Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Aneta101 22:20, 02 lip 2018

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 20
Bardzo dziękuję za odpowiedź, dziś zaczęłam wyrywać zielsko. Jak widać na zdjęciu trawa jest miejscami mocno przerzedzona, czy mogę już na tym etapie dosiewać?
Gardenarium 08:58, 04 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najpierw wyrwij chwasty, bo zasilisz glebę świeżą ziemią i nasionami, ale ten zabieg wzmocni również chwasty.
Więc najpierw wyrwij, a potem dosiewaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aneta101 06:38, 05 lip 2018

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 20
Pani Danusiu nie wiem, czy dobrze rozumiem, dosiewki robić mieszając nasiona ze świeżą ziemią? Może to głupie pytanie, za co z góry przepraszam ale jestem totalnie początkująca w tematach ogrodowych.
Zakładamy, a raczej próbujemy założyć trawnik etapami, w innej części działki sialiśmy trawę późną jesienią, nie miała łatwo bo nasiona rozwiało potem wymyło deszczem i na wiosnę wyglądała bardzo słabo, pierwsze koszenie było dopiero 18 maja, po drugim koszeniu zrobiliśmy dosiewki przysypując nasiona ziemią uniwersalną wymieszaną z naszą. Drugą połowę czerwca byliśmy na wyjeździe, ale w tym czasie trawnik był podlewany, po dwóch tygodniach trawa sporo urosła i miejscami pojawiły się kłosy, przed wczoraj była koszona trzeci raz i wygląda jn.
Pojawiły się takie kępy i chwasty też się pojawiają i zroiły się dwie żółte plamy choć podlewamy regularnie. Proszę o radę co dalej robić, żeby trawnik wyglądał jak należy. Sialiśmy trawę Barenburg sport skład na zdjęciu poniżej.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc

Aneta101 06:47, 05 lip 2018

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 20


Zdjęcia były robione po południu te bardziej zielone i pod wieczór te bardziej żółte poniżej jeszcze kilka z popołudnia

Aneta101 07:32, 05 lip 2018

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 20
Skład na fotce jest mało czytelny więc dla jasności sialiśmy mieszankę jn.
Lolium Perenne 40%
Poa Pratensis 20%
Festuca Rubra Rubra 40%
Aneta101 08:00, 12 lip 2018

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 20
Pani Danusia pewnie w ferworze pracy, może inni bardziej doświadczeni w temacie podpowiedzą co dalej robić żeby trawnik był ładny i czy z tymi kępami mam coś robić, czy się z czasem wyrówna, a może to któryś z gatunków trawy jaką sialiśmy?
Czekam z niecierpliwością i z góry dzięki
jason 09:25, 12 lip 2018

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
Aneta101, Na zdjeciach te kepy to zycica trwala, z mojego skormnego doswiadczenia wyrosła taka duża bo było za mało nasion. Jak taka pojedyncza życica nie ma konkurencji, czyli jest za rzadko posiane to rośnie w siłę i wychodzi z niej taka duża kępa. Jesli wokół jest dużo nasion to trawa nigdy nie wyrosnie w kepe tylko bedzie miała mniejszy pokrój, nie będzie tyle miejsca, będzie konkurować. Na ostatnich zdjęciach prawie nie widac kostrzwy w dodatku widac prześwity ziemi, czyli były pewnie jakieś puste placki wokół tych kęp.

Aneta101 napisał(a)
nie miała łatwo bo nasiona rozwiało potem wymyło deszczem i na wiosnę wyglądała bardzo słabo


I tu jest odpowiedź były puste placki, nie było szybkiej dosiewki, życica była sama i wyrosły kępy. Kępa kępą zostanie jak już taka wyrosła. Pozostaje usunąć wszystkie kępy, dosypac ziemi i zrobić dosiewkę.
Aneta101 10:39, 12 lip 2018

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 20
Jason dziękuję za szybką odpowiedź, też mi przyszło do głowy, żeby kępy powycinać i utwierdziłeś mnie w tym, że samo się to nie ureguluje.
Czy w tych małych prześwitach też dosiewać, cz to samo zarośnie?
I jeszcze jedno ten trawnik był raz sypnięty azofoską, ale bardzo bardzo delikatnie jakieś półtora tygodnia temu, powiedz mi proszę co z dalszym nawożeniem? Czy nawozić jeszcze latem? Jeśli tak to poproszę o polecenie sprawdzonego nawozu?
Z góry wielkie dzięki
Aneta101 10:48, 12 lip 2018

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 20
Żeby nie doprowadzić do powstania kęp, chyba jak najszybiej powinnam zrobić dosiewki na drugim sześciotygodniowym trawniku? O tym trawniku już pisałam w tym wątku wcześniej, który to mocno porosła lebioda podczas naszej dwutygodniowej nieobecności, ale udało mi się go wyplewić i wygląda już tak
A dla porównania było tak

Co sądzicie dosiewać już?
waldek727 14:32, 12 lip 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Aneta101 napisał(a)
Czy nawozić jeszcze latem? Jeśli tak to poproszę o polecenie sprawdzonego nawozu?
Z góry wielkie dzięki

Przekompostowany obornik, kompost, mączka bazaltowa.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies