Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród minimalistyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród minimalistyczny

Gardenarium 07:44, 27 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też nie kojarzę podobnych ogrodów. Fajnie, że zajrzeliście do tego wątku. Teraz nie wiem, jak potoczyły się losy tego ogrodu i kto o niego dba i czy dobrze

Nie da się zrobić wszystkiego i dbać o wszystkie ogrody.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lenka25 15:47, 27 kwi 2012

Dołączył: 25 kwi 2012
Posty: 3
Dziękuje uprzejmie za wszystkie odpowiedzi. Mnie również intryguje jak potoczyły się losy tego ogrodu (?). Niezaprzeczalnie jest on jednak dowodem, że minimalizm w ogrodzie potrafi nosić w sobie ogromne zasoby Tajemnicy. Przyjemnie się na niego patrzy! Porządek i harmonia cieszą moje oko.
Poza tym pragnę nadmienić, że odkryłam to forum niespełna tydzień temu i muszę stwierdzić, że ma ono działanie terapeutyczne Uzdrawia duszę i zaraża pasją!
Tak trzymać! Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów!
Lenka25 15:58, 27 kwi 2012

Dołączył: 25 kwi 2012
Posty: 3
Cisy i bukszpany stanowią bazę tego ogrodu. Czy potraficie podać ich szczegółowe nazwy? Chodzi mi o bukszpany w kształcie kul (o niemal idealnych kształtach) oraz tych strzyżonych na żywopłot a także o ogromne Cisy pełniące funkcje ogrodzenia. Czy te w kształcie kul są samokształtujące? Zapewne lepiej jest zakupić egzamplarze kilkuletnie, by nie czekać na efekt latami Jutro czeka mnie wizyta w szkółce i mam nadzieję, że znajdę podobne i dobrze odchowane okazy
Pytam ponieważ miałam okazję zaobserwować ostatnio w pewnym ogrodzie bukszpany w fatalnym stanie, rzadkie, z listkami jedynie u góry, z przebarwieniami. Jakie gatunki bukszpanów najlepiej sprawdzają się w naszych warunkach klimatycznych?
Gardenarium 22:21, 27 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na żywopłoty były użyte specjalnie cięte Taxus baccata, duże okazy około 2 m.

Natomiast kule to Buxus sempervirens, też kształtowane.

Art o topiarach są tutaj.

http://www.ogrodowisko.pl/tag/topiary

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ele2001 16:44, 09 mar 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Elegancja w każdym calu
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
pawelhd 20:22, 17 mar 2013

Dołączył: 17 mar 2013
Posty: 4
Witam, jestem tu nowy.
Widze ze post jest juz dosyc stary. Ogrod jest ladny, minimalistyczny, estetyczny, ale mam kilka uwag.
Po pierwsze kostka brukowa, tj byle jak ulozona. ukladajacemu fugi nawet sie nie chcialo zachowac_?
czy wypelnieniona fuga to beton? nie mozna bylo zastosowac techniki drenazowej? Moim zdaniem fajnym pomyslem bylo by dodanie kostki bazaltowej 8-11, swietnie konstrastowalaby z granitem, np te dwa rzedy przy domu. lub droga wejsciowa do drzwi odgrodzic brzegi kostki od ogrodka 20 cm granitem lub bazaltem.
Co do stopniowego zywoplotu, swietna sprawa ale jesli zajmuje sie nia tylko firma, z doswiadczenia wiem ze w ciagu dwuch lat straci swoja wlasciwa forme jesli zostawi sie to pod opieke wlasciciela
Ogolnie dobra robota
Pozdrawiam

Pawel
ele2001 20:36, 20 mar 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Jak ja lubie tu wracać Paweł chętnie zobaczymy twój ogród pochwal sie-pozdro
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Kondzio 21:22, 22 maj 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Gardenarium 23:00, 22 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lenka25 napisał(a)
Cisy i bukszpany stanowią bazę tego ogrodu. Czy potraficie podać ich szczegółowe nazwy? Chodzi mi o bukszpany w kształcie kul (o niemal idealnych kształtach) oraz tych strzyżonych na żywopłot a także o ogromne Cisy pełniące funkcje ogrodzenia. Czy te w kształcie kul są samokształtujące? Zapewne lepiej jest zakupić egzamplarze kilkuletnie, by nie czekać na efekt latami Jutro czeka mnie wizyta w szkółce i mam nadzieję, że znajdę podobne i dobrze odchowane okazy
Pytam ponieważ miałam okazję zaobserwować ostatnio w pewnym ogrodzie bukszpany w fatalnym stanie, rzadkie, z listkami jedynie u góry, z przebarwieniami. Jakie gatunki bukszpanów najlepiej sprawdzają się w naszych warunkach klimatycznych?


To Buxus sempervirens, kształtowany nożycami do topiarów.

Cisy - Taxus baccata, prowadzony od młodego wieku w żywopłot płaski.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:07, 22 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kostkę brukową układała inna firma, nie my na szczęście. Jak się chce tanio, to się ma byle jak Ot co.
Wykonywaliśmy jedynie ramki do bukszpanów. Ale po co się tłumaczę?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies