Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Anusia 21:50, 20 cze 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
BASIA8 napisał(a)


Anusia sporo takich sliczniotek widziałam dziś nad morzem w ogrodeczkach.


Wypoczywasz. Mi brakuje Mazur. Może w sierpniu z mężem wyskoczę na kilka dni do Mikołajek.

Trytoma bardzo się rozrosła. Posadziłam trzy sztuki teraz mam ogromne kępy. O ile pamiętam mam je czwarty sezon. W pierwszym roku obwiązywałam i okrywałam na zimę. W drugim tylko wiązałam a teraz nic nie robię. Łagodne zimy służą do tego stopnia, że zachowują kolor liści.

Tutaj Chopin i stipy




____________________
Skandynawia po krzyżacku
Katkak 09:34, 21 cze 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Echhhh Żuławy... kocham. Aniu ogród cydny i już sam z siebie się zagęszcza. Wycieczka świetna. My też kochamy rowerowe wycieczki.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
gobasia 12:28, 21 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Anusia napisał(a)







Aniu.Pozdrawiam serdecznie

Ty na wycieczce rowerowej a ja cichaczem spaceruje po Twoim ogrodzie...
Pięknie ,szkoda że nie mogę zostac na dłużej

Wysiałam nasiona ostróżki ,może powschodzą..Twoje piękne u mnie coś im nie pasuje
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Roocika 13:59, 29 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Witaj Aniu przychodzę z rewizytą, ależ Ty masz już dojrzały i piękny ogród
Wycieczki rowerowe również mi się marzą ale chwilowo dzieci nas wstrzymują, musimy poczekać
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Anusia 22:17, 29 cze 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Katkak napisał(a)
Echhhh Żuławy... kocham. Aniu ogród cydny i już sam z siebie się zagęszcza. Wycieczka świetna. My też kochamy rowerowe wycieczki.


Kasia staram się korzystać z okazji, kiedy Daria jest pod opieką innych osób. Zajęcia w OREW zakończyły się, będzie ciężej znależć czas dla siebie. Dopiero po wakacjach.
Na tej rabacie świetnym wypełniaczem są stipy. Jeszcze tydzień temu czosnek Krzyś wyglądał tak.







____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:29, 29 cze 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
gobasia napisał(a)


Aniu.Pozdrawiam serdecznie

Ty na wycieczce rowerowej a ja cichaczem spaceruje po Twoim ogrodzie...
Pięknie ,szkoda że nie mogę zostac na dłużej

Wysiałam nasiona ostróżki ,może powschodzą..Twoje piękne u mnie coś im nie pasuje


Ciężko i mi zebrać się choć na chwilę i spokojne prześledzić forum. Najczęściej przysiadam wieczorem a tu niepostrzeżenie godzina umyka na momencie. Ostróżki wysialaś prosto w grunt? Ja wysiewałam w lutym
, póżniej pikowałam i dopiero w maju czy nawet wcześniej w wysadziłam w grunt. Już nie pamiętam dokładnie kiedy ale raczej to był początek maja.





Po wczorajszej burzy jedna nieco się położyła.


____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:45, 29 cze 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Roocika napisał(a)
Witaj Aniu przychodzę z rewizytą, ależ Ty masz już dojrzały i piękny ogród
Wycieczki rowerowe również mi się marzą ale chwilowo dzieci nas wstrzymują, musimy poczekać


U mnie też z czasem na wycieczki krucho. Można powiedzieć, ze 'wyrywam' każdą chwilę.
Mój ogród jeszcze nie dokończony ale faktycznie rabata zrobiła się masywniejsza i ogólnie jestem zadowolona. tydzień temu wysadziłam świerka srebrnego. Pożarła go jakaś choroba grzybowa. Wszystkie igły zbrązowiały i zaczęły opadać. Szkoda mi go było ale cóż. Za to w zeszłym sezonie dosadziłam lawendy. Większość to siewki Mam teraz niezły przychówek.
Fajnie, że zajrzałaś zapraszam częściej.





____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:52, 29 cze 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078





____________________
Skandynawia po krzyżacku
sylwia_slomc... 23:08, 29 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Ostróżki cudnie Ci rosną Dla Emusia brawa za tarasWszystko piękne, zdrowe, na pewno cieszy bardzo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 23:56, 29 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Anusiu mieszkasz w pięknej krainie. Malbork widziałam tylko z okna pociągu czyli zamek tylko zapamiętałam.

U ciebie wszystkie rośliny rzeskie, sterczące nie skażone ulewami. U mnie zmoczone, zlane wodą każdy dzień leje. Np wczoraj nie padało to dzisiaj tak dało czadu, że zalało Wawę. Jutro ma być lepiej trochę odpoczynku.

Masz piękne ostróżki do takiej kolekcji dążę. Muszę wszystkie ostróżki wkopać w jedno miejsce. Ja to obcina i suszę do bukietów suchych na zimę jak znalazł.
Nie wiem czy po tej dzisiejszej burzy coś zostało.

Co to za roślinka na wrzosowo kwitnie 3 totka od góry strony.

Pozdrawiam i zdrowia zycze

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies