Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na początku jest chaos

Pokaż wątki Pokaż posty

Na początku jest chaos

Sebek 21:46, 11 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kulki też fajne. Ale jakbyś chciała to możesz do nich dodać takie niskie żywopłociki - z kulkami. Fajnie by to wyglądało
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Syla 22:28, 11 lip 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Linka napisał(a)



Od kuli z bukszpanu pociągnij żywopłocik również z bukszpanu. Ciemna zieleń wyciszy żółtego berberysa i czerwonego buka ???? Taka moja propozycja
Uzupełnieniem rabaty będą jednoroczne begonie.

LUB

Szczepiony miłorząb Troll na pniu w miejsce juki od niego trzmielina z zawijaskiem na miłorzęba



Podoba mi się pomysł Syla z zawijaskiem trzmielinowym Posadzę coś piennego pod lewym oknem i "objadę" trzmieliną tak, żeby najwięcej z niej obwódki zrobić. Tylko jak tą trzmielinę połączyć z berberysem? pojechać z trzmieliną przed niego , całkiem do prawego brzegu?

Niżej postawiłam kilka donic z trzmielina do sprawdzenia efektu ( widać w każdym razie , ze pod lewym oknem musi się coś dziać



Coś mocno zielonego na pniu, do okoła tego trzmielina pociągnięta do berberysu. Bardziej bym uwypukliła rabatkę . Narysowałabym ale mam drukarkę w naprawie i nie mam możliwości.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Sebek 22:32, 11 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Sylwia - ja zawsze robię zdjęcie rysunkowi i wklejam
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Linka 22:37, 11 lip 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Sylwia poczekam na drukarkę dzięki
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Safoya 23:51, 11 lip 2011


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
O rety Linka jak u Ciebie teraz cudniaście! Ale z Ciebie zdolna kobita! Jestem pod wrażeniem.
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Linka 06:27, 12 lip 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Safoya napisał(a)
O rety Linka jak u Ciebie teraz cudniaście! Ale z Ciebie zdolna kobita! Jestem pod wrażeniem.

Safoya dziękuję za miłe słowo , a mi się marzy Twoja różanka. Zresztą kto tu o zdolnościach mówi ???
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
myszorek 07:01, 12 lip 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Linka napisał(a)
moja nieskończona " różanka" ( foto dla Any)
Mam ochotę obsadzić ją na nowo a z drugiej strony szkoda mi tych róż


a ja bym w tej różance widziała gipsówkę o pełnych kwiatach-pięknie by rozjaśniła ciemność róż i wyróżniła całą rabatę razem z białym zwirkiem
____________________
ogród zmyślony
Ana 10:21, 12 lip 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Linka, no faktycznie mamy podobne różanki i kształtem i obwodką i drzewko w podobnym miejscu

ja bym dała tak - w miejsca między kulkami bukszpanowymi posadziłabym lawendę zamiast begonii - będzie pięknie wyglądać i do tego odstraszy mszycę od róż.

Wzdłuż linii bukszpanów po wewnętrznej dałabym drobne jasne (niskie) róże okrywowe - kremowe lub bladoróżowe (nie pytaj o nazwy, bo nie znam, ja tylko dobieram kolory) , żeby optycznie rozjaśnić to miejsce, i podobnie wzdłuż tujek pas jasnych róż (kremowych), ale wysokich, żeby stworzyły piętro i dały tło dla średniego piętra wewnątrz. A w środku mogłabyć zostawić te różne odcienie czerwieni, zółci...

No ale pamiętaj, że ja początkująca i pewnie bardziej doświadczone ogrodniczki podpowiedzą Ci więcej
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Ana 10:29, 12 lip 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Linka 11:48, 12 lip 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
O jak się pięknie zrobiło
Ana dziękuję za posprzątanie rabaty
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies