Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

MirellaB 13:52, 04 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Dlatego, że wiosenne wrzośce pasują z krokusami i tulipanami, a jesienne wrzosy z trawami, kosodrzewiną, berberysami.
Próbuję ułożyć rabatę z wrzosami (rysując)
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Iwk4 14:02, 04 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Miedzy wrzosy daj krokusy. Wrzośce będą kwitnąć w tym czasie swoim kolorem. Za nimi trawy. Miskanty albo rozplenice.
Obok miskantów mogą być berberysy, np. kolumnowe. Kosodrzewinę z tyłu.

Kosodrzewina, Sosna górska ( Krępulec, Kozodrzew)- Pinus mugo:
Kosodrzewina jest krzewem osiągającym około 3 m wysokości. Możemy się spotkać zarówno z odmianami wręcz ścielącymi się, jak również z małymi drzewami. Zmienność jest jej cechą charakterystyczną. Kosodrzewina porasta tereny górskie południowej i środkowej Europy w tym również w naszych Sudetach i Karpatach.Walory dekoracyjne wykazują przede wszystkim odmiany ogrodowe, wśród których warto wspomnieć m.in. o odmianie Beniamin, będącej karłowatą formą, charakteryzującą się niewielkim rocznym przyrostem (kilka centymetrów), dzięki czemu nadaje się do każdego nawet najmniejszego ogródka. Jedną z najmniejszych dostępnych odmian jest Teeny, charakteryzująca się kulistym pokrojem i osiągająca w ciągu 10 lat zaledwie 30 cm średnicy. Odmiana Ophir, również jest niska, osiąga kilkadziesiąt centymetrów wysokości oraz ponad metr średnicy, na okres zimowy przebarwiająca się na złocisty kolor. Z wyższych odmian warto wspomnieć o Gnom która osiąga w ciągu kilkunastu lat 2-3 metry wysokości i 2 m szerokości, Laurin o średnim tempie wzrostu (ok. 10 cm rocznie) osiągająca 2 metry wysokości i średnicy.
cytat pochodzi stąd: http://www.swiatkwiatow.pl/kosodrzewina-sosna-gorska--krepulec-kozodrzew--pinus-mugo-id470.html
____________________
Ogródek Iwony II
MirellaB 14:55, 04 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Super dziękuję Ci za podpowiedź. Tak zrobię ☺
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
polinka 18:11, 04 lut 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/427-wrzosce-krokusy-i-wrzosy-udany-mariaz-na-wiosennej-rabacie

Jeszcze podrzucę jak planujesz wrzosowisko
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
MirellaB 19:50, 04 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
polinka napisał(a)
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/427-wrzosce-krokusy-i-wrzosy-udany-mariaz-na-wiosennej-rabacie

Jeszcze podrzucę jak planujesz wrzosowisko

Dziękuję Ci bardzo. Czytałam ten artykuł, ale nie wydrukowałam i już nie mogłam go poszukać. Jeszcze raz wielkie dzięki ☺
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Iwk4 06:42, 05 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
polinka napisał(a)
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/427-wrzosce-krokusy-i-wrzosy-udany-mariaz-na-wiosennej-rabacie

Jeszcze podrzucę jak planujesz wrzosowisko

Tego artykułu wcześniej nie widziałam. Bardzo ciekawy. Też go przeczytałam
Nawet podany jest tam zestaw roślin na rabatę wrzosową
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 06:43, 05 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mirello, dziękuję ci za tak miły wpis u mnie. Trzymam mocno kciuki, aby ta rabatka ci wyszła.
____________________
Ogródek Iwony II
MirellaB 15:39, 05 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Pomóżcie mi zaprojektować rabatę z wrzosami i wrzoścami 5 m kw. 30 szt wrzosów i 30 szt wrzośców - po 3 rodzaje po 10 sztuk. Jak to rozplanować?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
polinka 15:52, 05 lut 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
Linie proste czy falowane? Jakie kolory wrzosów i wrzośców? Co jeszcze będzie na rabacie?

NAjlepiej Mirello będzie jak zrobisz plan a wtedy pomożemy, coś doradzimy
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Iwk4 16:04, 05 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Polinko, zróbmy plan na liniach prostych, najlepiej prostokąt.
Do tego trzeba zaproponować wyższe piętro. Wiem, że Mirella dopiero zaczyna i pójdzie do szkółki z kartką z nazwami, aby wszystko kupić.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies