Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród, ale duuużo radości

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród, ale duuużo radości

ren133 22:45, 17 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Danucha napisał(a)
Hej Aniu. Nie dzień wolnego w ogródku, tylko dwa dni. Sporo dzisiaj zrobiłam, jutro ciąg dalszy. Musiałam wysadzić do donic część roślin i teraz strasznie się o nie martwię. Mus szybko zdecydować się gdzie jest ich docelowe miejsce, a jak same wiecie to jest bardzo trudne.


I co pracusiu wymyśliłaś z rabatą?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Karol99 23:20, 17 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Danucha napisał(a)
Hej Aniu. Nie dzień wolnego w ogródku, tylko dwa dni. Sporo dzisiaj zrobiłam, jutro ciąg dalszy. Musiałam wysadzić do donic część roślin i teraz strasznie się o nie martwię. Mus szybko zdecydować się gdzie jest ich docelowe miejsce, a jak same wiecie to jest bardzo trudne.


Wybieranie miejsca to najgorsze co może być!
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Danucha 08:49, 18 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Na razie zdjęłam kamienie.

Do usunięcia Rh, duże kammienie, azalia i cyprysiki, no właśnie- czy cyprysiki też?
Za płotem chciałabym posadzić dwa drzewa, po dwóch stronach furtki, żeby zasłonić się od okien sąciadów. Nie chciałabym, żeby było zbyt duże, bo zależy mi na południowym słońcu- Nigra na pniu?, czy może Wiśnia piłkowana Kanzan?, czy może co?. Migdałek musi zostać, bo to prezent i rośnie tu już 3 lata.
A wczoraj robiłam to:
była

jest nie skończone, może dzisiaj mi się uda:
w trakcie

na koniec dnia

Kratka zniknie w przyszłym roku, po drugiej stronie siatki zasadziłam rząd tuj, a na tle tuj po siatce puszczę pnącza.
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Danucha 09:05, 18 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Renia dumałam o tej kostce po prawej- oprócz tego, że i tak jest do przełozenia, to zastanawiam się, czy nie zastąpić jej ekobordem, żeby rabata płynnie była odcięta od trawnika. Wydaje mi się za dużo tej kostki, za bardzo pociety trawnik. Kostki pozostawiłabym tylko przy rabatach wzdłuż ogrodzenia?
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
ren133 09:11, 18 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Jeśli chodzi o rabatę frontową - może migdałka dałabyś przed furtką i dokupiła jeszcze jednego? A na tej rabacie posadziłabyś cisy i bukszpany jak chciałaś.
A cyprysiki to które to?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Danucha 09:13, 18 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Biegnę do ogródka
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Danucha 09:23, 18 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Migdałek od M, więc sama rozumiesz, że nie można za płot, poza tym on nie przysłoni mi sąsiadów, zobacz jaką ma małą koronę. A ten cyprysik, to tuja orientalis aurea nana. Cisy dosadzę, rh przesadzę, to postanowione. Mam dylemat czy nie posadzić tam jednak h. vanille miniatura- rośnie do 80 cm, pędy sztywne, wygląda jak kwiatowy jeż- mam takich 3 sztuki.
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
ren133 09:48, 18 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Danucha napisał(a)
Migdałek od M, więc sama rozumiesz, że nie można za płot, poza tym on nie przysłoni mi sąsiadów, zobacz jaką ma małą koronę. A ten cyprysik, to tuja orientalis aurea nana. Cisy dosadzę, rh przesadzę, to postanowione. Mam dylemat czy nie posadzić tam jednak h. vanille miniatura- rośnie do 80 cm, pędy sztywne, wygląda jak kwiatowy jeż- mam takich 3 sztuki.


To daj jakieś zdjęcie zawsze wtedy łatwiej zaplanować
I narysuj w jakiej linii To wtedy będzie wiadomo co z aurea nana? Chociaż to chyba podobny odcień zieleni aurea i hortensje?
A przed płot umbry jak u Any?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 09:50, 18 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Danucha napisał(a)
Renia dumałam o tej kostce po prawej- oprócz tego, że i tak jest do przełozenia, to zastanawiam się, czy nie zastąpić jej ekobordem, żeby rabata płynnie była odcięta od trawnika. Wydaje mi się za dużo tej kostki, za bardzo pociety trawnik. Kostki pozostawiłabym tylko przy rabatach wzdłuż ogrodzenia?


Wiesz co, mi się wydawało, że te krawężniki wyznacza albo kostka albo robi się kanciki i już i nie ma tam ekobordów. Jak to jest?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
kaminak 18:09, 18 mar 2015


Dołączył: 24 lut 2015
Posty: 45
Wpadłam się przywitać i pogratulować bardzo ładnego już ogrodu. Będę częściej wpadać i kibicować w dalszej realizacji.

Ja zaczynam od zera i nic mi nie wychodzi. Brak pomysłu, planu zupełna pustka. Może Danusia wpadniesz i coś doradzisz
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies