Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 21:50, 28 wrz 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
oj dziś już padam i tak w tym tygodniu proporcje między ogrodem a pozostałymi obowiązkami mamy, żony, pracownika zostały mocno zachwiane .
Co do drzewa na razie obstawiam tego klona, ale nie wiem czy znajdę fajny egzemplarz, czy dopiero na wiosnę to zostawię i czy mi się jeszcze nie odmieni, co też jest możliwe
Pod płotem może faktycznie z pęcherznicą byłby kłopot bo ona się rozrasta, a nazwę berberysa pomyliłam bo chodziło mi o kolumnowy orange pillar, wyjdzie wszystko w praniu, czyli jak pojawi się murek, jest szansa, że bedzie jeszcze przed zimą, ale nawet nie chcę tego zakładać, bo wiem już jak to bywa z tymi ekipami budowlanymi, do tego pogoda w tym roku nie rozpieszcza, u nas nieustannie pada i wiele rzeczy nie udało się przez to zrobić.
Na razie priorytetem na najbliższe dni będzie obsadzenie zachodniej strony działki brabantami, a mamy tak mało czasu, że pewnie nam to zejdzie.

Anias zajrzę do Twojego wątku w wolnej chwili co do pierwszych zdjęć, to było takie próbne ustawienie roślin, sama przyznasz, że mało udane, teraz chyba jest lepiej .
Po lewej stronie są żurawki, te posadzone to lime marmolade, ale stoi też kilka w rządku jeszcze w doniczkach apple crisp (chyba), ale jeszcze nie wiem czy będzie posadzona na tej rabacie.
Dobrej nocy.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 12:02, 30 wrz 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Oj nikt tu do mnie nie zagląda, pisze chyba sama ze sobą, ale zapraszam bo potrzebuję jakiejś sugestii, czy robię dobrze czy źle

Wklejam zdjęcie z dalszym planem nasadzeń, nastąpiły lekkie zmiany i nadal trzeba po kilka szt. poszczególnych odmian podokupywać, ale tak by to już zostało. Przy fundamencie dosadzę rządek roślin, ale to już wtedy jak pojawi się ogrodzenie, będę wtedy lepiej widzieć co tam najlepiej będzie pasować.
Zostało zakupić drzewko na środek, a pod nim posadzić coś zadarniającego, mam tu na myśli runiankę - warunki miałaby dobre, bo nie będzie tam pełnego słońca, tylko nie wiem czy poradzi sobie w glebie o ph 5 - 5,5 bo taką mam u siebie. A może jakąś inną roślinkę mi poradzicie.
Wszędzie tam gdzie wrzosy i wrzośce będzie kora a na całej reszcie żwirek pomieszany szary z białym.
Proszę o opinię i porady


I jeszcze zdjęcie zrobione ze schodów wejściowych do domu, po dwóch stronach chodnika od bramki posadziłam berberysy Admiration.
____________________
Tu ma być ogród :)
LadyR 12:46, 30 wrz 2014


Dołączył: 12 lip 2014
Posty: 130
Całkiem ładnie to wyszło.
____________________
pozdrawiam Ania Jak to uporządkować?
popcorn 13:24, 30 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Edyto!
piękny elegancki dom, trzeba mu dać elegancką oprawę zieloną
Po obu stronach ścieżki do wejścia nie myślałaś o drzewach? Zawsze mi się to podobało, a u siebie tak zrobić nie mogę:/
Na środku rabaty posadziłaś już jakieś drzewo? Wydaje mi się że te rabaty przynajmniej na wejściu powinny być podobnie obsadzone - może bez oczywistej symetrii, ale zdecydowanie różne rośliny w obu częściach chyba źle by wyglądały.

Fajnie Ci idzie, od płotu zostawiłabym chyba więcej miejsca, bo Ci to zadeptają robiąc jeszcze, niestety

Na jesień obsadziłabym jeszcze wokół ogrodzenia po obu stronach domu i za domem - rośliny które stworzą żywopłot, dadzą trochę prywatności, stworzą tło dla roślin na rabatach. Niech już rosną. Może cisy, będą pasowały do ładnego domu? W tańszej wersji tujki Smaragd? Chyba nie widziałabym tu żywopłotu mieszanego..

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Selly 14:07, 30 wrz 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
lindsay80 napisał(a)
Oj nikt tu do mnie nie zagląda, pisze chyba sama ze sobą, ale zapraszam bo potrzebuję jakiejś sugestii, czy robię dobrze czy źle

Proszę o opinię i porady


I jeszcze zdjęcie zrobione ze schodów wejściowych do domu, po dwóch stronach chodnika od bramki posadziłam berberysy Admiration.

Zaglądamy, zaglądamy , tylko, że nie zawsze coś piszemy

Fajnie to wygląda i jak ktoś już pisał , przydalaby się symetria lub lustrzane odbicie z drugiej strony ścieżki .
Żurawki chyba ciut za ciasno posadzone. Pewnie za rok będziesz musiała rozsadzać. Ja sadziłam wiosną co 35 cm , jesienią były tak zciśnięte , że musiałam im zrobić luzy.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
LadyR 17:44, 30 wrz 2014


Dołączył: 12 lip 2014
Posty: 130
Też jestem za symetrią ze względu na identyczny kształt rabat.
____________________
pozdrawiam Ania Jak to uporządkować?
Anias 20:03, 30 wrz 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
A ja nie wiem, duzo sie dzieje na tej rabacie, a jak po drugiej bedzie tak samo to bedzie straszny misz-masz.. tyle roślin różnych, nie lepwiej to jakoś pogrupowac? np po lewej wrzosy i berberysy, a po drugiej zurawki i berberysy?..
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
lindsay80 21:22, 30 wrz 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Witam,
po kolei postaram się odnieść do powyższych wpisów
popcarol - też podobają mi się wejścia obsadzone szpalerem drzewek na pniu, ale u mnie ta ścieżka jest króciutka, będzie ze 3m więc uznałam, że na takiej długości nie będzie to dobrze wyglądało.
Co do tej symetrii, to na pewno będę chciała podobnie obsadzić te dwie rabaty pod oknami, natomiast rabata równoległa do tej między bramą a bramką nie ma takiego samego kształtu, ona będzie się łączyć z opaską (rabatą jaką chcę pociągnąć wokół 3 boków działki). Na razie myślę, że w jednej i drugiej będzie takie samo drzewko główne, a co dalej sama jeszcze nie wiem, może coś mi się wyklaruje przez zimę - musi!
Dla pełnego obrazu fotka zagospodarowania działki.


Selly, dzięki za radę, postaram sie porozsuwać trochę te żurawki
Anias - może i Ty masz rację, ale zostawię to tak do wiosny, najwyżej wtedy będę zmieniać
Dziękuję wszystkim za uwagi i pozdrawiam.
____________________
Tu ma być ogród :)
gierczusia 16:24, 06 paź 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
lindsay80 napisał(a)
Oj nikt tu do mnie nie zagląda, pisze chyba sama ze sobą, ale zapraszam bo potrzebuję jakiejś sugestii, czy robię dobrze czy źle

Wklejam zdjęcie z dalszym planem nasadzeń, nastąpiły lekkie zmiany i nadal trzeba po kilka szt. poszczególnych odmian podokupywać, ale tak by to już zostało. Przy fundamencie dosadzę rządek roślin, ale to już wtedy jak pojawi się ogrodzenie, będę wtedy lepiej widzieć co tam najlepiej będzie pasować.
Zostało zakupić drzewko na środek, a pod nim posadzić coś zadarniającego, mam tu na myśli runiankę - warunki miałaby dobre, bo nie będzie tam pełnego słońca, tylko nie wiem czy poradzi sobie w glebie o ph 5 - 5,5 bo taką mam u siebie. A może jakąś inną roślinkę mi poradzicie.
Wszędzie tam gdzie wrzosy i wrzośce będzie kora a na całej reszcie żwirek pomieszany szary z białym.
Proszę o opinię i porady


Na szybciora

1.Runianka jest boska , zwłaszcza ta zielona nie variegata..jak coś to zakwasisz glebę , ale chyba 5 będzie ok
2. Bardzo mi plaskato na tej rabacie..brak mi czegoś wyższego..wiem ,ze ma być drzewo, ale i tak...

Buziole .. Wałcz


____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Efffa 18:40, 06 paź 2014


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Witam Cie! Też jestem z Orzesza sąsiadko! Zacznę od tego , że mało sie udzielam na forum, ale piszesz, że nikt do Ciebie nie zagląda,ktoś na O.napisał , zeby Cię odwiedzali musisz zostawiac ślady u innych.Co do ogrodu,to ja też jestem poczatkująca, ale u Ciebie rzuciły mi się rabaty przy wejściu.Wg mnie za dużo tam wszystkiego, a konwalnik bym dała na zewnątrz.Ja jednak tak jak radzi Karolina dałabym obu stronach ściezki po 1 drzewie np wiśnia umbraculifera. Ha komuś radze a u siebie nie umiem nic wymyślić.Pozdrawiam
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies