Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek w którym klon osłupiał:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek w którym klon osłupiał:)

malgorzata_s 16:03, 27 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Cały czas myślę bardziej o bluszczu lub winobluszczu do obsadzenia podmurówki by jak najmniej miejsca zabrały. Choć się tez zastanawiam nad cisami, w tych linkach, które podesłała mi Aga w wersji mini mini jest podsadzenie podmurówki cisem więc nie wiem.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Juzia 16:17, 27 sty 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38527
Zazwyczaj takie murki zasłania się cisami. Jak połazisz po wątkach to zobaczysz ile tego jest
A cis wcale tak wolno nie rośnie. Trzeba ciąć wtedy ładnie się zagęszcza i tworzy zieloną ścianę. która sama w sobie jest ozdobą.
Ale bluszcz też jest ładny i zimozielony.
Winobluszczu nie polecam.

To wszystko jeszcze zależy od tego w jakim stylu chcesz mieć ogródek.

Jeśli na murek wybierzesz cis...to kolumnowe cosy już odpadają

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 16:19, 27 sty 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38527
Nie myśl o tym co ile miejsca zabierze tylko myśl o tym co będzie cały czas ładne, bo w takim małym ogródku to wszystko widać jak na dłoni
Musi być idealnie
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
malgorzata_s 16:25, 27 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Juzia_G napisał(a)
Nie myśl o tym co ile miejsca zabierze tylko myśl o tym co będzie cały czas ładne, bo w takim małym ogródku to wszystko widać jak na dłoni
Musi być idealnie



W podtekście czytam iż radzisz mi cis, bo ładniejszy niż bluszcz czy dobrze odczytuje podtekst? Proszę o korektę
"Musi być idealnie" - nie no 0 ciśnienia

____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
polinka 16:27, 27 sty 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Gosia jeśli dasz cis tylko do zasłonięcia podmurówki a przed nim większe rośliny to wydaje mi się, że będą zachwiane proporcje. Podstawowe pytanie to czy chcesz zasłonić ogrodzenie na całej wysokości? Jeśli tak to może pomyśl o cisie (ale nie Wojtku) aby zrobić z niego żywopłot Możesz ciąć go w pionie i poziomie, i wtedy stworzysz gęstą, wąską ścianę. Ja u siebie prowadzę w ten sposób smaragdy...Mam mały ogród i każdy centymetr się liczy.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 16:29, 27 sty 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
malgorzata_s napisał(a)



W podtekście czytam iż radzisz mi cis, bo ładniejszy niż bluszcz czy dobrze odczytuje podtekst? Proszę o korektę
"Musi być idealnie" - nie no 0 ciśnienia



U kogoś już to pisałam, że w dużych ogrodach jakieś błędy i niedoskonałości można ukryć, przeoczyć. W małych od razu wszystko widać i każda niespójność rzuca się w oczy...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
malgorzata_s 16:31, 27 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
polinka napisał(a)
Gosia jeśli dasz cis tylko do zasłonięcia podmurówki a przed nim większe rośliny to wydaje mi się, że będą zachwiane proporcje. Podstawowe pytanie to czy chcesz zasłonić ogrodzenie na całej wysokości? Jeśli tak to może pomyśl o cisie (ale nie Wojtku) aby zrobić z niego żywopłot Możesz ciąć go w pionie i poziomie, i wtedy stworzysz gęstą, wąską ścianę. Ja u siebie prowadzę w ten sposób smaragdy...Mam mały ogród i każdy centymetr się liczy.


Hej, nie chce zasłaniać całego płotu tylko brzydką podmurówkę, a na nią cis lub bluszcz. Jeżeli dam cisa na murek to Cisy Wojtki wylatują z projektu.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Juzia 16:32, 27 sty 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38527
hahahaha
Zero ciśnienia

No ale czy tak nie jest?
Jak ogródek jest mały to aż się prosi o "idealnie"
A w dużym....tu nie dopracowane a tu ładnie...więc się wyrównuje....hehe
No i po kątach można schować brzydsze rośliny, bo i tak nie widać
To taki żarcik


Wydaje mi się, że cis jest neutralny. Pasuje i do nowoczesnego ogrodu i do "wiejskiego". Posadzisz cis i już masz jakiś efekt. A na bluszcz poczekasz sobie trochę...
Szczerze... w takim miejscu, które bym ciągle widziała...posadziłabym cisy.
Ja u siebie mam bluszcz tylko za drewutnią, gdzie nic innego się nie zmieściło, bo mam jakieś 10cm szczelinę
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 16:34, 27 sty 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38527
polinka napisał(a)
Gosia jeśli dasz cis tylko do zasłonięcia podmurówki a przed nim większe rośliny to wydaje mi się, że będą zachwiane proporcje. Podstawowe pytanie to czy chcesz zasłonić ogrodzenie na całej wysokości? Jeśli tak to może pomyśl o cisie (ale nie Wojtku) aby zrobić z niego żywopłot Możesz ciąć go w pionie i poziomie, i wtedy stworzysz gęstą, wąską ścianę. Ja u siebie prowadzę w ten sposób smaragdy...Mam mały ogród i każdy centymetr się liczy.


To by była najlepsza opcja Wąski żywopłot strzyżony
Ale...najpierw zasłaniasz cisami tylko wkurzającą podmurówkę....a one sobie rosną dalej w górę
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 16:35, 27 sty 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38527
O wiśnie urosły


EDIT:

Drogę zrobili i chodniczek a Ty dosadziłaś jakieś trawska pod płotem Albo liliowce...albo cokolwiek
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies