Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja działka na Dębowym Lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja działka na Dębowym Lesie

Radziu2013 13:47, 24 wrz 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Moja kotka ma teraz małą przy sobie no nie taką małą bo już sama lata po ogródku ( może 5 msc będzie..) i teraz jej przynosi myszy...mała szczęśliwa o ma się czym pobawić...wczoraj jak rozmawiałem przez telefon z babcią to mówiła że kotka musiała chyba upolować jakąś młoda łaske bo taka podłużna była z białym futerkiem na szyi...jak zobaczyła to było już po fakcie...mała zamęczyła...

Pozdrawiam Aniu
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 13:51, 24 wrz 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Aniu, zapomniałem spytać...kiedy wysiewa się tego kwiatka którego nasionka mi dałaś?
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
sierotka 14:11, 24 wrz 2017


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Aniu piękne fotki i kot
A myszki muszę juz poobserwowac
Pichć niebawem pogadusiamy ☺

____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
sylwia_slomc... 14:15, 24 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82137
anabuko1 napisał(a)
Moja Fionka wciąż lubi te swoje żywe zabawki.Ja już nie bardzo

ciekawe co myśli, co mówi do niej ?

Szkoda,że nie widzieliście jak podchodziłam do niej na palcach i z obawą,żeby nie skoczyła na mnie .
Chyba sąsiedzi by usłyszeli mój krzyk, gdyby tak było.Jakoś myszki wywojują u mnie lęk .Ale już nie histeryczny jak kiedyś.
Fiona mnie leczy z niego

Aż czuję jak tej zabawce serduszko trzepocze. Zdjęcia świetne robisz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 14:42, 24 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23593
MirellaB napisał(a)
Sesja zdjęciowa Fiony i myszki - super

Dziękuję
Jeżówka Supreme Cantaloupe
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 14:52, 24 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23593
Margerytka40 napisał(a)
Aniu hortki w dużej mierze pokładają się bo mają dużo gałązek cieniutkich i wiotkch. Jedyna rada na to ,to ostre cięcie wiosną. Trzeba wyciąć wszystkie cieniutkie . Zoostawić tylko grubsze patyczki. Ja tej wiosny odważyłam się na takie radykalne prześwietlenie i nie żałuję. Może kwiatków jest mniej ale za to dużo większe i mniej się pookładają.

Niby cięłam ja i tej wiosny i poprzedniej.
Ale jak piszesz, może za mało prześwietliłam. Dobrze, w takim razie na wiosnę jeszcze więcej ją przytnę i wytnę .
Dzięki za rady.Zrobię według tych wskazówek
Kosmosy i LO zapłakane deszczem

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 15:57, 24 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23593
jolanka napisał(a)
Niby to samo życie ale myszki mi szkoda Zdjęcia super

Jolu, wszystko zależy od punktu widzenia.
a jak pogryzałaby ci kwiatki, cebule, to też ci jej byłoby szkoda ??
To tylko łańcuch przyrody
Dziękuję


Chippendale
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 16:16, 24 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23593
Radziu2013 napisał(a)
Moja kotka ma teraz małą przy sobie no nie taką małą bo już sama lata po ogródku ( może 5 msc będzie..) i teraz jej przynosi myszy...mała szczęśliwa o ma się czym pobawić...wczoraj jak rozmawiałem przez telefon z babcią to mówiła że kotka musiała chyba upolować jakąś młoda łaske bo taka podłużna była z białym futerkiem na szyi...jak zobaczyła to było już po fakcie...mała zamęczyła...
Pozdrawiam Aniu


Koty to przecież prawdziwe drapieżniki.
Fajnie, jak sa łowne, a nie takie leniuchy.
To też masz fajne widoczki i zabawy, dwa kotki.Ale nie wiem, jak zareagowałabym poza na coś innego(co i tak się musiałam oswajać ) niż myszki, nornice, jaszczurki,żabki i węże
Moja ze 2 lata był, żyła i mieszkała tylko w bloku.Czyli taki typowo kanapowy kotek był.Potem na weekendy w lecie zaczęliśmy ja zabierać na działkę. Oswajała się z trawą ziemią, otoczeniem.Po dwóch latach zaczęła przynosić jaszczurki do zabawy, myszki... itp..Instynkt łowcy eis obudził.Nikt jej nie uczył.Bo jest z nami od maleńkości. Czyli jak miała 1,5 miesiąca .Mąż dostał ja w prezencie urodzinowym od znajomych .Ok paru lat od wczesnej wiosny do późnej jesieni tam na Dębowym z nami jest.
W kolejnym roku już myszki zagryzała.Nie wszystkie.Ale po takich prezencikach pozostawionych na trasie wiem,że tak jest.Nauczyła się sama wszystkiego.Co to znaczy instynkt łowcy.Ale fajnie,że nie jest takim leniuchem. Działka i ogród też są bezpieczne od gryzoni..
Radziu2013 napisał(a)
Aniu, zapomniałem spytać...kiedy wysiewa się tego kwiatka którego nasionka mi dałaś?

Hmm, tylko abym pamiętała, co za nasionka ja ci dałam, to ci powiedziałabym, co trzeba z nimi zrobić.
Może ty coś mi przypomnij ?

Róża Leonardo da Vinci

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 16:24, 24 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23593
sierotka napisał(a)
Aniu piękne fotki i kot
A myszki muszę juz poobserwowac
Pichć niebawem pogadusiamy ☺


Bogusiu, dziękuję
Trzeba obserwować na jesieni pchają się do domków.U mnie jest strażniczka i sąsiedzkie nawet działki są bezpieczne
Twoja działką jest sporo dalej od mojej, to Fiona już tam nie patroluje

No widzisz, jak to jest z tym czasem, ciągle coś, ciągle jego za mało na większe pogadusianie .
Ale może w końcu... się uda

Hortensja Dębolistna - piękne duże liście juz się przebarwiają
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 17:33, 24 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23593
sylwia_slomczewska napisał(a)

Aż czuję jak tej zabawce serduszko trzepocze. Zdjęcia świetne robisz

Może i tak .Ale cóz to natura.Już się jej nauczyłam i przyzwyczaiłam
A nam nie raz nie trzepocze ?? Ot, życie ...


Wciąż brakuje mi kamieni na obłożenie rabaty.Ale korę kupiłam to wyłożę,To będzie ta rabata inaczej wyglądać.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies