Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pasja posiadania ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Pasja posiadania ogródka

wiewiora 12:49, 10 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749

młode szczepki pelargoni bluszczolistnej

a te z tamtego roku ładnie przechowują się w oranżerii
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
kabriolina_sf 12:52, 10 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 84
Kiedyś kupilam lawende. Droga jak cie moge. Kupilam 5 opakowan. Jak je otworzylam to az we mnie zawrzało. Po 10 ziarenek w środku. Bylam zla jak osa. Wysialam do gruntu. Zgodnie z instrukcja na opakowaniu. Nie dosc ze się wykosztowalam to jeszcze nic nie wzeszlo.

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Kabriolina- Na pustyni przy puszczy
wiewiora 12:56, 10 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Ja tak w tamtym roku wysiałam do gruntu kocimiętkę i lawendę ani jedna sztuka nie zeszła ,teraz wszysko sieję w domu ... może coś z tego będzie pozdrawiam
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
kabriolina_sf 13:35, 10 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 84
Kocimietke sialam w zeszlym roku do korytka (jak to mowi moj teść) i pieknie sie rozrodzily. A potem wszdzilam do ziemi. Niestety kupilam odmianę ktora nie za bardzo mi sie podoba, wiec chcę sie jej pozbyć. Kocimietka jest stasznie agresywna jak mieta. Pamietaj jak ja bedziesz sadzic do ziemi zeby ci innych roslin nie zadusila. A pijuska z niej. Ziemie momentalnie wysuszala z wody.
Pozdawiam
____________________
Kabriolina- Na pustyni przy puszczy
Ewa777 16:55, 10 lut 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Agnieszko, przeczytałam co napisałaś w innym wątku o skorupkach jajek. Oświeć mnie w szczegółach. Co to znaczy wysuszyć? I czym je mielisz?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
wiewiora 19:12, 10 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Witaj Ewo po opróznieniu jajka ze skorupki(puste skorupki kładę na gazetę i suszę na grzejniku(kaloryfer)potem mielę w młynku ręcznym lub elektrycznym takim jak do mielenia kawy.Ten pył który uzyskasz mieszasz z ziemią lub dodajesz pod rośliny (super nawóz).skorupki dawałam zawsze na kompost ale tam musiałam drobno rozgniatać bo długo się rozkładają,a tą madrość wyczytałam w starej ogrodniczej książce...Pewien profesor kazał mojej sąsiadce cierpiącej na osteoporoze, spożywać tak zmielony proszek z skorupek jaj na czubku od łyżeczki mówił że jest w nich największa zawartość wapnia łatwo przyswajalnego...
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
Ewa777 20:33, 10 lut 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Dziękuję Agnieszko. Nie mam jeszcze kompostownika, a jajek dość dużo u mnie idzie, aż szkoda wyrzucać skorupek.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Kacha123 20:36, 10 lut 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Agnieszko trzymam kciuki za Twoje siewy.
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Ala106 07:46, 11 lut 2015


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 685
Oranżeria pięknie się zapełnia. Pomysł ze skorupkami przypadł mi do gustu, będę mielić, a co.
Szkoda takiego dobra. Pozdrawiam i lecę dalej .
____________________
Renata :-) Ogród na górce w zakolu wiślanym, Moje domowe - storczyki (phalaenopsis)
dominika_ 08:31, 11 lut 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Widzę Aga, że u Ciebie już wysiew pełną parą. Ja 2 razy już byłam w ogrodniczym, bez listy stałam jak ciele przyglądając się co kupić, wyszłam z niczym
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies