Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

eVka 14:14, 17 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wogóle szyfry na O. są boskie i tak jeste dumna, że wiekszośc znam
____________________
wiklasia 15:12, 17 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Deszyfryzacja moje dziewczyny kochane:
bukszpany tniemy w miesiącach, w których występuje litera "r" (październik i grudzień - tych miesięcy nie bierzemy pod uwagę),
a wrzosy ścinamy b. wczesną wiosną, bo w naturze wrzosy są podskubywane przez wygłodniałe przez zimę sarny właśnie na przednówku
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Wiolka5_7 16:45, 17 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
Toszko a ile tej siarki pod 1 hortensje ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 17:01, 17 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
wiklasia napisał(a)
Deszyfryzacja moje dziewczyny kochane:
bukszpany tniemy w miesiącach, w których występuje litera "r" (październik i grudzień - tych miesięcy nie bierzemy pod uwagę),
a wrzosy ścinamy b. wczesną wiosną, bo w naturze wrzosy są podskubywane przez wygłodniałe przez zimę sarny właśnie na przednówku

Ooo dobre, dzięki za rozkodowanie
____________________
Toszka 22:40, 17 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Siarkę trzeba dostosować do ph macierzystej gleby i jej typu, tzn czy piaszczysta czy gliniasta. U Ani-Anbu znajdziesz wyliczenia siarki

Do macierzystej gleby, a nie przekopanej z dobrociami. To ważne, bo podsiąk wody (czyli właściwości kapilarne) z gleby ma kolosalny wpływ na podniesienie ph. Nie ma co ukrywać - łatwiej jest podnieść ph niż obniżyć na stałe.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AnnaCh 19:41, 18 wrz 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dobra, wszystkie skróty rozszyfrowane

Toszko, zamówię ten nawóz, a szukałam sama na własną rękę... No cóż, taka natura, muszę sama wszystko sprawdzić
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 20:12, 18 wrz 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ponieważ u Izy-Ursy tematy sąsiedzkie pokażę widok z pięterkiem moich sąsiadów
____________________
Ania - Malutki pod lasem
20:27, 18 wrz 2018
nie wiem co napisac ....dom wyglada jak koszmarek na takiej małej działce (

mam 3 niezabudowane działki z ktorymi granicze ..jedna na przeciwko za drogą ...dobrze ze posadziłam tuje a te potrafia dorosnac do drugiej kondygnacji licze że moi sasiedzi nie będa mieli takich szalonych pomysłów i domy pojawią sie proporcjonalne do wielkości działki

PS.u nas nie wolno płaskich dachów ....bo taki mix stylistyki tez nie wyglada spójnie

posadziłas te świerki ? ...szybko rosna ...2 rzedy bez zastanawiania sie bym dała po całej długosci płotu
eVka 20:35, 18 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Masakra piłą mechaniczną... czy to nie budynek biurowy? Wygląda jak by był przeznaczony na siedzibę firmy. Nie zazdroszczę.
____________________
wiklasia 20:46, 18 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Co do estetyki się nie wypowiem, bo takie nowoczesne bryły też mają swój urok.
Ale zabrakło komuś spojrzenia całościowego, bo wpasowanie się w istniejący krajobraz, odpowiednie proporcje i zastane warunki to tego chyba projektant nie brał pod uwagę.
Niestety w Polsce życie według zasady wolnoć Tomku w swoim domku zbiera takie oto plony.
Swoja drogą jakie są zapisy miejscowego planu zagospodarowania terenu, że tak różnorodne budynki można u Was stawiać? Czy został zachowany stosunek powierzchni zabudowanych do powierzchni biologicznie czynnej (zielonej)?
Co za urbanista tworzył ten plan, że można obok domów z dachami skośnymi i kalenicą usytuowaną prostopadle do drogi stawiać budynki ze stropodachem?
Ech szkoda słów.
I taka cała Polska właśnie: nawalone byle co, byle gdzie, od sasa do lasa.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies