Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

MirellaB 08:01, 16 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
m_gocha napisał(a)
Magnolią i ja się pozachwycam bo faktycznie przecudnej urody Moja babcia by powiedziała abyś czerwoną wstążeczkę na niej zawiązała aby przy tylu zachwytach chroniła ją przed urokami

Mierlko czy te szczypiorki to czosnek główkowaty? Ciekawa jestem czy trzeba go co jakiś czas rozsadzać?

Ależ Ty masz duży ogród! Chyba do tej pory nie widziałam takich szerszych kadrów! Super!


Gosiu z tą wstążka to prawda Na tą magnolię i hortki ogrodowe muszę przywiesić


Tak - te szczypiorki to czosnki główkowate. Posadziłam 4 lata temu 300 sztuk i nie mogę się ich pozbyć. Zdominowały wszystko na przodzie rabaty. Żurawki i trawy przez nie bardzo słabo rosną. Od dwóch lat po przekwitnięciu częściowo je wykopuję i sądzę w inne miejsca, ale i tak na przodzie ciągle się mnożą i jest ich sporo.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 08:04, 16 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Wiolka5_7 napisał(a)
Pięknie masz Mirellko Wszystko Ci super porosło,normalnie bussszzzz

Wiolu rośnie ładnie. Wczoraj już ostatni raz zielsko wyrywałam, bo za chwilę nie dam rady w ten gąszcz wejść, żeby nic nie uszkodzić
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Wiolka5_7 08:06, 16 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
W tym gąszczu,to pewnie,aż tak dużo nie ma tego zielska...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MirellaB 08:09, 16 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
zawitka napisał(a)
Ja nareszcie odetchnęłam z cięciem traw jak kupiłam piłę elektryczną do nich i di buksów .Naprawdę wato .Ręce miałam w bąblach mic ich nie brało mówię o miskantach trzcina była grubości 1 cm ,nie wiem jak ludzie to cięli piłką ręczną .musiałam nożem z zębami to ciąć .tak se uchodowałam miskanciki ha ha ,Teraz 3 minutki i po krzyku.Pozdrawiam .Czy to berberysy czerwone tak dają po oczach Piękne są a magnoli wymiata

To prawda z taką piłą idzie szybciutko. Mam taką piłę i w przyszłym roku to cięcie należy już do zadań męża
Każdego roku wiosną się denerwuję na to cięcie, ale nie wyobrażam sobie już ogrodu bez traw

Tak - czerwone to berberysy
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 08:13, 16 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
malgol napisał(a)
Mirelka, przejrzałam Twoje kadry ogrodowe i oczom nie wierzę... Twój ogród wygląda jakby to był czerwiec albo dalej! Mój w każdym razie taka fazę rozwoju wykazuje w lecie dopiero. Twoje czosnki główkowate wygladaja jak u mnie cebula siedmiolatka w piatym roku po posadzeniu! Pieknie masz wszystko rozwinięte i mnóstwo już kwieciaMagnolia-Cud

Gosiu, a ja mam wrażenie, że w tym roku przez ten zimny maj wszystko wolniej rośnie niż w roku poprzednim.
Czosnki faktycznie szalone. Pisałam wyżej, że się ich pozbywam z tego miejsca i pozbyć się nie mogę

A wiesz w tym roku znowu nie zakwitną moje piwonie (drugi rok bez kwiatów).
Ciekawa jestem Twoich czy będą tak szalone jak w poprzednim sezonie
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 08:15, 16 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Wiolka5_7 napisał(a)
W tym gąszczu,to pewnie,aż tak dużo nie ma tego zielska...

To już drugie pielenie wiosną, więc nie ma tragedii, ale po tych deszczach na które zresztą czekałam z utęsknieniem trochę go znowu jest Dobrze, że rośliny rosną. Zarosną i nie będzie widać
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Kawa 08:46, 16 maj 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Mirelko pięknie kolorowo tak jak wiosną powinno być
berberyey przy garażu pięknie się zagęściły a takie chuderlaki były!!
ślicznie!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
MirellaB 09:09, 16 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Kawa napisał(a)
Mirelko pięknie kolorowo tak jak wiosną powinno być
berberyey przy garażu pięknie się zagęściły a takie chuderlaki były!!
ślicznie!

Te berberysy o tej porze roku są ładne, oby nie chorowały latem jak każdego roku. Od wczesnej wiosny miały zafundowany oprysk, więc może będzie tym razem ok
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
frezja 09:40, 16 maj 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
m_gocha napisał(a)


Ależ Ty masz duży ogród! Chyba do tej pory nie widziałam takich szerszych kadrów! Super!



Miałam to samo napisać. 3 razy sprawdzałam, czy to u Ciebie
____________________
Ewa - Ogrodowy song
asiak 10:21, 16 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ja też nie mogę się pozbyć tych czosnków główkowatych. Ciągle wyrywam, a one ciągle rosną nie tu gdzie trzeba.
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies