Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

olgierdowyy 07:19, 20 sie 2018

Dołączył: 20 sie 2018
Posty: 2


witam,
mieszanka trawy to barenbrug universal. 30% zycica. 60% kostrzewa czerwona, 10% wiechlina.
trawnik ma 11 dni czy to mozliwe ze kostrzewa czerwona juz powschodzila ?
trawnik siany 25 g m2

ElzbietaFranka 23:49, 20 sie 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
W tym roku wszystko mozliwe. Cieplo i pewnie dobrze podlewasz wiec kielkuje.
Twu twu przez lewe ramie, ale ladnie wschodzi. Siales maszynka to widac.
Teraz koszenie za tydzien na wys 5-6 cm nie nizej bo cieplo, pod wieczor kos.
A przed zalozeniem podsiales nawozami?
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
krzychoo900 00:39, 21 sie 2018

Dołączył: 25 lut 2018
Posty: 13
Hej wszystkim od weekendu majowego....Nie miałem czasu żeby napisać ale tak jak wy miałem mały problem u siebie z trawnikiem ale na spokojnie wszystko to sobie ładnie ogarnąłem tzn chwasty, chwastnicę itp którą miałem wszędzie z trawnika jestem zadowolony rośnie ładnie tylko w jednym miejscu gdzie woda stoi dłużej to mam bardziej żółta i nie chce za bardzo rosnąć, ale poczekamy zobaczymy, trawa barenbrug green universal... Trawka chwilę po koszeniu, dwa dni później jeszcze ładniejsza
Na chwastnicę puma, nie niszczy mojej akurat mieszanki na inne chwasty dałem starane, i nawóz yara raz w miesiącu. Też bałem się że młoda trawa i że nie powinno się tych zabiegów robić ale gdyby nie to to nie miał bym trawy tylko sam chwast....


Wojtson 02:28, 21 sie 2018

Dołączył: 17 sie 2018
Posty: 6
Danusiu a możesz polecić jakąś tańszą mieszanke? Mam troche terenu do obsiania a ta Kiepenkerl mnie zrujnuje
ElzbietaFranka 09:54, 21 sie 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Krzysiu bardzo ładny wrocilam w watku do maja trawy wschodzacej jeszcze nie bylo, ale chwasty rosly.

Jak masz jakies foty ze wschodzaca trawa to pokaz jak to wygladalo.
Warto bylo robic rozne zabiegi pielegnacyjne.

Zebys nie przenawozil juz letnim nie nawoz.
Jesiennym zasil pod koniec sierpnia lub na poczatku wrzesnia ma byc chlodniej. Zachowaj co najmniej 6 tygodni odstep po ostatnim nawozeniu letnim.

Trawnik super.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
krzychoo900 08:34, 23 sie 2018

Dołączył: 25 lut 2018
Posty: 13
Zdjęcie widzę że mam tylko jedno prawie miesiąc od siewu..... Nie za bardzo mi się to wtedy podobało


Jesienny podam na spokojnie we wrześniu, zastanawiam się czy na zimę jej nie zmulczować?
Gardenarium 08:43, 23 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wojtson napisał(a)
Danusiu a możesz polecić jakąś tańszą mieszanke? Mam troche terenu do obsiania a ta Kiepenkerl mnie zrujnuje


Niekoniecznie, bo taniej mieszanki musisz wysiać dużo więcej, jeśli chodzi o kilogramy i wydasz podobnie. To pozorna oszczędność. Gala jest wydajna i nie zrujnuje na pewno. Zrujnuje cię wydawanie pieniędzy na coś, co jest kiepskiej jakości i nie da efektu ładnego trawnika.

Gala Rasen siejesz jak pamiętam z kursu - 10 kg / 500 m2.

Tania trawa 10 kg na 200 m2.

Czyli porównując - Gala 0,58 zł/m2 a tania 0,60 zł/m2. Czy warto kupować tanie? Nie.
Nieważna cena za 1 kg, ważna wydajność.
Często "dopychaczem" tanich mieszanek jest wiechlina roczna, ma jsnozielone listki i cięgle kwitnie, oraz tworzy nasiona. Takiego trawnika na pewno nie chcesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:55, 23 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
krzychoo900 napisał(a)
Zdjęcie widzę że mam tylko jedno prawie miesiąc od siewu..... Nie za bardzo mi się to wtedy podobało


Jesienny podam na spokojnie we wrześniu, zastanawiam się czy na zimę jej nie zmulczować?


Tutaj należałoby posypać trawnik żyzną ziemią (nie torfem) i przegrabić oraz dosiać nasiona. Podlewać. Ja bym teraz dała nawóz do trawników normalny ostatni raz. A pod koniec września jesienny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krzychoo900 09:11, 24 sie 2018

Dołączył: 25 lut 2018
Posty: 13
Pani Danusiu to jest zdjęcie z czerwca, nic nie dosiewałem i nic nie posypywałem, zobaczy Pani kilka postów wyżej
Gardenarium 14:45, 24 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kilka postów wyżej jest wspaniały, zadbany trawnik
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies