Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Próby ogrodowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Próby ogrodowe

Gardenarium 01:56, 24 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To może i zaleta, bo u mnie już przekwitają. A swoją drogą ładne odmiany, czy masz po kilka, czy taka mieszanka?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zielona11 20:07, 27 maj 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Część kupowałam sama (po cebulce), część dostałam od koleżanki, która była na wycieczce w Holandii
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
justi 22:25, 13 cze 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Przeczytałam sobie cały już wątek. Ciekawa jestem jak dalej prace postępują. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
justi 22:26, 13 cze 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ach zapomniałam dodać, że uśmiałam się z ,,palca i skarpetki,,
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Gardenarium 13:45, 08 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też jestem ciekawa co dalej w ogrodzie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zielona11 11:15, 29 lip 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Witam po małej przerwie technicznej Po prostu nic się u mnie nie działo poza odchwaszczaniem w kółko na zmianę z odmszycowywaniem i odprzędziorkowywaniem, więc ograniczyłam się do podglądania Was.
Z pomocą Pawła (dziękuję ) nareszcie zdecydowałam się na koncepcję przedogródka. Wygląda ona mniej więcej tak:

(http://www.debraprinzing.com/2008/08/06/zen-of-the-circle/)
Ale nie bylibyśmy z mężem sobą, gdybyśmy z wdziękiem tego prostego zamysłu nie popsuli:

Otóż ja chciałam okrąg, mąż chciał dużo trawy - i wyszedł duży okrąg. Wydaje mi się za duży, rozsadzający optycznie całość. Nie uda mi się namówić męża na zmniejszenie, bo spędził na kolanach 3 godziny układając to - więc b ł a g a m Was o pomoc w obmyśleniu roślin, które pomogą mi zniwelować nasz błąd.
Dla lepszego poglądu na wielkość tych skrawków do zagospodarowania jeszcze takie zdjęcia:


Rosnącymi tam roślinami nie trzeba się sugerować, bo to jest jedyny skrawek ogrodu nie zadeptywany i w miarę odchwaszczony, więc traktuję go jako "inkubator" dla wszelakich roślinek
Help!
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Gardenarium 11:19, 29 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po rogach daj wiśnie "Umbraculifera" wtedy nieco złagodzi się ta mała rabata (jednak za mała), bo przynajmniej korona drzewa jest wysoko, ale zrobi dobrą robotę. Wysokość szczepienia powinna mieć co najmniej 2 metry, żeby można było pod nim przejść. Pod tym hortensje Limelight. a w tych wąskich paskach dużo lawendy i hosty tylko jeden gatunek z dużą ilościa białego na liściach. albo tylko lawenda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zielona11 11:38, 29 lip 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Danusiu, a od ogrodzenia frontowego coś co ładnie osłoni ale jest wąskie? Jestem załamana i wielkość tego okręgu psuje mi całą radość Myślałam, że może jakieś drzewko zwisające lekko nad tym kółkiem może dałabym z prawej strony (brzozę trost dwarf albo nana?)
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Gardenarium 11:41, 29 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może posadż małe sadzonki cisu, chyba korzenie się zmieszczą? Potem go formować. Bo już tylko pnącza pozostają - bluszcz? ale pójdzie tylko do wysokości płotu.
Ja bym chyba rozwaliła i pomniejszyła to kółko, bo brak proporcji Co byś nie posadziła to i tak wylezie na trawę, wyłoży się i trawa wygnije...nie będzie efektu kółka trawy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zielona11 11:55, 29 lip 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Zrobiłam zdjęcie z balkonu - żeby było lepiej widać. Na czerwono zaznaczyłam te wiśnie (?). Kurczę, po cichu liczyłam, że przeczytam, że nie jest tak źle Trudno, najwyżej sama to zrobię - bo męża mi głupio ścigać teraz
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies