Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

benek89 11:59, 02 lip 2019

Dołączył: 14 cze 2019
Posty: 5
Cześć,
podsyłam fotki jak wygląda trawnik po 3 tygodniach od ostatniego postu + działania które prowadzę na własną rękę w czasie którym dysponuję:

Od ostatniego postu:
- zmierzyłem dokładnie trawę - wychodzi 650m2
- nie mam nawodnienia także jest makabrycznie ciężko go utrzymać. Szczególnie stronę na której jest widoczna skarpa. Jest tam eskpozycja na słońce od wschodu do zachodu
- tam gdzie są miejsca zacienione jest łatwiej
- skosiłem na 4 cm. Następnie lekkie drapanie darni grabiami + 25kg yara mila complex. Po nawożeniu podlewałem chyba z 4 godziny. Powtórka następnego dnia.
- koszenie po 7 dniach. Przyrost trawy w workach z 80l na +/- 620l w tym samym interwale czasowym.
- po koszeniu podlewanie. Następnie przez dwa dni wyrywałem na kolanach chwastnicę aby nie zakwitała. Wyszedł kosz 120l. Nie wszystko udało się wyrwać ale sporo. Teraz jak widzę pod nogami to wyrywam dalej (W przyszłym roku planuję opryskać Pumą )
- Po następnym tygodniu pryskałem chwatoxem. W nocy spadł deszcz (jedyny dzień w całym tygodniu...) ale widzę, że cześć chwatów żółknie.

Dalszy plan:
- pod koniec bieżącego tygodnia jak trawa podrośnie drugi raz będę pryskał chastoxem.
- Na koniec lipca będę nawoził drugi raz 25kg yara mila complex
- w sierpniu /wrześniu zobaczę jakie będą prognozy będę krótko kosił, rozsypywał ziemię workową (poruszył lekko po całości) + dosiewka po całości w mixie Agroland Herkules + Substral samo zagęszczająca. Dozowanie trawy wg. subiektywnego odczucia i pustych placów


Walczę jak potrafię i ile mam czasu

Mateusz
ElzbietaFranka 13:46, 02 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13912
Benek nie kos tak nisko bo sucho lepiej jak trawa wyższa kos na 6 cm. I tak kosisz prawie co tydzień. Chodzi o to aby ją tylko musnąć. Resztę napisałam na priv.

Nie jest źle po tym ratowaniu szczególnie na fotce z basenem
Najgorszy stan te kępki przy domu. Moim zdaniem zagęści się.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
fruciak 08:54, 09 lip 2019

Dołączył: 26 cze 2019
Posty: 11
benek89 napisał(a)
Cześć,
podsyłam fotki jak wygląda trawnik po 3 tygodniach od ostatniego postu + działania które prowadzę na własną rękę w czasie którym dysponuję:

Od ostatniego postu:
- zmierzyłem dokładnie trawę - wychodzi 650m2
- nie mam nawodnienia także jest makabrycznie ciężko go utrzymać. Szczególnie stronę na której jest widoczna skarpa. Jest tam eskpozycja na słońce od wschodu do zachodu
- tam gdzie są miejsca zacienione jest łatwiej
- skosiłem na 4 cm. Następnie lekkie drapanie darni grabiami + 25kg yara mila complex. Po nawożeniu podlewałem chyba z 4 godziny. Powtórka następnego dnia.
- koszenie po 7 dniach. Przyrost trawy w workach z 80l na +/- 620l w tym samym interwale czasowym.
- po koszeniu podlewanie. Następnie przez dwa dni wyrywałem na kolanach chwastnicę aby nie zakwitała. Wyszedł kosz 120l. Nie wszystko udało się wyrwać ale sporo. Teraz jak widzę pod nogami to wyrywam dalej (W przyszłym roku planuję opryskać Pumą )
- Po następnym tygodniu pryskałem chwatoxem. W nocy spadł deszcz (jedyny dzień w całym tygodniu...) ale widzę, że cześć chwatów żółknie.

Dalszy plan:
- pod koniec bieżącego tygodnia jak trawa podrośnie drugi raz będę pryskał chastoxem.
- Na koniec lipca będę nawoził drugi raz 25kg yara mila complex
- w sierpniu /wrześniu zobaczę jakie będą prognozy będę krótko kosił, rozsypywał ziemię workową (poruszył lekko po całości) + dosiewka po całości w mixie Agroland Herkules + Substral samo zagęszczająca. Dozowanie trawy wg. subiektywnego odczucia i pustych placów


Walczę jak potrafię i ile mam czasu

Mateusz



Wygląda to dużo lepiej , nie obawiasz się o młody trawnik używając chwastoxu ?, ja też mam chwastnicę wyrwałem razem z ojcem około już 9 taczek i jeszcze trochę zostało, z tym nawożeniem też żebyś nie przesadził jak tak często robisz bo go spalisz.

fruciak 08:55, 09 lip 2019

Dołączył: 26 cze 2019
Posty: 11
ElzbietaFranka napisał(a)
Benek nie kos tak nisko bo sucho lepiej jak trawa wyższa kos na 6 cm. I tak kosisz prawie co tydzień. Chodzi o to aby ją tylko musnąć. Resztę napisałam na priv.

Nie jest źle po tym ratowaniu szczególnie na fotce z basenem
Najgorszy stan te kępki przy domu. Moim zdaniem zagęści się.


Zapewne kosi nisko żeby łatwiej było wyrywać i namierzyć chwastnice
ElzbietaFranka 22:47, 09 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13912
Chwastnice lepiej jest wyrywać wyższa. Jak trawa nisko koszona chwastnica się rozrasta kłosy wyrastają przy samej ziemi.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ewwa 23:12, 09 lip 2019


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
ElzbietaFranka napisał(a)
Chwastnice lepiej jest wyrywać wyższa. Jak trawa nisko koszona chwastnica się rozrasta kłosy wyrastają przy samej ziemi.


zgadza się, niestety i do chwastnicy dobrym narzędziem jest widelec (tylko nie uzywać sreber rodowych, bo widelec potem jest do wyrzucenia).
fruciak 13:38, 14 lip 2019

Dołączył: 26 cze 2019
Posty: 11
ewwa napisał(a)

zgadza się, niestety i do chwastnicy dobrym narzędziem jest widelec (tylko nie uzywać sreber rodowych, bo widelec potem jest do wyrzucenia).


Ja zakupiłem fiskarska xact do wyrywania chwastnicy, świetnie się sprawdza przy dobrej wprawie nie trzeba mocno go wbijać.
waldek727 02:03, 19 lip 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Ośmioletni trawnik zakładany z siewu, bez grama sztucznego nawozu i chemicznych oprysków.
Eksperymentujcie dalej z mieszankami, nawozami, opryskami i czym się jeszcze da.
















____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Kojak 06:54, 19 lip 2019


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Waldek , angielskie mogą się schować
____________________
TomekSosnowe zacisze
elofura 08:08, 26 lip 2019

Dołączył: 08 sie 2012
Posty: 14
@waldek727

Mam pytanie skoro nie dajesz rama nawozu, to czym trawnik się odżywia? Czy jakoś specjalnie przygotowywałeś podłoże pod trawnik? Podlewanie z systemu nawadniania?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies