Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

Efffa 18:44, 06 paź 2014


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Zapomniałam dodać, że masz piękny dom i ogrodzenie bedziesz mieć a jeszcze piękniejszy ogród powstanie.Widać na pierwszy rzut oka wszystko takie uporządkowane, wysprzątane...życzę wytrwałosci!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
ewalm 10:58, 08 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Lindsay, witaj. Drzewo nie musi być na środku, ładnie by wyglądało posadzone bliżej rogu (lewego dalszego patrząc od strony domu, na przeciwko okna) i podsadzone kilkoma zimozielonymi kulami albo berberysami 'Green carpet'. Przy ciemnym ogrodzeniu lepszym wyborem jest zielone drzewo niż czerwonolistne. Do wrzosów i berberysów ładnie pasują jarząby (czyli zwykłą jarzębina na przykład), zwłaszcza jeśli przebarwiają się w żółciach, a berberysy w czerwieniach i pomarańczach. Można powtórzyć takie samo w dalszej części rabaty po drugiej stronie ścieżki, w narożniku działki.

A rabaty przed domem nie muszą być identyczne, ale myślę że dobrze by wyglądał jakiś wyraźny element powtarzający się po obu stronach wejścia. Elewacja jest bardzo symetryczna. Trzeba uważać na śnieg, który może spadać tam zimą - żeby nie połamał roślin.
____________________
Ogródek na trzy lata
Anias 16:52, 08 paź 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Wlasnie nie musi byc identycznie, tym bardziej ze ta lewa czesc (hihi lewa wychodzac z domu) powinna zapraszac zeby isc dalej... czyli jakas ciaglosc
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
lindsay80 19:29, 13 paź 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Witam,
Anias planuję właśnie, żeby na tych dwóch rabatach było kilka punktów wspólnych, ale reszta roślin będzie się różnić, choćby dlatego, że warunki słoneczne tam panujące znacznie różnią się po obu stronach.
Po prawej przez większość dnia jest cień, Po lewej prawie cały dzień słońce.
Ewalm, właśnie z tymi drzewami mam problem, chciałam klony Crimston King, ale jak zobaczyłam w szkółkach jak wyglądają ich liście o tej porze roku i dowiedziałam się, że trzeba liczyć się z chorobami to nie jestem już taka pewna tego zakupu.

Mam problem z moimi wrzosami, zaczynają mi brązowieć, czy mogę je teraz czymś opryskać i zatrzymać postęp tej choroby? Jeśli tak to jakim środkiem?

A to efekt pracy weekendowej - 70 posadzonych szmaragdów.



Trawka zasiana w ubiegła sobotę zaczyna też już powolutku się pojawiać. Pogoda na razie nam sprzyja w ciągu dnia powyżej 20 C noce też ciepłe i do tego wysoka wilgotność, a na najbliższe dni w prognozie przelotne opady i jeszcze conajmniej jeden ciepły tydzień
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:42, 13 paź 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Rabata między bramą a bramką przeszła metamorfozę.
Uwzględniłam uwagi o rozsunięciu żurawek i zmianie miejsca konwalników i teraz wygląda to tak:
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:49, 13 paź 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
i jeszcze jedna malutka rabatka
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:52, 13 paź 2014


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
i po lewej strony drzwi wejściowych, zaczątki rabaty... reszta już chyba wiosną:

____________________
Tu ma być ogród :)
Selly 11:06, 14 paź 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Bardzo, bardzo fajnie !
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Anias 18:06, 14 paź 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
o! jak prace posuneły sie do przodu! super. Jaką dużą masz działkę? Thujki pięknie będą rosły!
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Kamajla 19:36, 14 paź 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
poszaleliście z tujami a co na tej rabacie na lewo od drzwi jeszcze planujesz?
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies