Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Czada 14:51, 30 lip 2019

Dołączył: 28 lip 2019
Posty: 6
effka napisał(a)

Współczuję



Współczucie ważne, Dziekuje
Bardziej jednak potrzebuje dobrej, fachowej porady
eVka 14:57, 30 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Randapu nie używaj. To jest najgorsza trucizna. Poczytaj o nim... Może posyp istnejący trawnik dobrej jakości ziemią z kompostem (w kompostowniach miejskich można kupić) i wysiej trawnik na nowo. Chcociaż nie wiem czy to dobry pomysł...
____________________
analyzer65 17:23, 30 lip 2019

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Skoś to co jest jak najniżej.
Nowa warstwa ziemi ok 5 do 7cm i wysiew nasion. Na koniec uwałować i podlewać.
waldek727 04:26, 06 sie 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
elofura napisał(a)
@waldek727

Mam pytanie skoro nie dajesz grama nawozu, to czym trawnik się odżywia? Czy jakoś specjalnie przygotowywałeś podłoże pod trawnik? Podlewanie z systemu nawadniania?


Na tym forum napisałem setki postów odnośnie zakładania trawników z siewu, przygotowania podłoża i dalszej ich pielęgnacji. Opieram swoją wiedzę na własnym doświadczeniu i artykułach przeznaczonych dla profesjonalistów. Mało kto jednak sam zakłada trawnik profesjonalnie w swoim ogrodzie wykorzystując materiały z Ogrodowiska. Najczęściej trawniki zakładane są na zasadzie - byle gdzie, byle jak i byle co, aby jak najszybciej, zapominając o tym, że trawa jest najbardziej wymagającą rośliną w ogrodzie.

Elofura. Ja także nawożę swój trawnik systematycznie z tym, że stosuję wyłącznie nawozy organiczne. Podłoże pod trawnik przygotowywałem bardzo starannie przez prawie miesiąc. Przede wszystkim nawiozłem odpowiednią ilość obornika, kompostu i mączki bazaltowej. Nie mam systemu nawadniania. Swój trawnik podlewam średnio 2 razy w tygodniu tak, aby gleba była wilgotna do ok 20 cm.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
elofura 08:14, 06 sie 2019

Dołączył: 08 sie 2012
Posty: 14
@waldek727
Dziękuje za odpowiedź. Zaciekawił mnie właśnie twój post i zacząłem czytać twój wątek. Poprostu chapeau bas dla Ciebie za to co zrobiłeś i robisz w swoim ogrodzie.
Anico 08:05, 07 sie 2019


Dołączył: 04 sie 2017
Posty: 60
Ja po lekturze "Trawniki poradnik zakładania i pielęgnowania" polubiłam swoją koniczynę białą i nie mam aspiracji mieć pięknej gęstej trawy. Na moje potrzeby wystarczy mi mieszanka, która ładnie kwitnie na dodatek.
____________________
wiciokrzew przewiercień
waldek727 12:40, 07 sie 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Dagmara. Nie chodzi o czyjeś aspiracje, a o preferencje i możliwości. Na Ogrodowisku przez lata opisano chyba wszystkie możliwości zadarniania gleby. Jedni preferują u siebie trawniki tzw ,,angielskie", inni trawniki z mikrokoniczynką, a i są tacy których ogrody pięknie wyglądają z kwietną łąką. Część z nas również osłania glebę niskimi roślinkami zadarniającymi i płożącymi się po ziemi pnączami.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
fenix 12:45, 11 sie 2019

Dołączył: 11 sie 2019
Posty: 8
Witam serdecznie,
stoję przed zamiarem posiania trawnika jednak mam wątpliwości co do jakości ziemi.

Przekrój ziemi to od 30 do 50cm ziemi żyznej, później warstwa piasko-gliny (od 2 do 5cm) i ostatecznie sama glina.

Ziemia ma ph w granicach 6. Jest żyzna, zasobna (dużo dżdżownic) ale bardzo zbita. Sucha jest twarda jak kamień, nie idzie wbić szpadla, mokra natomiast jest śliska/tłusta.

Proszę o poradę jak przygotować prawidłowo ziemię pod trawnik.

fruciak 09:14, 14 sie 2019

Dołączył: 26 cze 2019
Posty: 11
fenix napisał(a)
Witam serdecznie,
stoję przed zamiarem posiania trawnika jednak mam wątpliwości co do jakości ziemi.

Przekrój ziemi to od 30 do 50cm ziemi żyznej, później warstwa piasko-gliny (od 2 do 5cm) i ostatecznie sama glina.

Ziemia ma ph w granicach 6. Jest żyzna, zasobna (dużo dżdżownic) ale bardzo zbita. Sucha jest twarda jak kamień, nie idzie wbić szpadla, mokra natomiast jest śliska/tłusta.

Proszę o poradę jak przygotować prawidłowo ziemię pod trawnik.



Ja na pewno po zasianiu trawy posypał był specjalną ziemią do trawników, wiem po sobie że tam gdzie nie było tej ziemi bo wiatr zdmuchnął trawa nie urosła.
Gardenarium 23:56, 22 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba wprowadzić i wymieszać z ziemią obornik, kompost i wszystko co masz dostępne, i przejechać to broną rotacyjną celem wymieszania.

Posypywanie po wierzchu - nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies