Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Anusia 22:44, 25 lip 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
BASIA8 napisał(a)
Rozgrzewka przed urlopem piękna widoki jak z pocztówki


Tak Basiu rozgrzewka, bo my lubimy spędzać czas aktywnie. To, że zawsze jeżdzimy wraz z Darią wymaga od nas sporej kondycji.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
BASIA8 22:46, 25 lip 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Tak Kochana . Kondycję macie i jesteście wielcy
Werbena z trawkami super wygląda.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Anusia 22:47, 25 lip 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ależ widok


Tak to z wieży widokowej na Wzgórzu Katedralnym. Trafiliśmy na fantastyczny koncert organowy. Warto wejść do Muzeum Kopernika oraz Muzeum Medycyny.



____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:57, 25 lip 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
BASIA8 napisał(a)
Tak Kochana . Kondycję macie i jesteście wielcy
Werbena z trawkami super wygląda.

Musimy mieć nie mamy wyjścia
Jestem bardzo zadowolona z jej posiadania Wszystko to za sprawą Ewy Bacowej. Dostałam siewki, pamiętam jak bardzo pieczołowicie je pielęgnowałam. Teraz doczekałam się sporego przychówku.


____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 23:07, 25 lip 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
anabuko1 napisał(a)

Pięknie ci rośnie i kwitnie werbena.
Mi coś z nią się nie udaje


Aniu ja ją przesadzałam z ziemią w której rosły. Nic szczególnego nie robiłam oprócz podlewania W zeszłym roku było bardzo sucho, wszystkie rośliny zostały zmęczone słońcem. Nie liczyłam na to,że przezimują. Udało się.



____________________
Skandynawia po krzyżacku
ElzbietaFranka 23:10, 25 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Witam Aniu

Nadmorskie miasteczka wszystkie ładne. Architektura wspaniała czerwone dachy z dachówki.

Aniu masz dużo werbeny on jednak najładniej wygląda jak jest jej dużo jest gęsta.
Ja w tym roku dużo siewek wyrzuciłam część dobrze rośnie a jakie wysokie.
Też jadę na urlop w poniedziałek wykanczam jeszcze co nie co aby po przyjeździe nie wejść w kierat.

Jutro pakowanie

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Nowa12 23:20, 25 lip 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ale masz łan werbeny. To dobrze że zdarza im się zimować bo jakoś lepiej jak przezimują niż siewek szukać . Zwłaszcza że trzeba rozpoznać że to te.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Anusia 23:21, 25 lip 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Katkak napisał(a)
Aniu pięknie, lekko i zwiewnie. Tak odbieram Twój ogród. Werbena faktycznie szaleje. Anuś a nie kusi Cię pergola nad tarasrem pirośnięta pnączami? Byłoby i przewiewnie i cień. A Twój emuś złota rączka, nie ma dka Niego rzeczy niemożliwych. Udanego urlopu Kochani


Kasiu pergola nad tarasem jak najbardziej. Tylko jeszcze mamy schody do wykończenia i trzeba w między czasie postawić murek zamiast płotu. Chcemy odświerzyć dół w przyszłym roku i w końcu wymienić meble w kuchni. Wydatków sporo. W tym roku założyliśmy solary na ciepłą wodę i zmieniliśmy auto. Korona nie odpuszcza i nie wiadomo jaka przyszłość nam się szykuje.
Na wszystko to musiałabym wygrać w totka na co nie liczę bo nawet nie trafiam jednej cyfry
Pomysł Kasiu dobry i cieszę,ze Tobie mój ogródek przypadł do gustu.


____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 23:28, 25 lip 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Nowa12 napisał(a)
Ale masz łan werbeny. To dobrze że zdarza im się zimować bo jakoś lepiej jak przezimują niż siewek szukać . Zwłaszcza że trzeba rozpoznać że to te.

Tak masz rację, werbena przynajmniej u mnie dość póżno wschodzi. Trzeba porządnie się przyglądać w którym miejscu wysypie. Czas pokaże jak będzie w przyszłym roku. Sezon sezonowi nie równy.

____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 23:45, 25 lip 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Aniu

Nadmorskie miasteczka wszystkie ładne. Architektura wspaniała czerwone dachy z dachówki.

Aniu masz dużo werbeny on jednak najładniej wygląda jak jest jej dużo jest gęsta.
Ja w tym roku dużo siewek wyrzuciłam część dobrze rośnie a jakie wysokie.
Też jadę na urlop w poniedziałek wykanczam jeszcze co nie co aby po przyjeździe nie wejść w kierat.

Jutro pakowanie

Pozdrawiam


Ela Frombork jest bardzo klimatyczny, gdzie się nie odwrócisz jakaś baszta, stare kościoły oraz budynki. Uwielbiam takie klimaty.
Tak o taki efekt jak piszesz zabiegam. To pierwszy sezon gdy werbena u mnie przezimowała. Z każdym sezonem uczę się czegoś nowego.
Wam też życzę udanego wypoczynku. Buziaki :*


____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies