Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

A_gawa 15:53, 25 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Jej, ale tu pięknie się robi w tym wątku...
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
lindsay80 19:31, 25 wrz 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Dobry wieczór,
Wracam ze zdjęciami... oj nanosiłam się tych doniczek w tą i spowrotem dziś po południu
Na początek sama obwódka z berberysa Admiration, chyba będę musiała kilka dokupić bo jak widać na zdjęciu są za rzadko

a teraz zdjęcie, gdy są już dwie linie berberysów: Admiration i GOldalita oraz wrzosy Disco Queen, Collette i wrzosiec Springwood (będzie kwitł na biało) do tego dwie juki z lisciami w dwoch kolorach (żółto - zielone), kilka trawek w tej samej kolorystyce i kilka niebieskich, a na środku Surmia Pulverulenta
http://www.futuregardens.pl/catalpa-speciosa-pulverulenta-katalpa-wielkokwiatowa-surmia.html

Zamiast tej surmii na środku mam jeszcze do wyboru klon Carnival szczepiony

bądź jałowiec szczepiony

Surmia, klon Carnival, czy jałowiec szczepiony, a może jeszcze coś innego?

I jeszcze druga rabata przed oknem z przodu domu.
Na razie dałam w centralnym miejscu klona palmowego a obok żurawki, różne rodzaje i kolory, na razie mam ich za mało.
W tym miejscu planuję grę kolorami i fakturami, mam jeszcze do wykorzystania brunerę i miodunkę, czy to dobry pomysł?

A czy ten klon palmowy może zostać, czy coś innego by tam lepiej pasowało?

Podpowiedzi mile widziane

A na koniec jeszcze wrzosowisko, w trakcie tworzenia. Oprócz wrzosów i wrzośców w centralnym miejscu jest tam kalmia oraz kilka pierisów i golterii (choć na tym zdjęciu nie wszystkie rośliny widać)
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:43, 25 wrz 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
dla pełnego poglądu wklejam jeszcze zdjęcie ogrodzenia, jakie będzie u nas


i jeszcze jedno zdjęcie robione z balkonu, na którym dokładnie widać dwie linie berberysów, czy zrezygnować z Goldality i zostawić tylko Admiration, przy okazji czy dokupić kilka, żeby ta krawędź przy ogrodzeniu też była nimi wypełniona?
____________________
Tu ma być ogród :)
Selly 08:08, 26 wrz 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
lindsay80 napisał(a)

i jeszcze jedno zdjęcie robione z balkonu, na którym dokładnie widać dwie linie berberysów, czy zrezygnować z Goldality i zostawić tylko Admiration, przy okazji czy dokupić kilka, żeby ta krawędź przy ogrodzeniu też była nimi wypełniona?


Ten układ mi się podoba , ale chyba bym dała jakieś bordowe drzewo zamiast tego klona. Wydaje się zbyt łaciaty, do tak kolorowego tła. A bordowe drzewo ( klon, buk czy śliwa) fajnie by współgrało z bordową obwódką
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
lindsay80 16:49, 26 wrz 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
dzięki Selly, może Ty i masz rację, patrzyłam dziś jakie to mogłoby być drzewo i spodobał mi się klon CRIMSON KING lub Fassen's Black, albo śliwa dziecięca... ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi odmianami, na którą radzicie się zdecydować.
Ogólnie jak zobaczyłam jak te moje rabaty wyglądają po rozstawieniu roślin uznałam, że wszystko jest do kitu... chyba będzie trzeba zmienić koncepcję.
Wklejam ujęcie domu, na którym będzie lepszy pogląd na tą część działki, na której teraz rozplanowuję rośliny.

Czy jeśli dom jest symetryczny to obie rabaty przed oknami mają być tak samo obsadzone? Tyle że na tej po lewej stronie słońce jest praktycznie do 16-tej, a na tej po prawej stronie tylko do południa i jeszcze ganek sprawia, że jest ona dodatkowo zacieniona.
Jak zrobić przejście od tej rabaty po lewej stronie na jej dalszą część (to strona południowa)?
Pozdrawiam
lindsay80
____________________
Tu ma być ogród :)
Kamajla 16:57, 26 wrz 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
nasz dom stoi dokładnie w ten sam sposób, wejście od wschodu, wykusz od południa, taras od zachodu

rabaty nie muszą byś symetrycznie, zależy jak lubisz... mogą być podobne, ale jakoś przełamane, żeby nie było takiej oczywistej symetrii

____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
lindsay80 17:07, 26 wrz 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
rzeczywiście Kamajla, zajrzałam właśnie na pierwszą stronę Twojego wątku i już widzę podobieństwa, chyba wiem co będę robić dziś wieczorem jak córa pójdzie już spać, do przeczytania jest 50 stron więc trochę to potrwa, mam nadzieję, że znajdę u Ciebie inspiracje
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:43, 28 wrz 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
wklejam rezultat sobotniej pracy, oczywiście roślin miałam za mało i muszę dokupić, na tą chwilę wsadzone są:
berberysy admiration
wrzosy Dark Star
trawki Carex Evergold
żurawki Caramel
wrzośce Springwood White
wrzosy Disco Queen
żurawki Lime Marmolade
konwalnik Niger
wrzosy Sandy

Poza drzewem, które będzie na środku myślę, że pasowałoby tu jeszcze kilka intensywnie zielonych kulek (może bukszpan, może cis, albo jakiś kulisty świerk miniaturka) a przed samym murkiem rząd pęcherznicy seledynowej, albo berberys orange dream ale to już po zrobieniu ogrodzenia, czyli wiosną.
Czy to się trzyma kupy, jak myślicie ?
pozdrawiam
Edyta
____________________
Tu ma być ogród :)
Anias 20:06, 28 wrz 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
O widze ze mamy podobne domy z tym ze ja mam wejscie od poludnia. Co sie stalo ze supelnie inaczej obsadzilas przod niz na poczatku planowalas? Ladnie wyszlo a to po lewej, jasno zielone to co to?
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Kamajla 20:21, 28 wrz 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
A nie za mało miejsca zostawiłaś pod płotem? Tak przynajmniej na zdjęciu wygląda... albo może berberys czy pęcherznica nie potrzebują więcej

a narysuj w paincie jak chcesz dalej poprowadzić rośliny, bo piszesz, że będziesz uzupełniać. Na jakie drzewo w końcu padło?
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies