Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja działka na Dębowym Lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja działka na Dębowym Lesie

zawitka 07:28, 13 wrz 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14059
Sporo masz pięknych dalii.Powiedz mi --na 10 tym zdjęciu nasz brązową trawę ile czasu masz ją u siebie i co robisz że tak ładnie rośnie.Ja od kilku lat co kupię ten kolor to mi ginie po roku coś robię żle i nie wiem co ??????? Już jesień ,a ja dalej przesadzam.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ElzbietaFranka 07:48, 13 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Aniu u nas padało w niedzielę i to dosyć sporo. Jestem na działce, ale krzaki też podlałam. Szczególnie zimozielone trzeba przygotować na zimę. Żeby nie ta deszczowa niedziela to by byli bardzo sucho ten deszcz też tylko po wierzchu zliczył ok 19 cm niżej ziemia bardzo sucha.

W każdym razie mój sąsiad jeszcze łąki drugi raz nie skosiła liczy że trawa jeszcze po tym deszczu podrośnie. Nie pamiętam aby tak było,

Wczoraj robiłam też porządki z przekwitlymi. Zawsze liliowce wiosna porzadkowalam. Może i ja dzisiaj zrobię porządki nie mam ich dużo. Za to wczoraj kilka taczek wywiozlam różnego rupiecia.
Już mi sił brakuje. Jest to ciężki sezon.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anna_g 10:01, 13 wrz 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Aniu, mialam zaległości, ale nadrobiłam - głównie przepiękne pismo obrazkowe. Bardzo ładnie przestawiasz swój ogród na zdjęciach. Pooglądałam papryczki i pomidorki, ciasta i winogronka, i mnóstwo przepięknych kwitnących roślinek. I bukiety i ozdoby. Bardzo dbasz o szczegóły - cudnie. Właśnie sobie pomyślałam, że też muszę bazylię posuszyć Zostawiam pozdrowionka
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anabuko1 18:52, 13 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23552
zawitka napisał(a)
Sporo masz pięknych dalii.Powiedz mi --na 10 tym zdjęciu nasz brązową trawę ile czasu masz ją u siebie i co robisz że tak ładnie rośnie.Ja od kilku lat co kupię ten kolor to mi ginie po roku coś robię żle i nie wiem co ??????? Już jesień ,a ja dalej przesadzam.

Bardzo lubię dalie.Mam już kilka kilkuletnich.A w tym roku tez kilka dokupiłam.A na drugi rok jeszcze chce ich dokupić.
Ta brązowa trawa to Turzyca Buchanana.Kupiłam ja raz.Podzieliłam na 2 kępy w razie czego, jak padnie,żeby coś było.I jedna kępa rośła pięknie.A druga słabo.W tym roku na wiosnę.Z jeden znowu podzieliłam i włąsnie to one są na zdjeciu.
A może ty kupowałaś Turzycę włosowa Bronze ??
Jak przezimują, to na wiosnę ci kawałek mojej dam .
Ja też wczoraj i dzisiaj trochę przesadzałam.
Chyba to ogrodnicy do końca życia będą robić

Hortensja bukietowa Kyushu.Od niej zaczęła się moja miłość do hortek

Bobo
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 19:07, 13 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23552
ElzbietaFranka napisał(a)
Aniu u nas padało w niedzielę i to dosyć sporo. Jestem na działce, ale krzaki też podlałam. Szczególnie zimozielone trzeba przygotować na zimę. Żeby nie ta deszczowa niedziela to by byli bardzo sucho ten deszcz też tylko po wierzchu zliczył ok 19 cm niżej ziemia bardzo sucha.

W każdym razie mój sąsiad jeszcze łąki drugi raz nie skosiła liczy że trawa jeszcze po tym deszczu podrośnie. Nie pamiętam aby tak było,

Wczoraj robiłam też porządki z przekwitlymi. Zawsze liliowce wiosna porzadkowalam. Może i ja dzisiaj zrobię porządki nie mam ich dużo. Za to wczoraj kilka taczek wywiozlam różnego rupiecia.
Już mi sił brakuje. Jest to ciężki sezon.
Pozdrawiam


U mnie dalej nic a nic nie padało.
Dobrze, że ty miałaś deszcz.Ja tylko tak po łebkach podlałam.Wciąż czekam na ten deszcze, który wszystko podleje.
Tak, to trudny i suchy rok.
To ty jesteś sprytna dziewczyna.Już porządkujesz.Ja jeszcze nie.Tylko przy liliowcach , bo je przesadzałam.
Dziękuję i pozdrawiam cieplutko
Powojnik Ville de Lyon

Róża Rhapsody in Blue

Elshorn

Róża Emilien Guillot


____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 19:18, 13 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23552
anna_g napisał(a)
Aniu, mialam zaległości, ale nadrobiłam - głównie przepiękne pismo obrazkowe. Bardzo ładnie przestawiasz swój ogród na zdjęciach. Pooglądałam papryczki i pomidorki, ciasta i winogronka, i mnóstwo przepięknych kwitnących roślinek. I bukiety i ozdoby. Bardzo dbasz o szczegóły - cudnie. Właśnie sobie pomyślałam, że też muszę bazylię posuszyć Zostawiam pozdrowionka

Aniu, dziękuję za pozytywne słowa.
Jak każdy dba o swoje roślinki i ogród.
I ja co roku coś zmieniam.Trochę dekoracji dochodzi.Ale jeszcze kilka mi się marzy.
Bukiety różne, naturalne bardzo lubię.Cieszę się,że ci się spodobały.
Włąsne warzywka i owoce są takie aromatyczne i pyszniutkie
Ja susze nie tylko bazylię.Ale i mięte, pokrzywę, hyzop.
Liście warzyw .Wszystko potem się przyda.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 19:23, 13 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23552

Dalia Tribune's Nancy

Dalia Avignon

NN
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
mira 20:23, 13 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dalie zawsze mnie przyciągają uwagę i obejrzałam z z przyjemnością. Co

Co robisz z hyzopem do czego stosujesz?.
Gruzikowca w tym roku na byłam i doczytałem że uwielbia bardzo mokro nawet zalewanie.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:33, 13 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Ogladam w ogromna przyjemnością, cudnie kwitnie Ci ogród Aniu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 22:01, 13 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23552
mira napisał(a)
Dalie zawsze mnie przyciągają uwagę i obejrzałam z z przyjemnością. Co

Co robisz z hyzopem do czego stosujesz?.
Gruzikowca w tym roku na byłam i doczytałem że uwielbia bardzo mokro nawet zalewanie.

Cieszę się ,że dalijki ci się pododają.Ja je bardzo lubię.
Hyzop to nie tylko święte ziele ale i fajna niedoceniana mało znana przyprwa.Może smakowo nie czuć ja dużo.Ale całościowości ma. głównie dodaje do ryb, mięs .Pieczonych i marynat.
świetnie wyciąga ( jakiś mułów, czy innych podłoży ) i oczyszcza rybkę.A owady też go bardzo lubią.
Gucikowca mam kilka lat. rósł na normalnej rabacie.W tym roku przesadziłam go bliżej stawu.I tam ziemia inna.Lepiej rośnie.Liście mam ciemniejsze,kwitnie od lata do tej pory.
ale na wiosnę jeszcze go przesadzę niżej bezpośrednio nad staw.Tam ziemia bardziej torfowa.I nawet jak będzie mokra pora.To on ponoć dobrez to znosi.Właśnie znajomy mi napisał,że w ogrodzie botanicznym we Wrocławiu rośnie zanurzony w wodę.To mój da radę.
Ale w normalnej rabacie tez rósł kilka lat.Tylko,że teraz już oceniam,że był jaśniejszy z zielenią. i tak długo nigdy mi nie kwitł jak teraz.

Tuja – Żywotnik Whipcord

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies