Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród minimalistyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród minimalistyczny

an_tre 21:12, 03 maj 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
KasiaWB napisał(a)
To mój ulubiony ogród i również chętnie tu powracam ... i za każdym razem tak samo wzdycham z zachwytu


i ja także
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Gardenarium 00:06, 11 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek napisał(a)
Ahhhhhhh - zawsze jest taka moja pierwsza reakcja na ten ogród
Prześlicznie wygląda ten front, nie ma dużo kolorów ale przyciąga wzrok chyba każdego przechodnia.
A masz Danuś zdjęcie idealnego trawnika po koszeniu?

Mam, chociaż ostatnio pokazałeś swój. Uważam, że był idealny.




Oto mój idealny trawnik po koszeniu:



Ogród miłośników roślin





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:09, 11 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Majowy wypad do tego ogrodu obfitował w takie oto fotki





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 11:24, 11 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Danuś - no trawnik masz już przepiękny. U mnie co prawda już zielony, ale nasiona mi wypłukało no i będę musiał siać jeszcze raz....
A u miłośników roślin to zawsze podziwiam te pasy

PS. ostatnie fotki nie urzekają mnie niczym oprócz roślinami - na pewno maja to nie przypomina
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 11:29, 11 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
gardenarium napisał(a)

Ahhhhhhh - zawsze jest taka moja pierwsza reakcja na ten ogród
Prześlicznie wygląda ten front, nie ma dużo kolorów ale przyciąga wzrok chyba każdego przechodnia.
A masz Danuś zdjęcie idealnego trawnika po koszeniu?

Mam, chociaż ostatnio pokazałeś swój. Uważam, że był idealny.

No jak możesz tak kłamać
Rzeczywiście koło ciurkadełka w większości już cieszy, choć nadal ma puste place.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
tutuja 16:11, 11 maj 2011

Dołączył: 09 maj 2011
Posty: 9
dużo koszenia w takim ogrodzie ;D lubicie kosic? ;d ja tak średno wiec obmyslam czym by tu obsadzic ogrod zeby uniknactrawy... ale ona jest chyba nieunikniona!
Joku 16:24, 11 maj 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12039
Można zastosować rośliny okrywowe, np w cieniu bluszcz, barwinek, pragnia, runianka, tiarella. Pięknie wyglądają dywany takich jednorodnych nasadzeń. Trochę czasu trzeba żeby uzyskać efekt (myslę że około 2 lat), zwłaszcza jezeli sadzi się nieukorzenione sadzonki
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Sebek 16:29, 11 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
tutuja napisał(a)
dużo koszenia w takim ogrodzie ;D lubicie kosic? ;d ja tak średno wiec obmyslam czym by tu obsadzic ogrod zeby uniknactrawy... ale ona jest chyba nieunikniona!

No wiesz - jak możesz w ogóle pisać coś takiego !!!!
Dla mnie najprzyjemniejszą rzeczą w ogrodzie jest koszenie.
Jednak żeby ułatwić koszenie na pewno trawnik powinien być równy, nie powinno być krzewów i drzew w trawniku. Trzeba także unikać stawiania na nim donic, mebli. Powinien to być jak dla mnie czysty plac - jak dywan. Wtedy koszenie to istna przyjemność
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 09:33, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja także uważam, że trawnik jest bardzo ważny no i oczywiście jak mój "przedmówca" uwielbiam koszenie, a zwłaszcza efekt po koszeniu
Ale w niektórych kłopotliwych do koszenia miejscach można go uniknąć, posadzić np. irgę odmiany "Major".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 14:46, 18 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Danusia ma rację - w trudnych miejscach najlepiej zasadzić rośliny zadarniające i zimozielone, jak irgi czy niskie jałowce.
A efekt po koszeniu zawsze mi się podoba - te fajne ślady kółeczek
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies