Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 22:31, 09 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
tak, tak Hakonechloa All Gold - zdecydowanie
____________________
Tu ma być ogród :)
Efffa 22:43, 09 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Moje zdanie Edyta jest takie; ładnie to wymyśliłaś, ale ja nie sadziłabym tam begonii zamiast begonii wiosną cebulowe, które tak lubisz, wspominałaś wcześniej mi, że poprzednia rabata to nie było to co chciałaś i mi tu brakuje czegoś na zimęjeszcze np. bukszpana ( wiem , wiem wszyscy je mają)! Ja tę trawkę bym rozrzuciła po rabacie, i moim zdaniem trawka tam pasuje jak najbardziej(All Gold),a rh sadziłabym tylko i wyłącznie Cunnigham White.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
lindsay80 22:52, 09 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
chciałam gdzieś tam upchać bukszpan, ale jakby miejsca brakło...
Obwódka, która tam była z bukszpanów musi zniknąć, bo zawsze będzie mi ją niszczył spadający śnieg,
Chyba, że 3 kulki różnej wielkości przed miłorzębem???

A skoro już jestem przy tym temacie, czy warto teraz kupić formowane bukszpany, które pojawiły się w różnych centrach handlowych?
Te ceny, które są np. w Obi, czy Ikei są atrakcyjne?
Czy formowane bukszpany będą się jeszcze pojawiać np. w maju?

____________________
Tu ma być ogród :)
Efffa 23:45, 09 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
A jakby tego miłorzęba podsadzić hostą Fire and Ice?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
lindsay80 23:59, 09 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
jest fajna, tylko czy nie narobi się tam już za dużo gatunków?
____________________
Tu ma być ogród :)
Madzenka 06:46, 10 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
A miłorzębu i rh snieg nie będzie łamał?

Hakone mi sie bardzo podoba ale ma to do siebie, ze jest łyso zima a Ty musisz mieć piekne to miesce przez cały rok. Więc pomyśl o trochę już wyświechtanych ale niezawodnych carex morrowi. Z begoni tez bym zrezygnowała, nie wolałabyś konwalnika, w ktory wsadziłabyś białe tulipanki jak Szefowa wczoraj na zdjęciahc pokazywała? Ja tę rabate widzialabym w zieleni i bieli, seledynowym jak u Danusi. RH, carexy, duzo innych traw (ktore zimą śnieg nie uszkodzi) poprzetykane wiosna cebulowymi, białymi ciemiernikami a latem np.na brzegu gdzie jest wiecej słonca jeźowką green jewel, zawilcami japońskiemi
Zreszta mizesz skopiowac gotowe rozwiązania z ogrodu Danusi. W takim lekkim półcieniu najlepiej wyglada zieleń z biela i seledynkiem. Rh tez tylko cunninhams white.

Pomysł o trawie carex golden bowles, beatles, montana. Zetniesz je dopiero gdy wyjda cebulowe i będzie pieknie a hakone juz nie bedzie przez cała zime.

Oczami wyobraźni widze białe krokusy wielkokwiatowe w konwalniku przed wejsciem potem białe tulipany miniaturowe. Gdy bedzie łyso moźesz powtykać białe stokrotki


Aha marikena można trzmielina na pniu zastapić

____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Efffa 09:24, 10 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Właśnie Ci miałam pisać, ale Marzenka mnie ubiegła zebys pomyślała o carex beatles albo carex amazon mist!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
lindsay80 09:32, 10 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Bardzo podoba mi się ta rabata, którą wymyśliłaś Marzenko!
Myślałam o RH CW ale jakoś w tym miejscu biel mi się wydawała smutna, wiem, że na forum ta odmiana jest bardzo preferowana ze względu na ładny wygląd przez cały rok i niezawodność, ale czy odmiany w kolorach, rzeczywiście jej nie dorównują i pod jakim względem są gorsze?
Rośliny miałam połamane w rogu tak jak się kończą schody ( w tym miejscu jest lukarna i śnieg staczał się w jej załamaniu prosto na obwódkę z bukszpanów na odcinku max 1,5 m, a reszta spadała na kostkę) - pozostała część rabaty jest całkiem bezpieczna, także RH, które są przewidziane głębiej i miłorząb nie powinny ucierpieć zimą.
Wszystkie trawy, które wymieniłaś mi się podobają, obstawiałabym taką najbardziej seledynową.
A co do konwalika, czy jak go przysypie gruba warstwa śniegu zimą, to on mi nie zgnije, nie zadusi się?
Skoro miało by być biało zielono to może upcham pod ścianą domu i przy RH moje ulubione konwalie - co sądzisz?
Fajna jest taka pasiasta odmiana Convallaria majalis Striata - ale pewnie ciężko będzie znaleźć kogoś kto miał z tą odmianą do czynienia.

Do ciemierników mam słabość więc jak najbardziej jestem na tak !!!

Rozrysuję będąc w domu Twój pomysł i wkleję dodając przy okazji lustrzaną rabatę po drugiej stronie.
Mogę jednak powiedzieć, że coraz bardziej mi się podoba to rozwiązanie i też już zaczynam to widzieć oczami wyobraźni
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 09:34, 10 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Efffa napisał(a)
Właśnie Ci miałam pisać, ale Marzenka mnie ubiegła zebys pomyślała o carex beatles albo carex amazon mist!


zielona jestem jeszcze jeśli chodzi o te trawy, a to prawda, że potrzebuję czegoś co będzie zdobić cały rok bo w końcu to najbardziej reprezentacyjne miejsce.
Na pewno na którąś z wymienionych przez Ciebie czy przez Marzenkę odmian się zdecyduję bo jest już z czego wybierać w tym zakresie.
A Hakonechloa idzie w niepamięć.
____________________
Tu ma być ogród :)
Efffa 09:45, 10 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Żurawki też chyba byś musiała stamtąd wykreślić!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies