Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na początku jest chaos

Pokaż wątki Pokaż posty

Na początku jest chaos

KasiaWB 18:26, 22 gru 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Sebek 18:52, 23 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Linka 19:36, 10 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Witajcie Kochani !!!! Pozdrawiam wszystkich cieplutko
Powracam wraz z wiosną , pełna nowego zapału do pracy nad tworzeniem ogrodu. Przez czas zimy na spokojnie przeanalizowałam swoje ubiegłoroczne poczynania ogrodowe i .... niestety zauważyłam dużo błędów. Chyba za szybko chciałam uporać się ze wszystkim . No cóż - będą poprawki.
W tym sezonie już na spojonie, bardziej przemyslanie ( przynajmniej takie mam założenia )
W planach mam modyfikację trzech rabat:
1. Na pierwszy ogień idzie rabata wzdłóż chodnika, tam gdzie rosną trzy kule na pniu. W planach jest zrobienie żywoplociku bukszpanowego. Tylko jeszcze waham się od jakiego miejsca go porowadzić na dole? Czy od rosnących tam kulek bukszpanu czy moze powtórzyc już wystepujący u mnie motyw zawijaska i opleść nim czerwonego klona?

2. Rabata pod oknem. Totalna modyfikacja. Jest to rabata frontowa z wystawą południową. Do tej pory brakowało mi pomysłu zarówno na obsadzenia jak i jej kształt . Ostatnio zaswitała mi myśl, że może jednak hortensje? w towarzystwie kul i traw.

3. Rabata kulista z różami i katalpą. Niestety róże w większosci nie odbijają po zimie, więc chyba ostatecznie się pożegnam z nimi w tym miejscu. Pozostaje zatem problem czym wypełnić po nich miejsce?

Ponadto musze stoczyć walkę z chwastami w trawniku. Na jesieni pojawilo sie miejscowo bardzo dużo chwastnicy(?).
Nie wiem tez z jakiego powodu wypadło mi połowę żurawek po prawej stronie podjazdu. Juz jesienią nie było śladu po dwóch a tearaz już brakuje znacznie więcej. Nie wiem o może byc przyczyna ich zamierania. Jest to teren pochyły wiec chyba nie miały za mokro? Szkodnik?


No to się rozpisałam .
Postaram się poszukać zdjęć w.w rabat i wkleić dla lepszego obrazu.
Teraz uciekam do waszych ogrodów bo mam spore zaległości a miłośników Ogrodowiska przybywa i przybywa.
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
monitka 20:34, 11 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Linko przejrzałam twój wątek i jestem pod ogromnym wrażeniem jak wielką metamorfozę przeszdł twój ogród. Pieknie masz Będę tu wracać żeby sodać sobie sił i zainspirować się
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Juzia 21:13, 11 kwi 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Linko i Ty chcesz podglądać mnie?????
Rób co zaplanowałaś a ja będę podpatrywać
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
kasiula79 21:55, 11 kwi 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Witam Linko cieplutko. Po tym jak zawitalaś do mnie, dotarło do mnie że na ogrodowisku faktycznie działa MAGIA i już tłumaczę dlaczego. Otóż Twój wątek czytałam jeszcze w ubiegłym roku, kiedy byłam cichym podglądaczem. W tym roku od kilku tygodni próbowałam znaleźć Cię na ogrodowisku (niestety nie pamiętałam nazwy wątku), ponieważ bardzo podobają mi się Twoje zmiany (jeśli pozwolisz w przyszłości mam ochotę trochę "poodgapiać"). I wlaśnie kiedy dzisiaj trafiłas do mnie, postanowiłam zobaczyć "ten Twój chaos". I niespodzianka!!! (juz jestes zapisana w ulubionych ogrodach).
Nie muszę chyba dodawać że tytuł wątku jest BARDZO MYLĄCY - OGRÓD JEST PIĘKNY I ZADBANY!.
Pozdrawiam
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Linka 22:05, 11 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Dziękuję dziewczyne za miłe słowo. Ciesze się że zaglądacie, mam nadziejęm, że bedziecie tez wspierac . Fajne że teraz Ogrodowisko tak się rozrosło i wzbogaciło o tyle pięknych ogrodów.
Wracająć do mojego chaosu to jakoś ciągle mam wrażenie że nic w moim ogródku nie trzyma się"kupy".
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
monitka 22:17, 11 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Linko wierz mi chciałabym żeby u mnie się tak kupy nie trzymało A póki co to chaos jest u mnie
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Linka 22:33, 11 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
monitka napisał(a)
Linko wierz mi chciałabym żeby u mnie się tak kupy nie trzymało A póki co to chaos jest u mnie


Nic sie nie martw, pokonamy i Twój chaos
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 22:39, 11 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Odnośnie mojego żywopłociku bukszpanowego tak sobie dumam czy robic zawijas czy tylko linię. Bardziej sklaniam się ku zawijaskowi a kulki bukszpanowe przesadze na rabate pod oknem. Może zostawienie tych kul miałoby sens gdybe były większe, a tak to giną pod tym drzewem. Cos takiego

pomysł zywopłotu zrodził się z powodu łysych nóżek tych piennych kulek . Dodatkowo sa one posadzone za blisko chodnika i będa wymagały wsadzenia w żywopłot
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies