Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Katkak 07:17, 30 cze 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Aniu niewątpliwie masz rękę do roślin. Wystarczy nasionko, mała sadzoneczka, a Ty wyczarujesz z tego prawdziwe cudo.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Joku 11:43, 30 cze 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Ostróżki to chyba twój znak firmowy, są piękne i takie dorodne.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Anusia 21:51, 30 cze 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ostróżki cudnie Ci rosną Dla Emusia brawa za tarasWszystko piękne, zdrowe, na pewno cieszy bardzo


Dziękuję Sylwia, Emuś pewnie sam przeczyta
Nie wszystkie rośliny takie zdrowe. Róża Chopin złapała mączniaka. Gdyby chodziło o jedną ale mam je cztery. Wszystkie zafajdane. Obrywam liście, zapodałam Topsin 500. Walczę o nie.






____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:09, 30 cze 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
ElzbietaFranka napisał(a)
Anusiu mieszkasz w pięknej krainie. Malbork widziałam tylko z okna pociągu czyli zamek tylko zapamiętałam.

U ciebie wszystkie rośliny rzeskie, sterczące nie skażone ulewami. U mnie zmoczone, zlane wodą każdy dzień leje. Np wczoraj nie padało to dzisiaj tak dało czadu, że zalało Wawę. Jutro ma być lepiej trochę odpoczynku.

Masz piękne ostróżki do takiej kolekcji dążę. Muszę wszystkie ostróżki wkopać w jedno miejsce. Ja to obcina i suszę do bukietów suchych na zimę jak znalazł.
Nie wiem czy po tej dzisiejszej burzy coś zostało.

Co to za roślinka na wrzosowo kwitnie 3 totka od góry strony.

Pozdrawiam i zdrowia zycze



Prawie w całej Polsce masakra z tym deszczem. Miał być rekordowy suchy rok podobnie jak miała być zima stulecia.
Ogród wygląda lepiej bo spadł deszcz. Maj chłodniejszy, opadów trochę było, więc nie jest żle. Ostróżek nigdy nie suszyłam, bo zawsze lubię jak w ogrodzie kwitną jak najdłużej. Zachowują kolor?
Jak posadzisz je w grupie to na pewno będą lepiej się prezentowały.

O to ci chodzi. To perukowiec. Dwa lata temu lekko podmarzł. Powycinałam martwe części i odbił.



Czwarte zdjęcie na samej górze to pęcherznica.

____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:22, 30 cze 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Katkak napisał(a)
Aniu niewątpliwie masz rękę do roślin. Wystarczy nasionko, mała sadzoneczka, a Ty wyczarujesz z tego prawdziwe cudo.


Wiesz z tym czarowaniem bywa różnie Kilka roślin udało i się uratować. Takim przykładem jest Annabel Strong. W pierwszym roku posadzona była w zupełnie innym miejscu. Przez całe lato była taka patelnia, że spaliła się na węgiel. Przeprowadziłam ja w dotychczasowe miejsce. W następnym roku nie zakwitła, więc dałam jej jeszcze jedna szansę. Teraz nie ma z nią problemu.







____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:30, 30 cze 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Joku napisał(a)
Ostróżki to chyba twój znak firmowy, są piękne i takie dorodne.


Jolu chyba tak ale to nie było nawet zamierzone. Ot taki wypełniacz

Różycowo.
Solo

First Lady



Snow princes


Montana


____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:40, 30 cze 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078






____________________
Skandynawia po krzyżacku
Ewa777 00:04, 01 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18421
Bardzo dobrze rosną u Ciebie rośliny. Ostróżki i szałwie takie wypasione.
Cudne różyczki
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Roocika 08:33, 01 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ewa777 napisał(a)
Bardzo dobrze rosną u Ciebie rośliny. Ostróżki i szałwie takie wypasione.
Cudne różyczki

Zgadza się , wszystko wygląda pięknie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Urszulla 10:31, 02 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Anusia napisał(a)


Dziękuję Sylwia, Emuś pewnie sam przeczyta
Nie wszystkie rośliny takie zdrowe. Róża Chopin złapała mączniaka. Gdyby chodziło o jedną ale mam je cztery. Wszystkie zafajdane. Obrywam liście, zapodałam Topsin 500. Walczę o nie.








Myślę że to mocna róża. Masz 4 to jesteś szczęśliwa. Ja chcę 2 dokupić
Bo myślałam że w marketówkach się trafi ale niestety. Zakręciłam się na niektóre róże
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies