Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z łezką II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z łezką II

Kindzia 11:56, 09 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Doranma napisał(a)
Ogród wymuskany w każdym calu ☺ Nie widziałam u nikogo tak dużych grup lilii jednego koloru - cudownie to wygląda! Ale ja i tak najbardziej lubię trąbkowe, śliczną masz tę jasnoróżową trąbeczkę ☺


Dziękuję bardzo za uznanie Kiedyś było ich tam sporo, ale teraz się kocą jak dzikie, trzeba z nimi zrobić porządek, ale to w drugiej połowie sierpnia najwcześniej.

Też lubię trąbeczki Najbardziej te skierowane do góry. Pięknie pachną
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 12:00, 09 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
adewzuol napisał(a)
Jejku wzdycham i podziwiam....podziwiam i wzdycham.
aż u siebie czuję, jak lilie pachną. Bukszpany przycięte jak od linijki. A jak radzisz sobie ze zbieraniem ścinek, podkładasz jakąś szmatę? tniesz nożyczkami czy specjalnym sprzętem?


Pachnące dopiero zaczynają, ale już ich zapach się roznosi. Na razie króluje olbrzymia na salonowej, ta pachnie bardzo intensywnie.

Tak, podkładam dwa lub trzy stare ręczniki kąpielowe. Tnę nożycami szpalerowymi, wszystko ręcznie. Elektryczne mi za bardzo szarpią bukszpany, potem nie są takie ładne. Cisowy żywopłot i cisy na skarpie M tnie mechanicznie, ale na tych tego nie widać.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 12:06, 09 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
jolanka napisał(a)
Ale fryzjer
Lilii właściwie nie mam, oprócz jednej sztuki, więc podziwiam u Ciebie. Ta biała jest piękna


Jolcia...nie masz lilii? Matko, błąd Wiosną sadź, warto

Muszę jeszcze sobie kupić lilię św. Józefa, nie mam jej i przymierzam się do niej już lata. Najwyższy czas. Gdzieś ją upchnę, albo ze dwie
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 12:10, 09 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
To jeszcze bociuś sobotni, nie nade mną krążył, nie



i rozczochrana salonowa



To Larissy już bieleją



i sobotni, czerwony zachód słońca


____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
malgorzata_s... 15:10, 09 lip 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Kasia no jak można takie równe kulki robić? Ja normalnie mam strita jakiegoś Nie wychodzą równo i koniec. Pięknie masz i trawnik niezły. Buziak
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Kindzia 18:43, 09 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Kasia no jak można takie równe kulki robić? Ja normalnie mam strita jakiegoś Nie wychodzą równo i koniec. Pięknie masz i trawnik niezły. Buziak

A można, na nauki przyjdziesz. Masz u mnie darmowe korepetycje

Trawnik już się kiepści, a deszczu jak nie było, tak nie ma U mnie już też paskudny...

____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Doranma 21:56, 09 lip 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Kasiu, przyszłam do Ciebie, by odpowiedzieć na pytanie o monardy. U mnie rosną pod magnolią w półcieniu, mają tam kilka godzin słońca od południa. I chyba im to odpowiada, bo rozrastają się jak szalone. Od 7 lat, jak posadziłam, tak nic przy nich nie robię. A one wędrują coraz dalej i dalej między roślinami. Ale to taka zwykła czerwona pysznogłówka z targu. Odmianowe być może są bardziej wymagające. Posadziłam w sobotę jedną, to zobaczę jaj się będzie sprawowała. Na pewno warto byś sprobowała jej uprawy ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
adewzuol 09:00, 10 lip 2019


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
A czy liście monardy można zamknąć w puszce w herbatą, żeby nabrała aromatu? Mam fioletową, jeszcze małą od zeszłego roku, kilka dni temu dokupiłam różową.
____________________
Ewelina W piaskownicy
paradas 11:06, 10 lip 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Ale eleganckie cięcie! Ja się boję do tego zabrać
Dużo narobiłaś się z czyszczeniem rabat po cięciu?
Piękne lilie, znasz odmianę tej białej z bordowym środkiem?
zszywka 14:10, 10 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Mi się podoba Baden Baden moje lilie niskie bo za płytko wsadzone i takie niewielkie są ale pachnące, w tym roku je wykopie i posadzę głębiej, kupię też ich więcej. Uwielbiam zapach lili
Powiem Ci ze Twój trawnik w porównaniu do mojego (a raczej jego brak) to jak położony świeżo z rolki
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies