Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na Opak

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Opak

horcia 10:04, 10 mar 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Pogoda zachęca do prac w ogrodzie mus coś pokopać , ale w tym tygodniu wjedzie tu kopara i wyautuje wszystkie aronie. Co wsadzić na 30m bieżących aby zasłaniało od drogi a nie było za wysokie? Tu muszę stworzyć ogród więc chciałabym rośliny ładne ( reprezentacyjne )myślę o np. 3 wiśnie amanogawa ,5 * choina kanadyjska może gdzieś pisardii albo takie jak Danusia ma na przedpłociu, kilka cisów . Co o tym myślicie ? Po ile roślin sadzić aby ładnie wyglądały ? Może są gdzieś podpowiedzi? jest to str. PD

____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 10:04, 10 mar 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
a czy aby te rośliny które wymieniłam nie rosną za wysokie? Czy można je przycinać ?
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 10:11, 10 mar 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Malgosik napisał(a)
a ile mają lat te grusze?
nie wiem dokładnie ale ok 10 lat.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Malgosik 10:13, 10 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
dobrze że kopara będzie to usuwać, bo ręcznie byłoby ciężko
wygląda na to, że potrzebujesz tu coś wąskiego, więc polecam Smaragdy
wszystko trzeba ciąć prędzej czy później
te tuje są wąsko kolumnowe i będzie zwarty, zimozielony żywopłot
na narożniku możesz posadzić kilka świerków serbskich, tam gdzie masz więcej miejsca
obiło mi si o uszy, że choiny lubią chorować, ale nie wiem ile w tym prawdy
trzeba je regularnie ciąć by się zagęszczały, bo dość luźną maja koronę, ale urokliwą

jeśli chodzi o drzewa, to musisz pomyśleć kompleksowo, przewidzieć dla nich konkretne miejsca, one nie stanowią żywopłotu
____________________
Ogród na glinie
Agania 13:04, 02 kwi 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Dużo się będzie działo u Ciebie, drzewa dobieraj kompozycjnie z innymi gatunkami...może spróbujecie zaokrąglić tę skarpę, trawnik ciężko tak utrzymać, ale zawsze na skarpie można posadzić machonie, derenie białe z wrzosami,wrzoścami lub z ciemierikami, róże rabatowe z trawami, które wcześnie startują, trzcinniki, berberysy miniaturowe, turzyce zimozielone z rozchodnikami lub stipę z szałwią...musisz pokombinować, żeby osiągnąć coś, albo metodą prób i błędów, albo zacznijcie tak jak Kacha123, konkretnie od ciężarówki kamieniem, na utwardzenie skarpy

Powodzenia Horciu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
horcia 09:53, 08 kwi 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Święta święta i po świętach. Ale czyżby nie nastąpił błąd i aura nie pomyliła świąt? Zamiast polewać się woda to musiałam bić się śnieżkami .Lany poniedziałek rano:

rododendron




czosnki (dzisiaj wyglądają jak po przejechaniu walcem)




Widok na balkon z sypialni(po przebudzeniu)doznałam szoku.

____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Mysza 10:08, 08 kwi 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Ładny avatarek
____________________
Gosia
horcia 10:37, 08 kwi 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Dzięki ,własnoręcznie wychodowany .
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 10:42, 08 kwi 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Doniczkowany narcyz Cassata

____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Karol99 10:43, 08 kwi 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
O ja, ile śniegu.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies