Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek w którym klon osłupiał:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek w którym klon osłupiał:)

stychaz 19:26, 28 sty 2015


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Zobacz u Marzenki ścianę z cisa http://www.ogrodowisko.pl/watek/3507-madzenie-ogrodnika-kiedys-tu?page=1197
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Juzia 19:32, 28 sty 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38537
Na róże to raczej będzie za ciemno.... no chyba, że pod oknem

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
deszczowymaj 19:53, 28 sty 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Juzia_G napisał(a)


Jesli może sadzić cokolwiek przed płotem to to jest super pomysł!


Mi też bardzo podoba się ten pomysł,umbry przed płotem,za płotem...nieważne..byle by były Dużo wniosą do ogrodu,ale Gosia chyba umbr niet niet
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
malgorzata_s... 20:07, 28 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Małgorzata_s wita Małgorzatę_s Mamy te same inicjały i 12 km do siebie. Widząc twojego słupa i czytając że do Żywca jeździsz skojarzył mi się słup na tej właśnie drodze obrośnięty trzmielina i milinem.
Jak ostatnio jechałam to rzucił mi się w oczy. Wygląda super Mam wiele trzmielin na płocie, na drzewie i
Bardzo je lubię. Mam dwie wysokie które mogę oddać są zimozielone
Tutaj drzewo pokryte trzmielina
Tutaj na płocie

Daj znać jak zobaczysz to usunę
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
malgorzata_s 20:23, 28 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Witam,

Małgorzato_s z Buczkowic rzeczywiście niewiele nas km dzieli, jak następnym razem będę jechać do Żywca to będę się oglądać za słupem obrośniętym trzmieliną i milinem, obym tylko wypadku przy tym nie spowodowała bardzo ładna ta trzmielinka mam ją również w ogrodzie, znam jej zalety ale widać nie wszystkie, nie wiedziałam, że tak ładnie może obrosnąć drzewo jak u Ciebie. Pozdrawiam.



malgorzata_szewczyk napisał(a)
Małgorzata_s wita Małgorzatę_s Mamy te same inicjały i 12 km do siebie. Widząc twojego słupa i czytając że do Żywca jeździsz skojarzył mi się słup na tej właśnie drodze obrośnięty trzmielina i milinem.
Jak ostatnio jechałam to rzucił mi się w oczy. Wygląda super Mam wiele trzmielin na płocie, na drzewie i
Bardzo je lubię. Mam dwie wysokie które mogę oddać są zimozielone
Tutaj drzewo pokryte trzmielina
Tutaj na płocie

Daj znać jak zobaczysz to usunę
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
malgorzata_s 20:28, 28 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
stychaz napisał(a)


Witaj Gosiu urzekł mnie ten post, bo mam dokładnie tak samo

Wracając do projektu;
- dałabym cis jako tło - rośnie bezproblemowo (jeżeli nie ma za mokro) tworzy ładną, jednolitą, zwartą ścianę. Wybierz odmianę bacatta (szybko przyrasta, wymaga intensywnego ciecia) lub hicksii (węższa niż bacatta, wolniej rośnie. Można prowadzić go na tyle wysoko aby tworzył ładne tło dla hortensji.
- hortensje + stipy + rozplenice + miskant morning light
- zrezygnowałabym z żurawek i hakone na rzecz szałwi i może carexów
- odnośnie wyższego piętra - drzew - no to poszłabym w co innego - graby kolumnowe. wybrałabym coś co będzie zielone i obwodowo rozmiarami zbliżone do osłony słupa, tak aby na tle drzew na pierwszy plan nie wybijał się właśnie "ten bohater"
- zasłanianie słupa - winobluszcz (5) rośnie szybko, ale co będzie z jego przycinaniem za np. 5 lat? To jest bardzo ekspansywna roślinka, roczny przyrost to ok 1 m. Nie umiem poradzić jakie pnącze byłoby tutaj najlepsze ale zasłoniłabym go czymś co byłoby kolorystycznie neutralne.
- hmmm a może róże zamiast hortensji?

Wiesz już jaki styl Ci pasje i ile czasu chcesz poświęcić na ogród?

Macham




Witam u mnie, dziękuje za porady. Mam od razu pytania.

Dlaczego "nie" dla hortensji?

W którym miejscu widziałabyś u mnie graby?

Jeżeli chodzi o styl ogrodu to tak jak pisałam "ogrodowiskowy" chciałabym mieć trawy zestawione ze strzyżonymi kulami lub prostymi liniami tak dla kontrastu. Jako przykład "tego" stylu dam ten ogród:

http://www.pinterest.com/pin/413346072025107235/

Czy może wiecie jaki to styl?
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
malgorzata_s 20:37, 28 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
deszczowymaj napisał(a)


Mi też bardzo podoba się ten pomysł,umbry przed płotem,za płotem...nieważne..byle by były Dużo wniosą do ogrodu,ale Gosia chyba umbr niet niet



Niniejszym oświadczam, że jedna umbra się ostała, rośnie sobie od strony drogi przy bramce mam zamiar ją ładnie podsadzić na ten moment różami i bukszpanem ale nie mówię, że na pewno, bo ja od kilku dni jak widzisz mam kolejne pomysły, a to wszystko dzięki Wam, bo przedstawiacie swoje własne pomysły i opinie i jestem za to bardzo wdzięczna. Macham czy pozdrawiam.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Kacha123 20:39, 28 sty 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Gosia ten ogródek z linku cudowny. To ja chyba zasadzę się na tym słupie i będę podglądać, co robisz.
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
malgorzata_s 20:44, 28 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Juzia_G napisał(a)


Jesli może sadzić cokolwiek przed płotem to to jest super pomysł!


Przed płotem będą głównie niskie byliny, takie jak na Twojej wizualizacji, nie mogę tam dać nic większego, gdyż to miejsce służy też jako parking. Jedynie za słupem od strony drogi właśnie rośnie umbra, którą ładnie podsadzę.

P.S. dzięki za kontakt
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
grupa_trzyma... 20:54, 28 sty 2015

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Nie mam kolchidzkiego u siebie. Mam tylko oba winobluszcze. Kolchidzki rośnie w moim mieście pod kościołem. Pnie się po topoli już od wielu lat. Bardzo ładnie "ubrał" tę topolę. Spróbuję zrobić zdjęcie.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies