Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

AnnaCh 21:05, 23 wrz 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Magda, to absolutnie prawda, a dodatkowo bardzo cieszą

Monika, bardzo na to liczę, że śmigną

Haniu, no właśnie nie takie perfekcyjne, bo brakło obornika i cisy dostały silnie zakwaszający nawóz... Cholewcia no! Na szczęście w pasku pod cisami dałam dolomit
Cisy w tym roku u mnie pokazały, że rosną szybko, przyrosty niektóre miały po 20-25 cm

Jola, noc wcześniej chwilę popadało, ale i tak było sucho. Pod przesadzane z żywopłoty cisy lałam wodę, ale pod te w warzywniaku nie miałam w ten dzień logistycznie jak i niestety ucierpiały, obsypały się, ale były w maksymalnie 30 sekund posadzone w błotko, bo sadziłam etapami, obsypywałam trochę ziemią i lałam wodę, potem znowu ziemia, itd...

Poli, bo w końcu upały zelżały i da się coś robić. W wakacje niewiele mi się udało

Elisko, ja się staram zawsze wszystko sama rozmnażać, o ile to oczywiście możliwe i o ile mi wychodzi
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 18:09, 24 wrz 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Leje i wieje. Przynajmniej cisy dobrze podlane. Mam nadzieję, że przeżyją deportację, bo to z warzywniaka mocno się obsypały niestety. Na szczęście o żadnym przesuszeniu nie może być mowy, bo były w ciągu minuty wsadzone w "błotko", zgodnie z kierunkami świata z jakimi rosły dotychczas.
Jest jeszcze jeden pozytyw tej pogody. Dzwoniłam dziś do szkółki i Pan stwierdził, że jest wystarczająco mokro, żeby kopać serby, wstępnie jesteśmy umówieni na sobotę
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Gruszka_na_w... 20:20, 24 wrz 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Dobra wiadomość!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Zana 20:27, 24 wrz 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No to jest dobry początek nowej rabaty. Co do hortek, to tu nie ma nic do śmiechu. Ja podziwiam wyhodowanie z patyczków, bo moje wszystkie zdechły. I serby zaraz będą, super.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
zoja 19:43, 25 wrz 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Ale super z serbami swietna wiadomosc
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
AnnaCh 19:53, 25 wrz 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Haniu, wiadomość rewelacyjna, problem tylko, że do tej soboty muszę przestawić piaskownicę, a pogody brak...

Anula, nie wiem co się dzieje, czy to po tych wichurach, ale jedna najbliżej wiaty coś "oklapła". Mam nadzieję, że odżyje i na wiosnę ruszą z kopyta.

Zoja, też się cieszę
____________________
Ania - Malutki pod lasem
lojalna_ 14:44, 26 wrz 2018


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Kopanie blodko i cisy bosko ! Przerabisalam to w zeszłym roku a potem u pycha nie piętnastu do osobowki )) zazdraszczam emocji
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
kasja83 13:14, 27 wrz 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Dzieje się u Ciebie-ciągle wojujesz
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
AnnaCh 17:09, 28 wrz 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Jola, Kasia, no powoli się dzieje Wczoraj z tatą przestawiłam piaskownicę, dziś potwierdziłam dostarczenie serbów na jutro. Nie mogę się doczekać, to dopiero emocje. 3 wory kompostu dla każdego po jeden czekają Muszę jeszcze jutro skoczyć po korę

Toszka
, sypnąć tym serbom też trochę dolomitu?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 09:05, 29 wrz 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Przyjechały



Ten po lewej jest taki brązowawy z jednej strony, posadzę go tym brązowym do sąsiadów
Poza tym wydaje mi się, że są ładne, gęste. Mierzyłam od podstawy do czubka ok. 2 metry Cholernie ciężkie, więc muszę czekać na M jak wróci z pracy na sadzenie
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies