Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 23:35, 13 cze 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
maciejxs napisał(a)
Hej.
Mam pytanie. Otóż mam do zrobienia kawałek nowego trawnika. Przywiozłem "nową" ziemię, trochę torfu, przemieszałem to. Cześciowo miejsce gdzie ma powstać trawnik wyrównałem. Jednak do siania nie doszło i "trawa" raczej to co nawiało zaczęło samo rosnąć.
Na dniach chciałbym dokończyć temat trawnika i pytanie czy to co teraz wyrosło nie jest problemem tzn przekopać ogródek, przegrabic i siać czy może trzeba to potraktować jakimś środkiem chemicznym?
Trawa do siania Graminex Wembley.



Albo przekopać, albo potraktować śr, chemicznym a najlepiej wypielić dokładnie ręcznie, wybrać chwasty i siać od nowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wasiu 10:09, 14 cze 2019

Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 14
ElzbietaFranka - dziękuję za odpowiedź. To że wschodzi kilka tygodni to wiem ale wydawało mi się, że powinna mniej więcej równo być zielona a z dnia na dzień bardziej się zagęszczać i rosnąć w górę
Pod tujami i w cieniu lepiej wschodzi bo tam tak nie pali słońce (a mamy mega upały) zdjęcia są z godziny 7:40.
Głębokość wsiąkania to jakieś 3-6 cm przy częstotliwości i długości podlewania jakie teraz stosuję. W miarę zwiększania się trawy i co za tym idzie ich korzeni będę podlewał dłużej. Robię tak aby nie spłukiwać nasion za dużą ilością wody.
benek89 10:26, 14 cze 2019

Dołączył: 14 cze 2019
Posty: 5
Dziń dobry,
mam na imię Mateusz i jestem nowym członkiem forum

Zwracam się z pytaniem czy wygląd mojego trawnika jest normlany czy powinienem "coś" zadziałać.

Krótka historia:
- ziemia pod trawnik oraz trawnik zakładany przez "Ogrodnika" - tak przynajmniej się reklamuje, co uważam po obecnym stanie, że jest naciąganiem.

- teren pod trawę ok 700m2. Działka karczowana, nie pryskana, nawiezione ok 100 ton ziemi, założona bardzo drobna siatka na kreta oraz wysiana trawa na początku marca 2019
- druga dosiewka przez ogrodnika zrobiona ma początku maja
- wczoraj po awanturze pojawił się ponownie i sypnął "3 ziarnka na krzyż"
- trawnika ani razu nie nawożony

Proszę o pomoc co dalej zrobić z obecnym stanem. Obawiam się, że obecnego ogrodnika nie zmuszę do korekty.

Osobiście myślałem o następujących krokach:
- zielsko póki co zostawić
- skosić na ok 4 cm
- zrobić pierwsze nawożenie i porządnie podlewać przez tydzień
- po tygodniu ponowne koszenie na 4 cm, dosiewka po całości i przysypanie ziemią workową.

Dodam tylko, że trawa rośnie kępkami i baaaardzo powoli. Trawa z Agrolandu. Pierwsza mieszanka to Diana. Druga i trzecia dosiewka Herkules.

Mateusz
benek89 10:35, 14 cze 2019

Dołączył: 14 cze 2019
Posty: 5
Dla porównanie zdjęcia z 08_05_2019

Mateusz
fruciak 08:33, 26 cze 2019

Dołączył: 26 cze 2019
Posty: 11
slony7 napisał(a)
Witam.
Jestem nowy na forum więc jeżeli zły temat itd to wybaczcie

Mam trawę w kiepskim stanie
Kupilem nawóz Yara Villa ProComplex
Teraz chce dosiać trawę sportową gdyż teren jest ogolnie asloneczniony i suchy do tego dzieciaka intensywnie po nim biegaja.

Jaką trawę sportową polecacie w przyzwoitej cenie ?
Potrzebuje 15KG na dosiewkę ręczną


Jeśli wybierasz trawę sportową weź pod uwagę częste koszenie, ja także mam dzieci trawę posianą 1 maja, rośnie dość szybko aby utrzymać ją w dobrym stanie 2 razy w tygodniu trzeba kosić, ja mam trawę Barenbrug Sport ogólnie polecam
fruciak 08:35, 26 cze 2019

Dołączył: 26 cze 2019
Posty: 11
sarniak11 napisał(a)
Witam, 25.05.2019 tj 13 dni temu zasiałem trawnik z mieszanki Barenbrug Sport , trawnik ok 700m2.

Mam automatyczne nawadnianie podlewam intensywnie o 6 rano i 21 wieczorem, w dzień caly czas grzeje slonce od tych 13 dni.

Mój trawnik wyglada jak na foto poniżej , ( zdjęcia z wczoraj tj z 12 dnia od wysiewu)

Jest wiele miejsc gdzie jest "rzadko" , obecnie klosy maja 2-4cm, czy juz dosiewać ??

Czy te puste miejsca sie same zagęszczą , po koszeniu, lub po upływie kolejnych dni ??

Domek jest na nowym osiedlu ( wczesniej pole) , wyszło dużo chwastnicy, ale wiem , że nic nie zrobie tylko potem dużo kosić i podlewać to ponoć obumrze



Jeżeli wyszło dużo chwastnicy działaj czym prędzej wyrywając, u mnie z pola tez nawiało mimo częstego koszenia dość nisko bardzo ciężko jest to kosiarką podciąć, działam wyrywając ręcznie bo oprysku na to niestety w polsce nie ma, dodatkowo czytałem że chwastnica właśnie lubi wodę zatem raczej wskazania są żeby nie podlewać.
fruciak 08:45, 26 cze 2019

Dołączył: 26 cze 2019
Posty: 11
wasiu napisał(a)
Podczepię się pod pytania kolegi sarniak11.
Mam identyczne problemy

Trawa wysiana u mnie 4 czerwca i trawnik wygląda identycznie...
Podlewane 3 razy dziennie (7:00, 17:00, 23:00)
Dosiewać? Czekać aż się rozrośnie? Help!!

Trawnik na zdjęciach poniżej:



Poczekaj, wiem że jesteście wszyscy niecierpliwi i się cieszycie trawą bo zasialiście i byście od razu chcieli mieć najpiękniejsza ja też sam taki byłem spokojnie na to trzeba czasu, czy niemowlak od razu po tygodniu raczkuje, siedzi sam ? no nie. wyrośnie i wzejdzie uważam że nawadnianie o 17 to raczej słaby pomysł po chwili słońce zrobi swoje i będziesz miał znów sucho.

Mój trawnik zasiany był 1 maja, przez pierwsze dwa tygodnie było totalnie zimno ruszył ostro pod koniec maja.

Trawnik po miesiącu zasiany



Trawnik teraz



fruciak 09:09, 26 cze 2019

Dołączył: 26 cze 2019
Posty: 11
benek89 napisał(a)
Dziń dobry,
mam na imię Mateusz i jestem nowym członkiem forum

Zwracam się z pytaniem czy wygląd mojego trawnika jest normlany czy powinienem "coś" zadziałać.

Krótka historia:
- ziemia pod trawnik oraz trawnik zakładany przez "Ogrodnika" - tak przynajmniej się reklamuje, co uważam po obecnym stanie, że jest naciąganiem.

- teren pod trawę ok 700m2. Działka karczowana, nie pryskana, nawiezione ok 100 ton ziemi, założona bardzo drobna siatka na kreta oraz wysiana trawa na początku marca 2019
- druga dosiewka przez ogrodnika zrobiona ma początku maja
- wczoraj po awanturze pojawił się ponownie i sypnął "3 ziarnka na krzyż"
- trawnika ani razu nie nawożony

Proszę o pomoc co dalej zrobić z obecnym stanem. Obawiam się, że obecnego ogrodnika nie zmuszę do korekty.

Osobiście myślałem o następujących krokach:
- zielsko póki co zostawić
- skosić na ok 4 cm
- zrobić pierwsze nawożenie i porządnie podlewać przez tydzień
- po tygodniu ponowne koszenie na 4 cm, dosiewka po całości i przysypanie ziemią workową.

Dodam tylko, że trawa rośnie kępkami i baaaardzo powoli. Trawa z Agrolandu. Pierwsza mieszanka to Diana. Druga i trzecia dosiewka Herkules.

Mateusz


Hej,

Nie jestem ekspertem bo też dopiero początkującym ale trochę czytałem na temat trawy, jeżeli to robił ogrodnik to szkoda to komentować, przy takiej powierzchni działki jak rozumiem nawadniania nie masz, zatem uważam że raczej wymarzonej trawy nie będziesz miał jak podlewasz z węża, druga sprawa czemu dosiana trawa nie jest tej samej firmy / tego samego gatunku tylko mieszasz ?.

Zostaw jak jest, podlewaj rano / wieczorem ale tak żeby nie było kałuż, mierzyłeś pH gleby ? ja jak siałem swoja na początku maja zakupiłem specjalną ziemię do zakładania trawników i to mnie uratowało, ponieważ parametry gleby były fatalne, co do nawożenia to jeżeli już to z siewnika wieczorem Agrecol do nowych trawników i regeneracji, tylko nie przesadź bo będzie bardzo zielona jak na zdjęciu 1 ( ta najwyższa pytanie czy to na pewno trawa a nie jakiś chwast..

Czym siał ten ogrodnik, oraz ile trawy w kg poszło na te 700m2.. ?
ElzbietaFranka 12:48, 26 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
wasiu napisał(a)
ElzbietaFranka - dziękuję za odpowiedź. To że wschodzi kilka tygodni to wiem ale wydawało mi się, że powinna mniej więcej równo być zielona a z dnia na dzień bardziej się zagęszczać i rosnąć w górę
Pod tujami i w cieniu lepiej wschodzi bo tam tak nie pali słońce (a mamy mega upały) zdjęcia są z godziny 7:40.
Głębokość wsiąkania to jakieś 3-6 cm przy częstotliwości i długości podlewania jakie teraz stosuję. W miarę zwiększania się trawy i co za tym idzie ich korzeni będę podlewał dłużej. Robię tak aby nie spłukiwać nasion za dużą ilością wody.






Pokaż ten trawnik jak teraz wygląda.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Greenwitek 12:59, 01 lip 2019

Dołączył: 22 sty 2019
Posty: 12
Czy można przeprowadzić aeracje na trawniku który był siany 25 maja tego roku, już się pięknie zazielenił, dobrze znosi suszę, bo regularnie podlewam, ale gdy to robię to woda stoi w miejscu i ciężko wbić widły, korzenie też nie są długie. Trawa to Barenbrug Sport, planuje też posiać pierwszy raz nawóz. Poczekać na deszcze czy działać?

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies