Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek w którym klon osłupiał:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek w którym klon osłupiał:)

grupa_trzyma... 22:58, 27 sty 2015

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Juzia! Brawo! Fajne pomysły. Gocha nie zaśnie przez ciebie
Gosia, ja mam jeszcze jedną propozycję odnośnie zasłonięcia słupa. Bluszcz kolchidzki (Hedera colchita) Wygląda ładnie i jest zimozielony. Kwitnie nawet.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
deszczowymaj 13:40, 28 sty 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Tylko przez chwilkę mnie tu nie było a tu takie wypasione projekty
I tak patrzę myślę przeglądam i znowu myślę że wiśnie jednak muszą być,pięknie pasują a przy murku zamiast cisów może być bluszcz,tak jak Gosiu pisałaś.
Pozdrawiam gorąco
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
malgorzata_s 16:29, 28 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Juzia! Brawo! Fajne pomysły. Gocha nie zaśnie przez ciebie
Gosia, ja mam jeszcze jedną propozycję odnośnie zasłonięcia słupa. Bluszcz kolchidzki (Hedera colchita) Wygląda ładnie i jest zimozielony. Kwitnie nawet.


No ze spaniem to ja na razie nie mam problemów, gorzej z zaśnięciem, bo pomysł za pomysłem biega po głowie, przeglądam intensywnie Wasze wątki i to co się staram zrobić to odnaleźć odpowiedź na pytanie, które ktoś mi wczoraj zadał tzn. w jakim stylu ma być to ogródek. I oczywiście ma on być w stylu "ogrodowiskowym" czy inaczej mówiąc "Danuta Młoźniak style" ale co to dokładnie dla mnie znaczy... na pewno strzyżone formy zestawione dla kontrastu z delikatnością kwiatów i traw to na 100%, dodatkowo ze względu na 3 rośliny, których nie chciałabym się pozbywać tzn. 2 klony i jedną bardzo krzywą sosnę chciałabym przemycić wątek orientalny ale czy mi się to uda zestawić w tak małym ogródku to nie wiem.

P.S. Agnieszko masz u siebie może tego bluszcza kolchidzkiego, bo czytałam, że wrażliwy na mróz i chciałabym się dowiedzieć czy to prawda.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
malgorzata_s 16:34, 28 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
deszczowymaj napisał(a)
Tylko przez chwilkę mnie tu nie było a tu takie wypasione projekty
I tak patrzę myślę przeglądam i znowu myślę że wiśnie jednak muszą być,pięknie pasują a przy murku zamiast cisów może być bluszcz,tak jak Gosiu pisałaś.
Pozdrawiam gorąco



Co do murku to zastanawiałam się i dałam się przekonać Justynie i będzie cis lub ewentualnie bukszpan, a to z tego względu, że mam dostęp do sadzonek ok 40 cm po 7 zł i to pewnie taniej wyjdzie niż cis. Chyba, że mi bukszpan odradzicie to będzie cis

Co do umbr to przemilcze została jedna przed bramką od strony ulicy sobie rośnie, i to raczej się nie zmieni. Podsadzę ją różami i obwódką z bukszpanu, będzie ładnie.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
malgorzata_s 17:47, 28 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Zrobiłam projekt "szkieletu" ogrodu. I tak: podmurówka przykryta żywopłotem z cisu lub bukszpanu.

W miejscu gdzie jest słup myślę o kupieniu wysokich cisów i zrobieniu mojemu klonowi takiego jakby "pokoiku" dodatkowo cisy zasłoniłyby słup energetyczny.

W miejscu nad okręgiem z kostki powstają piętra. najwyższe z cisu
niższe z traw i kwiatów kolejne z cisa a najniższe graniczące z kostką jest obsadzone jednym gatunkiem trawy. Obok oczko obsadzone 1 gatunkiem trawy i żurawkami.

Ścianka ogrodowa na obrazku symbolizuje słup.




Proszę o opinie czy idę w dobrym kierunku czy też błądzę we mgle.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
malgorzata_s 17:55, 28 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Oto o co mi chodzi z tymi piętrami (oczywiście u mnie w skali mikro)

http://www.pinterest.com/pin/413346072025106926/

A tak za pomocą trawy hakonechloa i żurawek chciałabym obsadzić oczko.

https://www.facebook.com/gdbycm/photos/a.731562620218730.1073742801.174456635929334/731562790218713/?type=3&theater
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Mysza 18:18, 28 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Gosiu chwilkę mnie nie było a u Ciebie już takie plany z nasadzeniami
Ja też już tak bym chciała
Podoba mi się ten projekcik z umbrami A gdybyś zrobiła je przed płotem,
( chyba Justyna tak radziła, jeśli się nie mylę)to powiększyłby Ci się optycznie ogródek. Ale mogą się mylić.
____________________
Gosia
Juzia 18:32, 28 sty 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38456
Te piętra z żywopłotków....to raczej do dużego ogrodu.

Hakonechloa późno startuje i będziesz miała gołe placki do maja.
Może inną trawkę lepiej ?


Byłaś u Danusi ??? Pokazała jak szybko bluszcz zarósł jej ścianę.
Nie jest tak źle
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 18:34, 28 sty 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38456
Mysza napisał(a)
Gosiu chwilkę mnie nie było a u Ciebie już takie plany z nasadzeniami
Ja też już tak bym chciała
Podoba mi się ten projekcik z umbrami A gdybyś zrobiła je przed płotem,
( chyba Justyna tak radziła, jeśli się nie mylę)to powiększyłby Ci się optycznie ogródek. Ale mogą się mylić.


Jesli może sadzić cokolwiek przed płotem to to jest super pomysł!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
stychaz 19:21, 28 sty 2015


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
malgorzata_s napisał(a)



Kochana chętnie ale ja mam całej działki 4 m szerokości. Ja najchętniej zlikwidowałabym trawę i zrobiła ścieżkę i same rabaty ale mam jeszcze rodzinę z którą niestety muszę się liczyć a oni chcą tę nieszczęsną trawę.


Witaj Gosiu urzekł mnie ten post, bo mam dokładnie tak samo

Wracając do projektu;
- dałabym cis jako tło - rośnie bezproblemowo (jeżeli nie ma za mokro) tworzy ładną, jednolitą, zwartą ścianę. Wybierz odmianę bacatta (szybko przyrasta, wymaga intensywnego ciecia) lub hicksii (węższa niż bacatta, wolniej rośnie. Można prowadzić go na tyle wysoko aby tworzył ładne tło dla hortensji.
- hortensje + stipy + rozplenice + miskant morning light
- zrezygnowałabym z żurawek i hakone na rzecz szałwi i może carexów
- odnośnie wyższego piętra - drzew - no to poszłabym w co innego - graby kolumnowe. wybrałabym coś co będzie zielone i obwodowo rozmiarami zbliżone do osłony słupa, tak aby na tle drzew na pierwszy plan nie wybijał się właśnie "ten bohater"
- zasłanianie słupa - winobluszcz (5) rośnie szybko, ale co będzie z jego przycinaniem za np. 5 lat? To jest bardzo ekspansywna roślinka, roczny przyrost to ok 1 m. Nie umiem poradzić jakie pnącze byłoby tutaj najlepsze ale zasłoniłabym go czymś co byłoby kolorystycznie neutralne.
- hmmm a może róże zamiast hortensji?

Wiesz już jaki styl Ci pasje i ile czasu chcesz poświęcić na ogród?

Macham

____________________
Justyna - Wersja mini mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies