Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

madeline28 23:06, 15 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 252
Wpadam z wizytą. Dom piękny. Ja póki co nie pomogę, sama raczkuję, ale będę kibicować... pozdrawiam
____________________
Magda http://www.ogrodowisko.pl/watek/4266-nowe-zycie
lindsay80 22:25, 20 paź 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
dzięki Selly za miłe słowa ciekawe czy na wiosnę znów mi się coś nie odmieni i czy nie będę czegoś przesadzać
Anias wymiary działki to 51x31m także pole do popisu jest.
Kamila na tej rabacie myślę o jakichś kulistych formach, cis lub bukszpan, na środku drzewko albo wiąz Geisha albo proponowany przez Ciebie miłorząb, tylko nie wiem czy Mariken czy Troll, do wiosny jest czas na decyzje, bo teraz to ja już poza sadzeniem cebul nic nie planuję.
Madeline28, przejrzałam Twój wątek i również będę kibicować, oczywiście zapraszam w odwiedziny do mnie, choć pewnie dopiero wiosną coś się tu będzie więcej działo, a zimowy czas zamierzam poświęcić na studiowanie Ogrodowiska i opracowanie jakiegoś planu działania
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 10:16, 21 paź 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
doradźcie, gdzie wsadzić świerki serbskie.
Mam krawędź działki o długości 31 m, chcę posadzić 3 gatunki, tak po około 10 m każdego, jednym z nich jest świerk serbski, pozostałe dwa to jakieś tuje w żółtych odcieniach.
W narożniku chciałam posadzić rhododendrony (1), kalmie (2), pierisy (3), wrzosy, wrzośce z dodatkiem jakichś traw.
I teraz pytanie, czy to dobry pomysł za tymi roślinami posadzić świerki serbskie, czy lepiej te żółte tuje.
Dodaję, że ważne jest dla mnie osłonięcie się od sąsiada, jak widać po roślinach u niego za płotem nie ma szans, że tam powstanie wysoki szpaler roślin, więc ja muszę sobie taki stworzyć, który równocześnie będzie tłem dla roślin niższych rozmiarów.
Proszę o propozycję kolejności tuj i świerków na tej krawędzi działki.

A tutaj zdjęcie z widokiem całej krawędzi działki, która ma być obsadzona.
____________________
Tu ma być ogród :)
ewalm 15:28, 21 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Kolorem to lepiej pasują świerki do wrzosowiska.
____________________
Ogródek na trzy lata
Gardenarium 18:21, 21 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Świerki w rogu dobrze zaznaczyłaś, ale rabata powinna być dużo większa (szersza), nie zmieści się to wszystko co wymieniłaś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lindsay80 19:50, 21 paź 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
dziękuję, tak zrobię.
A w jakiej odległości od świerków i jeden od drugiego powinnam sadzić Rh?
____________________
Tu ma być ogród :)
Kamajla 22:31, 21 paź 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
lindsay80 napisał(a)
dziękuję, tak zrobię.
A w jakiej odległości od świerków i jeden od drugiego powinnam sadzić Rh?

To pewnie zależy od tego jakie rh. U mnie będą Cunnigham's White, sprawdzę jak jest w projekcie i dam Ci znać.
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Selly 08:10, 22 paź 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
A świerki chcesz mieć tylko na jednej ścianie ogrodu , czy na dwóch ? Bo ja to bym chyba wyjechała z nim również na kawałek tej części , gdzie u ciebie rosną już tuje. Tak aby cały róg działki symetrycznie był obsadzony świerkami a przed nimi rh w tym samym ułożeniu . Choć właściwie, żeby uzyskać pełną symetrię, to byś musiała tym świerkom wstawić wszędzie za plecy tuje, co może być trudne i zmieniać zupełnie koncepcje przez ciebie ustalone...
Na rysunku ma sz 4 szt rh . W ogrodzie tak jak i w bukietach lepiej wyglądają nieparzyste ilości roślin. Wydaje mi się, że pięć szt różaneczników stworzyłoby ładniejszy układ na rabacie i do tego za ich plecami 5 szt świerków.
Świerk serbski potrzebuje ok od 1,3 m do 1 ,5 m a rh od 1 m do 1,5 m ( w zależności od odmiany)
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
lindsay80 09:50, 22 paź 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
świerki na jednej ścianie, tui już nie będę ruszać, kiedyś jak podrosną myślę, że powinno być ok.
Jeśli chodzi o ilość Rh na rys, to tak szybko coś wrysowałam, ale zobaczymy tak naprawdę ile się ich tam zmieści, chciałabym żeby 5 szt.
Dzięki za podanie tych odległości.
Będę chciała kupować Rh o białych kwiatach i jasnoróżowych, widziałam tu na Ogrodowisku, że często jest polecana odmiana Cunnigham's White, ciekawa jestem czemu akurat ta, bo odmian jest mnóstwo.
Mam jeszcze pytanko o hortensje You&Me, bardzo mi się podobają czy warto je kupować, nie przemarzają? Może ktoś ma doświadczenia?
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 09:53, 22 paź 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Dzięki Kamila, z chęcią poznam tą odpowiedź, bo Cunnigham's White to jedna z odmian, która mi się podoba, do tego szukam jakiejś polecanej o jasnoróżowych kwiatach, możesz jakąś polecić?
Planuję u siebie na rabatach kolorystykę biało-różowo-niebieską.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies