Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Anusia 20:35, 20 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Zapisałam zawciąg nadmorski Wypoczywać możemy zawsze w przerwie między siewem, kopaniem i pieleniem chwastów Być może autor tekstu miał na myśli czas kiedy ogród osiągnie pewną dojrzałość. Ja dałam sobie trzy lata. To bardzo optymistyczny termin.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
ren133 23:03, 22 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Anusia napisał(a)
Zapisałam zawciąg nadmorski Wypoczywać możemy zawsze w przerwie między siewem, kopaniem i pieleniem chwastów Być może autor tekstu miał na myśli czas kiedy ogród osiągnie pewną dojrzałość. Ja dałam sobie trzy lata. To bardzo optymistyczny termin.


Witaj,
Wyczytałam, że masz w najbliższych planach budowę tarasu. Ja planuję przeróbkę mojego w marcu lub na początku kwietnia. Czy rozglądasz się już może za meblami tarasowymi?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Iwk4 16:50, 23 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
MirellaB napisał(a)
Bardzo dobrze zrobiłaś ku pamięci
Iwonka zamówiła hortensje. Zobaczymy jak będą wyglądały i rosły. Pewnie wklei fotki

Pewnie, ze wkleję, ale do tego czasu na pewno zamówicie też swoje
Tutaj masz Aniu jeszcze link do hortensji u Any i Sebka, jak wyglądają Silver Dollar i Limlight:
Na tej stronie:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4579-ogrodek-iwony?page=436
____________________
Ogródek Iwony II
Anusia 21:41, 23 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Witaj Reniu taras będzie budowany jako pierwszy W zeszłym sezonie upatrzyłam sobie pewien zestaw w pewnym markecie, nie wymienię nazwy aby nie robić reklamy . Wszystko zależy od tego ile zostanie nam kaski w portfelu . Jestem realistką więc w tym roku raczej zadowolę się wygodnym leżaczkiem i stoliczkiem Pozdrawiam cieplutko
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 21:50, 23 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Iwk4 napisał(a)

Pewnie, ze wkleję, ale do tego czasu na pewno zamówicie też swoje
Tutaj masz Aniu jeszcze link do hortensji u Any i Sebka, jak wyglądają Silver Dollar i Limlight:
Na tej stronie:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4579-ogrodek-iwony?page=436


Dzięki Iwonko. Cały czas się zastanawiam czy czasem nie zamienić Anabel na Limki. Największe obawy mam przed ich wykładaniem się i to może zepsuć cały efekt na rabacie. No nie miała baba kłopotu
____________________
Skandynawia po krzyżacku
MirellaB 11:23, 24 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Limki to skrót od limeligt....?
Przeczytaj ten artykuł Danusi - sadzi w ogrodach sprawdzone limelight
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/425-hortensje-bukietowe-najpiekniejsze-krzewy-lisciaste-kwitnace
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Karol99 11:25, 24 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Tak, Limka to hortensja "Limelight"
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
asica 18:05, 24 lut 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3836
Anusia napisał(a)


Dzięki Iwonko. Cały czas się zastanawiam czy czasem nie zamienić Anabel na Limki. Największe obawy mam przed ich wykładaniem się i to może zepsuć cały efekt na rabacie. No nie miała baba kłopotu

Mam anabelki, vanilki i limelight. Tylko limelight nie wymagają u mnie wiązania. Cała reszta niestety gdzieś kołeczek ze sznureczkami wsadzony mieć musi.
Ale przecież Danusia swoje limki też wiązała. Moje jeszcze młode.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Anusia 21:25, 24 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
MirellaB napisał(a)
Limki to skrót od limeligt....?
Przeczytaj ten artykuł Danusi - sadzi w ogrodach sprawdzone limelight
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/425-hortensje-bukietowe-najpiekniejsze-krzewy-lisciaste-kwitnace


Tak Mirello limki to taki skrót oczywiście tak jak pisze Karol chodzi o Limeligt Dzięki za linka właśnie po przeczytaniu tego artykułu naszły mnie pewne wątpliwości.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 21:40, 24 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Witaj Asiu fajnie, że do mnie zajrzałaś. Obejrzałam Twoje hortki a Twoja ławeczka w podobnym klimacie jak nasza Jestem przygotowana na palikowanie, podwiązywanie itp. ale nie chciałabym aby to stało się zbyt kłopotliwe. Jeszcze mam trochę czasu na podjęcie ostatecznej decyzji.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies