Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

sierotka 15:21, 25 lut 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Jeszcze doskonały nie jest ,ale być tez nie musi ,na wiosnę dam mu jeść troszkę i będzie ok





A było tak :

____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Lukaszkuba 09:56, 31 mar 2018

Dołączył: 18 kwi 2017
Posty: 30
Witam ponownie. Tak wyglada trawnik po roku. Niepokoi mnie ilosc suchej trawy. Czy taki trawnik mozna wertykulowac?
Gardenarium 10:36, 31 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po zimie w zasadzie wszystkie trawniki tak wyglądają. Trawa przecież jeszcze nie rośnie, więc nie ma zielonych przyrostów. Można wertykulować.

Kluczowa dla poprawy wyglądu trawnika jest pogoda. Gdy będzie ciepło trawnik zacznie rosnąć i się zazieleni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lukaszkuba 13:25, 31 mar 2018

Dołączył: 18 kwi 2017
Posty: 30
Dziękuje za odpowiedz. Moze nie do konca wyraziłem sie jasno. Trawnik siany byl 30 marca 2017 wertykulqcja mu nie zaszkodzi? Czytałem gdzieś, ze jedno rocznego trawnika sie nie wertykuluje. Wole spytac opini doswiadczonych w tej dziedzinie.
Pkan jest taki.
Wetrykulacja, zgrabienie całosci i jakis dobry nawoz.
Co o tym sadzicie?
Gardenarium 13:45, 31 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Już odpowiedziałam i podtrzymuję swoją wypowiedź. Nie rozumiem tej daty 30 marca. Tzn że jeśli byłoby dziś 29 marca, to uznasz, że trawnik nie ma roku i nie będziesz wertykulował?

Czy mu zaszkodzi zależy od tego czy prawidłowo zrobisz wertykulację, czy będziesz go męczył głęboką wertykulacją, czy zrobisz płytką, polecam płytką. Głębszą możesz zrobić we wrześniu.

Także ważne jest, co będziesz robił potem z trawnikiem, a nie że data 1 kwietnia to już jest rok czy nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lukaszkuba 15:26, 31 mar 2018

Dołączył: 18 kwi 2017
Posty: 30
Kto pyta, nie bładzi. Konkretna data nie ma tu wyznacznika. Nie miał stycznosci z takim uzadzeniem jeszcze dlatego Pani rady sa mi bardzo pomocne. Szkoda by było "przeorac" wertykulatorem trawnik. Dziękuje jeszcze raz za rady.
Zycze Pani i Wszystkim Wesolych Swiat i mokrego poniedziałku!
Gardenarium 19:28, 31 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawnik powinien mieć minimum rok.

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/291-latwe-ogrodnictwo-jak-zrobic-wertykulacje-trawnika
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magda84 16:42, 04 kwi 2018

Dołączył: 18 sie 2017
Posty: 14
A czy wskazana na wiosnę jest aeracja mlodego trawnika (siany 14-15 sierpnia 2017r.) ?
Czy np przy rozsiewaniu nawozu można potraktować trawnik takimi butami z kolcami? Chyba najtańszy sposób aeracja.
I ostatnie pytanie- czy mozna juz nawozic?
kariko 21:26, 06 kwi 2018

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
Witam,

czy to dobry plan?

Trawnik zakładany w czerwcu 2017 - planuję jutro wygrabić suchą trawę, nawieźć saletrą amonową i podlać. Boję się wertykulować.

czy można już to robić, czy za wcześnie?

pozdrawiam i dziękuję.

kariko 21:29, 06 kwi 2018

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
i jeszcze jedno pytanie - czy po wygrabieniu a przed nawozem trawnik należy skosić?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies