Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

MirellaB 13:18, 13 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Magleska napisał(a)
Mirella ...fajnie ...dużo fotek

i ślicznie ,kolorowo ,bujnie na rabatach

Dziękuję za odwiedziny Ja do Ciebie też zaglądam chociaż mało piszę. Jakoś już moja aktywność na forum spadła.
Faktycznie fotek dużo - mam spokój na najbliższy miesiąc. Jakoś tak głupio mi ciągle to samo focić - nie lubię zanudzać
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 13:21, 13 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Zana napisał(a)
Tak, kupiłam z kilkoma pąkami. Już je rozwinęła i przekwitła, trochę była chyba "podpędzona" bo kwiaty miała skryte wśród dużych już liści. Mam nadzieję, że w przyszłym roku kwiaty będzie lepiej widać.

Ta magnolia ma duże liście, ale kwiaty jeszcze większe. Dobrze, że kwitnąca kupiłaś - niech Ci zdrowo rośnie

Anula pisałam u Ciebie o zawilcach. Możesz mi napisać czy te wiosenne to są te same co jesienne tzn. kwitną wiosną, a po ścięciu ponownie zakwitają jesienią, czy to zupełnie inna odmiana? Nie mam zawilcy i moja wiedza na ich temat również zerowa.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Zana 13:25, 13 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Mirelko, a bo dzisiaj nadrabiam w innych wątkach, do siebie zajrzę na końcu. To są zupełnie inne zawilce, zwą się Anemone sylvestris, zawilec wielkokwiatowy. Kwitną tylko teraz wiosną. Sieją się dosyć mocno.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
MirellaB 13:29, 13 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Zana napisał(a)
Mirelko, a bo dzisiaj nadrabiam w innych wątkach, do siebie zajrzę na końcu. To są zupełnie inne zawilce, zwą się Anemone sylvestris, zawilec wielkokwiatowy. Kwitną tylko teraz wiosną. Sieją się dosyć mocno.

Dzięki za informację To muszę koniecznie kupić wiosenne i jesienne Fajnie, że się wysiewają. Wiesz tak niedawno pozbywałam się roślin, bo za duzo kolorów, a teraz wszystko to co wydałam to jeszcze raz kupiłam Pieliłam siewki, bo po co mają rosnąć gdzie chcą, a teraz każdą siewkę pielęgnuję i zostawiam - tak mi się ogrodowo gustowo pozmieniało
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Agania 13:53, 13 maj 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
MirellaB napisał(a)



No, no...prawdziwą piękność ujrzałam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
MirellaB 14:05, 13 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Agania napisał(a)

No, no...prawdziwą piękność ujrzałam

To prawda - zachwyca wszystkich swoimi pięknymi kwiatami
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
m_gocha 23:00, 14 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Magnolią i ja się pozachwycam bo faktycznie przecudnej urody Moja babcia by powiedziała abyś czerwoną wstążeczkę na niej zawiązała aby przy tylu zachwytach chroniła ją przed urokami

MirellaB napisał(a)

Mierlko czy te szczypiorki to czosnek główkowaty? Ciekawa jestem czy trzeba go co jakiś czas rozsadzać?

MirellaB napisał(a)
Ależ Ty masz duży ogród! Chyba do tej pory nie widziałam takich szerszych kadrów! Super!

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Wiolka5_7 06:47, 15 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
Pięknie masz Mirellko Wszystko Ci super porosło,normalnie bussszzzz
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
zawitka 07:20, 15 maj 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Ja nareszcie odetchnęłam z cięciem traw jak kupiłam piłę elektryczną do nich i di buksów .Naprawdę wato .Ręce miałam w bąblach mic ich nie brało mówię o miskantach trzcina była grubości 1 cm ,nie wiem jak ludzie to cięli piłką ręczną .musiałam nożem z zębami to ciąć .tak se uchodowałam miskanciki ha ha ,Teraz 3 minutki i po krzyku.Pozdrawiam .Czy to berberysy czerwone tak dają po oczach Piękne są a magnoli wymiata
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
malgol 09:36, 15 maj 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Mirelka, przejrzałam Twoje kadry ogrodowe i oczom nie wierzę... Twój ogród wygląda jakby to był czerwiec albo dalej! Mój w każdym razie taka fazę rozwoju wykazuje w lecie dopiero. Twoje czosnki główkowate wygladaja jak u mnie cebula siedmiolatka w piatym roku po posadzeniu! Pieknie masz wszystko rozwinięte i mnóstwo już kwieciaMagnolia-Cud
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies