Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

rozark 19:23, 05 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
BASIA8 napisał(a)
Hej Reniu niema co żałować - najważniejsze że jesteś
Pozdrawiam.

Basiu,
ach joj ( to z Krecika ) dzięki, a dlaczego ogród nazwałaś "W Dolinie Muminków"
____________________
pozdrowionka
BASIA8 21:27, 05 sty 2015


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4612
rozark napisał(a)

Basiu,
ach joj ( to z Krecika ) dzięki, a dlaczego ogród nazwałaś "W Dolinie Muminków"



Wioska w której mieszkam położona jest w dolinie a Muminki od nazwy miejscowości i tak powstało w Dolinie Muminków
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Mala_Mi 23:51, 05 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Basi nazwa mi by pasowała... Tylko u mnie nie dolina a górka

Nie lubię zaglądać pobieżnie, wiec jak już zajrzę to wnikliwie.

Jak masz problem to pisz u mnie, bo ja nie wyrabiam u siebie i mało zaglądam na inne wątki Jak wiem to podpowiem.

Z liliami mama wrażenie, że białe ci zaginęły, a zachowały się te co posadziłaś i zapomniałaś Zawirusowane kwiaty inaczej wyglądają .. ale mogę sie mylić .. Ja mam jedna zawirusowane, ale są fajne i na razie rosną Lilii mam chyba 90 różnych, czyli ilość adekwatna dla kokoszki

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
polinka 11:04, 06 sty 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
rozark napisał(a)




Witaj Reniu

Bardzo ładne połączenie, delikatne, romantyczne zestawienie.

Dużo masz roślin w swoim ogrodzie teraz tylko to wszystko uporządkować, poprzenosić z flanki na flankę ( zapożyczone od Małej Mi), dla lekkości dodać trawy i będziesz zachwycona

Pozdrawiam z mrożnej i śnieżnej Doliny Baryczy
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
jankosia 12:49, 06 sty 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Witaj Reniu sąsiadko Widzę że lubisz się bawić w rozmnażanie - to dokładnie tak jak ja Jeśli chcesz tą stipę to mogę ci wysłać tegoroczne nasionka, daj tylko adres na priv. Albo poczekaj na sadzonki, te zaczną się produkować na przełomie lutego i marca.
Otrzymasz tu z pewnością dużo bardzo cennych rad, ale zawsze pamiętaj że to twój ogród, który musi zaspokajać potrzeby twoje i twojej rodziny. I zaglądaj często do małej mi- to rzeczywiście taka ogrodowa sroka ale fajnie ogarnia te miliony kolorów w swoim ogrodzie. Myślę że znajdziesz u niej sporo inspiracji.
A zdjęcie gdzie mamy lawendę z powojnikiem cudne.
Pozdrawiam cieplutko i jeśli pozwolisz będę zaglądać.
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Mala_Mi 13:26, 06 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jankosia... czytam, czytam jak mnie tutaj obgadujesz I popraw sobie link w podpisie bo nieaktywny...

Ale sroka to jestem.. tego nie da się ukryć ... zakłądkę mam ciągle otwartą wiec co chwila zaglądam... ale już robię klik zamknij..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
rozark 13:38, 06 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Margarete napisał(a)
Witaj Reniu !
Wpadam z rewizytą do sąsiadki....i z życzeniami noworocznymi z resztą jak sąsiadka to sasiadka - mozna wpadac na pogaduchy bez konkretnego powodu
Ale powód jest ...twój piekny kolorowy ogród- masz racje że nalezy mu sie "uprządkowanie" i wzbogacenie - chociazby o trawy jak radzi Danusia, ja dzieki Ogrodowisku pokochałam trawy i teraz z sezonu na sezon doceniam ich urode i role na rabatach ( kupowałam tanio a więc nieduże egzemplarze a więc dopiero teraz po roku czy dwóch widac w pełniich urodę )
Miskanty ML dodadza lekkości twoim kwiatom, będą wspaniałym towarzystwem dla róz, powojnika i lawendy. Ta fotka z clematisem i lawendą - cudna.
Ja tez jestem kokoszką i nie mogę u siebie uporzadkowac i sformalizowac rabat tak do końca chociaz sie staram... ale to mój ogród i takiego go lubię chociaz chetnie słucham madrzejszych ode mnie, wprowadzam w zycie ciągłe zmiany oraz inspiruje sie innymi ogrodami z Ogrodowiska.

Fajnie ze nasza łódzka grupa powieksza sie , działamy pręznie jak na pewno juz czytałas, lubimy sie więc organizujemy spotkania wspólne, jakies wspólne wyjazdy, wpadamy do siebie nawet na kawke do ogrodu, dzielimy sie roslinami i doswiadczeniami, zamawiamy wspólnie rosliny czy inne akcesoria do ogrodu...jest fajnie nie tylko meytorycznie ale i towarzysko
Tu masz linki do naszych niektórych spotkaniowych wątków :
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3632-spotkanie-pabianice-i-okolice-sierpien-2013
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3774-swieto-rozane-ogrod-przy-lesie-i-inne-wrzesien-2013
Pozdrawiam i zaznaczam wątek !



Małgoś,
Dziękuje za miłe przyjęcie i za zaproszenie na spotkanko – bardzo chętnie się z Wami poznam osobiscie.
Jak to napisała u mnie Danusia. Ło matko. Nie wiedziałam o istnieniu takich wątków. I o spotkaniach też - robią wrażenie. Niektóre zdjęcia niezwykle urokliwe. Łał. Na brązową rudbekie już dzisiaj się piszę i ten duszek, a jakie warzywniki i żuraw i róże i ....
Do Kutna się wybierałam ale sama i nie pojechałam. A tam takie cuda, na punkcie motyli to zwariowałam, przeeecudne, nawet pozwolę sobie użyć słowa zarąbiste, stroisze w naturze musiały być jeszcze ciekawsze. Stworzyłyście relację którą się czyta jednym tchem a TA ATMOSFERA.
____________________
pozdrowionka
rozark 13:42, 06 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Mala_Mi napisał(a)


Z liliami mama wrażenie, że białe ci zaginęły, a zachowały się te co posadziłaś i zapomniałaś Zawirusowane kwiaty inaczej wyglądają .. ale mogę sie mylić .. Ja mam jedna zawirusowane, ale są fajne i na razie rosną Lilii mam chyba 90 różnych, czyli ilość adekwatna dla kokoszki


Nigdy nie miałam lili żółtych to na pewno ta sama lilia. Tę zawirusowaną natychmiast usuń z ogrodu bo przeżuci ci się na inne i będzie klops.
A z zaproszenia na pewno skorzystam nie raz.
____________________
pozdrowionka
rozark 14:05, 06 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
polinka napisał(a)


Witaj Reniu

Bardzo ładne połączenie, delikatne, romantyczne zestawienie.

Dużo masz roślin w swoim ogrodzie teraz tylko to wszystko uporządkować, poprzenosić z flanki na flankę ( zapożyczone od Małej Mi), dla lekkości dodać trawy i będziesz zachwycona

Pozdrawiam z mrożnej i śnieżnej Doliny Baryczy


Witam serdecznie.
Ten powojnik to wielkokwiatowy Chalcedony. Cud że u mnie kwitnie bo ja mam glinę a powojniki to lubią przepuszczalną glebę. Wsadzając go oczywiście rozluźniłam glebę ale i tak miałam dusze na ramieniu. I trzyma się . Producent jego kolor opisuje jako: jasno-lila-niebieskie. W praktyce obrzeże ma lila a środek bialy. Niestety nie powtórzył kwitnienia w tym roku w sierpniu alw w zeszłym tak i miał kwiaty półpełne.
____________________
pozdrowionka
rozark 14:10, 06 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
jankosia napisał(a)
Witaj Reniu sąsiadko Widzę że lubisz się bawić w rozmnażanie - to dokładnie tak jak ja Jeśli chcesz tą stipę to mogę ci wysłać tegoroczne nasionka, daj tylko adres na priv. Albo poczekaj na sadzonki, te zaczną się produkować na przełomie lutego i marca.
Otrzymasz tu z pewnością dużo bardzo cennych rad, ale zawsze pamiętaj że to twój ogród, który musi zaspokajać potrzeby twoje i twojej rodziny. I zaglądaj często do małej mi- to rzeczywiście taka ogrodowa sroka ale fajnie ogarnia te miliony kolorów w swoim ogrodzie. Myślę że znajdziesz u niej sporo inspiracji.
A zdjęcie gdzie mamy lawendę z powojnikiem cudne.
Pozdrawiam cieplutko i jeśli pozwolisz będę zaglądać.


Zapraszam bardzo serdecznie a wiadomość wysłałam. Oczywiście z prośbą o przysłanie nasionek.

Miło mi że do mnie zaglądacie i że mogę liczyc na wasze rady.
Juz szykuję posta z informacją o HELP. Bo zypełnie jestem niezdecydowana co do moich lilaków.
Info wstawię po obiadku.
____________________
pozdrowionka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies