Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Aneta101 15:27, 20 lip 2018

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 20
Co mogę teraz z tym zrobić?
Gardenarium 18:02, 20 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kosić i podosypywać najlepiej przesiany kompost w miejsca gołe i bardziej żółte. Kompost wzmocni trawę, bo jest żyzny.

A jak nie masz to nawieziesz nawozem sztucznym do trawników.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aneta101 11:00, 21 lip 2018

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 20
Kompostu niestety nie mam, więc zostaje sztuczny. Może poleci mi Pani jakiś nawóz, z góry wielkie dziękuję

waldek727 12:59, 21 lip 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Aneta101 napisał(a)
Kompostu niestety nie mam, więc zostaje sztuczny. Może poleci mi Pani jakiś nawóz, z góry wielkie dziękuję

To gdzie składujesz odpady organiczne jak nie masz kompostowników?
Aneto. Nie ma ,,jakiś" nawozów w sklepach ogrodniczych. Przed założeniem trawnika należy zlecić badanie gleby, przedsiewnie uzupełnić brakujące w niej składniki konkretnymi nawozami i po wysiewie nasion pozwolić trawie na to aby się porządnie ukorzeniła.Danusia jest konkretną osobą ale nie ma w oczach recepty na każdy nieprawidłowo założony trawnik w Polsce.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Marta531 12:10, 04 sie 2018

Dołączył: 04 sie 2018
Posty: 1
Witam

Ponad dwa tygodnie temu skończyliśmy z mężem przygotowywać teren pod trawnik.
Nowa działka, trawnik ma być pierwszy raz zakładany.
Niestety przez upały nie posialiśmy trawy.
Teraz na przygotowanym wcześniej terenie wyrastają chwasty a ziemia miejscami staje się bardzo zbita.
Na bieżąco staramy się wyrywać chwasty, ale na 100 wyrwanych wydaje się że wyrasta 200.
Bardzo proszę o radę co zrobić przed posianiem trawy.
Nie chce używać chemii na chwasty bo w domu są małe dzieci i różnie może być.
Czy wypożyczenie glebogryzarki i przemielenie całego terenu (5 arów ) niszcząc i wybierając chwasty, a od razu wzruszyć ziemie jest dobrym pomysłem?
Jeśli nie to proszę o jakiś inny sposób.

Pozdrawiam
Marta
waldek727 12:15, 05 sie 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Zruszyć ziemię kultywatorem i posiać białą gorczycę. Pod koniec września przejechać glebogryzarką cały teren i dalej postępować zgodnie z zasadami zakładania trawnika z siewu.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
kapsior13 10:24, 07 sie 2018

Dołączył: 07 sie 2018
Posty: 2
Witam, w tym sezonie założyłam mój pierwszy ogródek. Mam 100m2 przy mieszkaniu i wysialiśmy trawę na prawie całej powierzchni (pomijając taras oraz pas wzdłuż płotu gdzie są roślinki). Niestety trawa średnio nam się przyjęła mimo podlewania dwa razy dziennie. Długo nie było nic, jedynie przy obrzeżach gdzie była mocniej wysiana. Jednak z biegiem miesięcy w końcu uzyskaliśmy jakiś efekt. Jakiś, ponieważ jest wciąż sporo plam.
I tu pytanie, co z tym zrobić. Jak przygotować te plamy do ponownego zasiania i kiedy to uczynić (teraz, na jesień, a może dopiero wiosną). Bałam się mocno zagrabić te obszary, aby tej świeżej trawy w około nie uszkodzić.
Drugie pytanie, co powinnam zrobić teraz z całym trawnikiem, czy jakoś go nawozić i kiedy?
eVka 10:45, 07 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Jak była przygotowana ziemia pod trawnik, bo widzę piaszczystą ziemię. Nie przysypałaś przesianym kompostem lub ziemią do trawników nasion po wysianiu?
____________________
ElzbietaFranka 17:47, 07 sie 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Dopóki będzie basen i inne instalacje na trawniku nic nie zrobisz. Od wysiania do wschodu i późniejszego koszenia aby po nim chodzić potrzebne co najmniej 1,5 miesiąca.

Moim zdaniem jak skończy się sezon posciagasz te wszystkie instalacje kup kilka worków ziemi do trawnika
Skos trawnik dosyć nisko rozłóż ziemię wszędzie ok centymetra nawiez troche nawozem jesienny rozgrab wszystko równiutki i posiej trawę ręcznie równo lekko przegrab i ubij odwrotna strona grabi podłej. Po 2 tygodniach powinna wzejść trawka.
Odpowiednia pora byłby początek września.
Wiosna wygrabić, na początku kwietnia rozsiewaj nawóz wiosenny ponów nawożenie we połowie czerwca do końca czerwca i później początek września jesiennym.

Następnie kosić i podlewac w zależności od pogody.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wojtas87 00:03, 11 sie 2018

Dołączył: 10 sie 2018
Posty: 1
Witam wszystkich na forum, zdecydowałem napisać się post, ponieważ po obserwacji forum widzę jak dużą wiedzę mają użytkownicy, a ja niestety jestem dopiero początkującym "ogrodnikiem"

Miesiąc temu zabrałem się za zrobienie pierwszego w życiu trawnika.
Wcześniejsze "coś" nie można było nazwać trawą a raczej klepiskiem z samosiejką.
Chciałem zrobić trawnik ekonomicznie, jak najmniejszym nakładem pracy i w dodatku sam, więc niestety musiałem pomijać niektóre profesjonalne etapy tworzenia trawnika.
Jednak podsumowując nie wyszło źle, a co najważniejsze jestem zadowolony z efektu.
Aktualnie jestem po pierwszym koszeniu i mam pytanie co dalej?

1.) Kupiłem kilka worków Yara Mila Hydrocomplex czy mogę już delikatnie potraktować tym nawozem trawnik, czy wstrzymać się z nawożeniem na następny sezon? Zastosować jakiś inny nawóz?

2.) Chwasty, owszem są. Specjalnie wstrzymywałem się z pierwszym koszeniem dość długo abym zaobserwował dokładnie gdzie i jakie chwasty wychodzą. Pytanie:
Czy dobrze zaobserwowałem, że głównym problemem u mnie będzie występowanie perzu i lebiody (komosy)?

3.) Co z chwastami? Zrobić oprysk czy polecacie jakiś preparat w granulkach (jeśli już chciałbym aby działał na te chwasty które u mnie występują, a nie jakiś uniwersalny.

4.) Ogólnie patrząc na trawnik do jakich porad powinienem się zastosować aby trawnik był piękny, gęsty i zielony?

Poniżej wklejam zdjęcia jak to wszystko wygląda.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies