nie zanudzać zainteresowanych odsyłam do kulinarnego przepisu oraz sposobu przyrządzania Okonomiyaki;

- link z przepisem (tekst bez problemu daje się przetłumaczyć na język polski):

http://www.japan-guide.com/r/e100.html

- a tu filmik ze sposobem przygotowania:

https://www.youtube.com/watch?v=6FAjCToExeM

pozdrawiam oraz miłego kucharzenia w japońskim klimacie

Jan

ps,

..pamiętajcie, że kuchnia japońska to nie tylko sushi
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
lojalna_ 21:45, 10 paź 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Witam sie w ogrodzie tak pieknym i oryginalnym ze chce sie dłuzej zostac fajne masz pomysły i to chyba Twoja pasja
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
bql3 22:05, 10 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Witaj Jolu,

Jest mi miło z Twoich odwiedzin u mnie na rabatach, cieszę się że przypadło ci te Chashitsu z ogrodem do gustu i dziękuję za uznanie - choć do ideału jeszcze mi daleko (ja dopiero zgłębiam tajniki ogrodu japońskiego) no i staram się kształtować ten skrawek ziemi tak abym o każdej porze dnia i bez znaczenia na porę roku mógł w nim przebywać. Stąd mój największy wysiłek się skupia aby stworzyć niepowtarzalny urok i specyficzny klimat ogrodu wraz z herbaciarnią.

pozdrawiam i zapraszam częściej

Jan

ps,

- przyznam Ci się, no troszkę nie ładnie z mojej strony ale nie raz gościłem w Twoim ogrodzie lecz bez wpisów i tak ukradkiem spacerowałem sobie.....
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 17:38, 12 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
AgnieszkaW napisał(a)
Janie, poczekam spokojnie



Agnieszko,

-co byś długo nie czekała i korzystając,że mam wolną chwilę to wrzucam mały opis - który Ci obiecywałem oraz parę fotek dotyczących sposobu wykonania a raczej zamocowania traw na starym konarze. Chciałem aby ten mój krótki instruktaż był w miarę czytelny dla wszystkich w odbiorze i prosty do wykonania prze Ciebie (lub inną ogrodniczkę) ale najlepiej "zagonić" do tego zadania tę męską część ogrodnika.
I tak do wykonania potrzebne są narzędzia:

..wiertarka, piła elektryczna ( w tym przypadku użyłem wyrzynarki),nożyczki, taker (czyli zszywacz+zszywki) oraz wiertło tzw.motylkowe to wywiercania otworów w drzewie ( średnica wiertła musi być taka jak listewki- fotka poniżej)

..no tu materiały:


.. jeśli chcesz umieszczać trawki w doniczkach to musisz obciąć dno aby weszło w tzw. pachę drzewa(fotki poniżej)


..no i musisz też mieć uprzednio zakupione trawy , które są potrzebne do wykonania całej tej aranżacji na drzewie.
Z materiałów jakie będzie potrzeba jak widzisz fotka wyżej to:
ziemia na uzupełnienie siatka na krety, folia a także zastosowałem klej wikol (to białe w butelce).
Wykonanie:
- siatkę tę na krety tniesz na pasek (szerokość i długość musisz Sama dobrać poprzez przymierzenie do wysokości doniczki z trawą (lub bez doniczki) aby nie wyszło Ci za płytko. Jeśli jest ok - to zszywaczem przymocowujesz do drzewa a od wewnątrz dajesz folię aby ziemia nie wysypywała się na zewnątrz przez otworki w siatce (fotka poniżej)
..potem montujemy drugi raz siatkę na krety ponownie zszywaczem, nadmiar siatki i foli obcinamy nożyczkami.Poprawiamy a zarazem nakierowujemy pędy bluszczu lub innej rośliny pnącej tak aby z czasem oplótł i zamaskował siatkę.

...i mniej więcej efekt końcowy naszej pracy wygląda tak:

To jest wersja z samą folią i podwójną siatką a teraz opis z tzw. wzmocnieniem czyli zamontowanymi listewkami które aby zamontować musimy wywiercić otwory wiertarką z wiertłem motylkowym. Listewkę uprzednio tniemy na równe odcinki zamaczamy w kleju wikolowym tę stroną która idzie do wewnątrz i wkładamy do otworów. Potem folia i siatka dwa razy, no i wychodzi mniej więcej tak:

Oczywiście trzeba czasu aby całkowicie pnącze pochłonęło i zakryło tę siatkę od spodu ale to tylko kwestia czasu. Ta metoda też jest eksperymentem i trzeba sobie zdać sprawę że podczas spadków temperatur trzeba będzie zabezpieczać (czytaj: okrywać przed mrozem). Ale na tę chwilę efekt jaki uzyskałem jest taki i myślę że cieszy oczy a jak przetrwa to wszystko do następnego sezonu to dopiero będzie radocha:


Agnieszko pozdrawiam Cię oraz wszystkich ogrodników, którzy zainspirują się tą dość oryginalną aranżacją.

pozdrawiam
Jan


ps,

..wychodzę z założenia, że jak się ma małą przestrzeń ogrodową a chce się wiele upchać roślin to trzeba troszeczkę poeksperymentować - choćby i nawet z trawami na drzewie.
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Agania 17:45, 12 paź 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
bql3 napisał(a)
Agatko,

Biorę pod uwagę i Twój pomysł z tą rabatą - taka ewentualność która mi zaprezentowałaś też jest ciekawa i oryginalna choć z tematem tej rabaty dopiero ruszę na przyszły rok bo w tym już nie zdążę z wykonaniem czegokolwiek przed zimą.

pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny w herbaciarni


Jan

To miło , że pomysł Ci się spdobał
Janie, znużeni już wszyscy jesteśmy, bo ogrodnik cały czas pracuje, byłam w piątek u rodziny i na ulicach miasta, i wiesz, że po godzinie byłam bardziej zmęczona nic nie robiąc, jednak całoroczna praca w ogrodzie i kontakt z przyrodą mnie uzdrawia
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 17:51, 12 paź 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
bql3 napisał(a)


Agatko ,

Co do kuchni japońskiej to mam swoje ulubione danie (wręcz przepyszne jak dla mnie!) i opanowałem jego przyrządzenie no prawie na perfect- a jest to Okonomiyaki. Jest to danie które można przyrównać do pizzy po japońsku dodam tylko , że są dwie szkoły a raczej sposoby przyrządzania - wersja Osaka i Hiroshima, bo to w tych prefekturach najwięcej się przyrządza i spożywa Okonomiyaki to tam ono jest najbardziej znane i popularne.
Aby nie zanudzać zainteresowanych odsyłam do kulinarnego przepisu oraz sposobu przyrządzania Okonomiyaki;

- link z przepisem (tekst bez problemu daje się przetłumaczyć na język polski):

http://www.japan-guide.com/r/e100.html

- a tu filmik ze sposobem przygotowania:

https://www.youtube.com/watch?v=6FAjCToExeM

pozdrawiam oraz miłego kucharzenia w japońskim klimacie

Jan

ps,

..pamiętajcie, że kuchnia japońska to nie tylko sushi


Okonomiyaki
fajnie wygląda i pewnie równie dobrze smakuje, ale ja chciałabym twój wypróbowany sposób poznać
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
AgnieszkaW 18:03, 12 paź 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Janie, byłam, widziałam, bardzo dziękuję za dokładną instrukcje, myślę, że zainspiruje ona wielu ogrodników/ogrodniczek na tym forum Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Gabriela 19:33, 12 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Skorzystałam z zaproszenia na herbatę i jestem. Senchę już wypiłam. Zamiast kuchni japońskiej, wolę włoską, chociaż nie pogardzę świeżutkim sushi i takim rosołkiem z wodorostami.
A co do ogrodu - piękne i stylowe kompozycje jesienne w donicach. Pawilon zachywca, więc się już nie powtarzam. Widziałam te detale, oświetlenie - super w klimacie.
Roślin sadzonych w żwirku nie lubię. Wiesz, nie mam żadnego albumu o ogrodach japońskich, więc nie bardzo mam gdzie sprawdzić, ale czy w prawdziwych ogrodach rośliny rosną w żwirze? Bo wydaje mi się, że nie. Fajna byłaby u Ciebie grabiona rzeczka z ładnego żwiru, planujesz coś takiego?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies