Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Anusia 19:45, 19 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
W tym roku w planie przebudowa skalniaka. "Zdobycze' (czytaj kamienie) czekają od jesieni. Wpierw wszystko rozbiorę na czynniki pierwsze. Największy kamień pozostanie na swoim miejscu nawet czterech facetów nie dałoby sobie z nim rady a co dopiero ja
Kupiłam smagliczkę , wyczytałam że doskonale nadaje się do ogródków skalnych. Przesadzę berberysa w inne miejsce, bo jak zawsze najpierw kupuję a póżniej myślę.

____________________
Skandynawia po krzyżacku
MirellaB 20:01, 19 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
To się zaczyna dziać Fajnie. Będę podglądała.
Aniu zmień to postępowanie koniecznie - najpierw dobrze zaplanuj, pomyśl, a potem kupuj.
Ja już się przestawiłam i nie zaczynam od kupowania.
Chciałam robić tego sezonu cały ogród, a robię dwie no góra trzy rabaty i rozkładamy trawę na drugiej połowie ogrodu.
Ale mam już wszystko zaplanowane
Wiesz co będziesz sadzić na skalniaku?

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
kosolka 21:36, 19 lut 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Aniu, wrzucam u siebie zdjęcia ostrózki letniej (jednorocznej).
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Anusia 21:49, 19 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Dzięki Olu już zajrzałam, bardzo delikatna
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 21:57, 19 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
MirellaB napisał(a)
To się zaczyna dziać Fajnie. Będę podglądała.
Aniu zmień to postępowanie koniecznie - najpierw dobrze zaplanuj, pomyśl, a potem kupuj.
Ja już się przestawiłam i nie zaczynam od kupowania.
Chciałam robić tego sezonu cały ogród, a robię dwie no góra trzy rabaty i rozkładamy trawę na drugiej połowie ogrodu.
Ale mam już wszystko zaplanowane
Wiesz co będziesz sadzić na skalniaku?



Powoli się przestawiam Najlepiej wychodzą spod mojej "ręki' turki
może dlatego, że to mało wymagający kwiat
Nie da się zrobić całego ogrodu w rok zwłaszcza jeśli się wszystko chce zrobić samemu. Na skalniaczku na pewno posadzę smagliczkę oraz trzmielinę Fortunego. Jest wiele roślinek płożących ale nie pamiętam ich nazw. A Ty co byś posadziła?
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Karol99 22:07, 19 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Już się nie mogę doczekać metamorfozy skalniaka.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
MirellaB 22:14, 19 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Mogę Ci jedynie napisać z tych nazw roślin co pamiętam i ładne były na moim skalniaczku: zawciąg nadmorski, andromeda, wilczomlecz, trawa kostrzewa sina.
Zobacz sobie w google zawciąg nadmorski i andromedę jakie ładne, są zimozielone i ładnie się rozrastają.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 08:49, 20 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Przypomniały jeszcze mi się dwie rośliny na skalniaku Bylica Schmidta to są takie fajne srebrne poduchy, ładnie okrywa, ale nie jest zimozielona, i jeszcze Dąbrówka rozłogowa.
U mnie tę wszystkie co Ci napisałam się sprawdziły i polecam
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Anusia 19:55, 20 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Troszkę dzisiaj pogłówkowałam, co by tu posadzić na mój skalniaczek
Na dzień dzisiejszy wybór padł na : trzmielinę Fortunego, smagliczkę, wilczomlecz, trawa kostrzewa sina, andromeda zimozielona, barwinek pospolity oraz tułacz pstry 'Chameleon". Tę ostatnią roślinę dostanę od znajomej
Jesienią pozbierałam nasionka z aksamitki wąskolistnej Posadzę ją na tzw.'folkowej" rabacie
Wyczytałam dzisiaj, że budowa ogrodu trwa jakieś średnio siedem lat. Taa zajmie mi to trochę dłużej, całe moje życie
____________________
Skandynawia po krzyżacku
MirellaB 20:19, 20 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Anka, ale zawciąg nadmorski koniecznie posadz, są śliczne te kwiatki i zimozielone. Będziesz zadowolona z tej rośliny. Te poduchy srebrne też są ładne. No, ale to Ty wybierasz
Ogród w 7 lat. U mnie musi być szybciej, inaczej nie jestem sobą
Ja bym chciała wkońcu zacząć w nim odpoczywać

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies